En İyi Erkek Kombin Önerileri!

Bana tarz sahibi insan kimdir? diye bir soru sorsalar vereceğim cevap; “tarz sahibi insan sürekli benzer kıyafetler, benzer kombin grupları ile giyim oluşturan insandır” derdim. Mesela bir insanın sürekli blazer ceket kullanması (farklı renklerde olabilir) onun altına farklı renklerde gömlek tercih etmesi ve pantolon olarak ise chino veya kumaş gibi biraz daha resmi kıyafetler tercih etmesi aslında o kişinin  tarz sahibi bir insan olduğunu gösterir. Ancak sürekli kombin gruplarını değiştiren bir insan pek fazla tarz sahibi değildir.

Peki bir insanın tarz sahibi olabilmesi için belirli kombin gruplarını sürekli yapması gerekir dedik. Bu noktada birçok insanın tarz sahibi olma konusundaki sıkıntısı, kombin grupları hakkında pek fazla bilgi sahibi olmamalarıdır.  

İşte bu makalemde tavsiyede bulunacağım erkek kombin önerileri ile birlikte tarz sahibi olmak isteyen erkeklere belirli kategorilerde belirli kombinler önereceğim. Umarım bu kombin önerileri ile birlikte kendinize has tarzınızı seçebilir veya oluşturabilirsiniz. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Kombin Önerileri

#1. Erkek Kombin Önerileri Spor

erkek-kombin-önerileri
Erkek kombin önerileri

Erkek spor giyim tarzı belki de en çok kombin çeşidi yapabileceğiniz bir giyim tarzıdır. Bu giyim tarzında kullanabileceğiniz kıyafetlerin skalası oldukça geniştir. 

Erkek spor giyim kombinlerinde başlıca kullanabileceğiniz kıyafetler; 

 • Kot pantolon
 • Chino pantolon 
 • Kargo pantolon
 • Tişört 
 • Sweatshirt
 • Deri ceket
 • Polo yaka gömlekler
 • Blazer ceketler
 • Ve ayakkabı olarak da tabi ki de sneaker ayakkabı modelleridir. 

Bunlarla beraber spor giyim kombinleri oluşturmanın bir diğer avantajı da kombin oluştururken kullanabileceğiniz kıyafetlerin bedenlerini istediğiniz şekilde seçebileceğinizdir. Mesela giyeceğiniz tişörtün bedeni, slim olabileceği oversize beden de olabilir. 

Bu kombin türünde kendi şahsi fikrimi belirtmem gerekirse benim en çok hoşuma giden kombinler kargo pantolon, koşu ayakkabısı ve onun üzerine giyilen yuvarlak yaka, sade tişört kombinidir. Bu şekilde bir kombin hem işlevsellik yönünden hem de estetik yönünden (kişisel) oldukça gelişmiştir. 

erkek-kombin-önerileri-nelerdir
Spor giyim için kombin önerileri

Tabii burada şunu belirtmekte fayda var, erkek spor giyim kombinleri adına sizlerde yukarıda saymış olduğum kıyafetler ile birçok farklı kombinler oluşturabilirsiniz.  Bu kıyafetler ile oluşturacağınız her kombin spor giyim kombinleri kategorisine dahil olacaktır. 

#2. Outdoor Giyim – Kombin Önerileri 

erkek-kombinleri

Erkek kombin önerilerinde outdoor kombin önerileri hakkında tavsiye vermeden önce şunu belirtmek isterim ki outdoor giyim, saf spor giyimdir. Bu giyim tarzında kullanılan kıyafetler tamamen spor kıyafetlerdir. Peki nedir bu kıyafetler diye soracak olursanız şu şekilde açıklayayım ki outdoor kıyafetler

 • Outdoor botlar, ayakkabılar
 • Kargo pantolon 
 • Yağmurluk 
 • Eldiven
 • Puffer ceketler 
 • Sweatshirt 
 • Aksesuar; çanta 

gibi kıyafetlerdir. 

Bu giyim kombini genel olarak, doğa sporlarında tercih edilmektedir ki zaten  bu giyim tarzı için üretilen kıyafetlerde genel olarak bunlara hizmet etmektedir. Mesela doğada  bir outdoor ayakkabı sayesinde diğer ayakkabılara oranla çok daha rahat bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Tabi bu demek değildir ki bu kıyafetleri şehir hayatında tercih edemezsiniz. Elbette şehir hayatında da outdoor giyim kombinlerini tercih edebilirsiniz. Peki nasıl kombin oluşturmamız gerekir derseniz öncelikle şunu söyleyeyim ki outdoor kombininde olmazsa olmaz ilk parça outdoor ayakkabıdır ilk olarak bir tane outdoor ayakkabı tercih ediniz.

En İyi Kargo Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Sonrasında mevsime bağlı olarak renkli bir tane puffer ceket ve onun altına sweatshirt tercih edebilirsiniz. Eğer yaz ayındaysanız sade bir tişört seçmeniz yeterli olacaktır. Bunlar beraber alt giyim olarak ise kargo pantolon veya eşofman altı tercih edebilirsiniz. 

 #3. İş Hayatında Erkekler İçin Kombin Önerileri 

business-casual-kombinleri

Şu bir gerçek ki iş hayatı hayatımızın büyük bir çoğunluğunu kapsayan bir zaman dilimini içerir. Bu yüzden de aslında iş hayatında oluşturabileceğimiz kombinler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamız gerekir. Nitekim her gün gittiğimiz bir ortama aynı kıyafetler ile gitmek hem bizi sıkacak hem de diğer insanların bir tarzımızın olmadığını düşünmesine neden olacaktır. 

Peki iş hayatında kombinler nasıl yapılır? 

Öncelikle  şunu belirtmek gerekir ki bazı iş yerlerinde giyim stabildir. Bunlar için yapabileceğimiz bir şey yok ancak eğer ki bir ofis ortamında çalışıyorsanız ve giyim için az da olsa sizleri serbest bırakmışlar ise o zaman önereceğimiz kombinleri kullanabilirsiniz. Nedir bu kombinler diye soracak olursanız öncelikle kullanabileceğiniz kıyafetleri listeleyelim. Bu kıyafetler doğrultusunda zaten kombinlerinizi oluşturabileceksiniz. 

 • Chino pantolon veya kumaş pantolon
 • Sade gömlek
 • Klasik erkek ayakkabıları 
 • Ceket olarak ise blazer ceket 
 • Aksesuar olarak saat

İş hayatı kombininizde kombin oluştururken kullanmanız gereken kıyafetler ve parçalar bunlardır. Bu kıyafetler ile oluşturacağınız kombinler hem sizlere yarı resmi bir görünüm katacak iken hem de oldukça şık bir hava katacaktır. 

Eğer görünümünüze biraz daha sportif bir hava katmak isterseniz, pantolon olarak chino pantolonu tercih edebilir, onun üzerine gömlek olarak polo yaka gömlek tercih edebilir ve ayakkabı olarakta sneaker modellerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Tabii ceket olarak da blazer ceketi tercih edebilirsiniz. 

Kombinde ayakkabılarınızın temiz olmasına daima dikkat edin. 

#4. Erkek Kombinleri – Düğün 

erkek-giyim-kombin-önerileri

Düğünler birçok erkek için kafa karıştırıcı bir durumdur. Birçok erkek bir düğüne giderken acaba ne giysem? Rahat mı giyinmeliyim yoksa resmi mi giyinmeliyim? diye düşünür durur. İşte bu noktada erkekler için düğün kombin önerileri vermek gerekirse şunu diyebilirim ki eğer gideceğiniz düğün çok yakınınızın bir düğünü değilse o zaman resmi, yani takım elbise falan giymenize gerek yok. Klasik bir smart casual giyim tarzı ile o düğüne katılabilirsiniz. 

smart-casual-giyim-tarzı
Smart casual giyim

Ancak diyelim ki katılacağınız düğün bir yakınınızın düğünü o zaman bir takım elbise giymeyi düşünebilirsiniz. İşte bu noktada önerebileceğim takım elbise modelleri; siyah (klasik) gri ve mavi takım elbise modelleri olacaktır. Bu modellerin kombinleri nasıl yapılır diye soracak olursanız şuradaki makalelerimde detaylı bir şekilde anlattım; 

#5. Yaz Erkek Kombin Önerileri  

Yaz ayları için kombin önerisinde bulunurken ilk olarak şunu açıklamak isterim ki yaz aylarında giyimin en avantajlı kısmı fazlasıysa aksesuar kullanmaya müsait kombinler oluşturabilmemizdir. Çünkü yaz aylarında genellikle kısa kıyafetler tercih edildiği için aksesuar kullanmak açısından daha fazla geniş seçeneklere sahip olmaktayız. Bu da giyim açısından yaz aylarının bizlere sağladığı bir avantajdır. 

(bkz: en iyi erkek aksesuarları nelerdir?

Yaz aylarında kombin oluştururken kullanmanız gereken kıyafetler her ne kadar başlı başına belli olsa da bir takım spesifik kıyafetlerden bahsetmek isterim. Bunlar;

 • Keten pantolon (Kumaş açısından yaz aylarında birebirdir)
 • Küba yaka gömlek (Yaz aylarında giyilmek için üretilmiş şık bir gömlektir)
 • Beyaz sneaker ayakkabı (Yaz aylarında siyah renge oranla çok daha fazla kullanışlıdır)
 • Güneş gözlüğü (Hem estetik açıdan hem de işlevsellik açısından yaz ayları için oldukça önemlidir)

Tabii bunlarla beraber diğer spor  ürünleri de yaz kombinlerinde kullanılabilir. Yaz aylarında kombin oluşturmak adına daha fazla bilgi ve tavsiye almak için şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Detaylı bir şekilde yaz kombin önerilerinde bulundum. 

#6. Kış Kombinleri Erkek  

gündelik-erkek-kombin-önerileri

Erkek kış kombinleri oluşturması yaz kombinleri oluşturmasına göre biraz daha kolaydır. Nitekim kış aylarında daima kullanılan iki giyim parçası sayesinde (ceket ve bot) birçok farklı kıyafet rahat bir şekilde kombinlenebilir.  Bu iki giyim parçasının temel özellikleri çok yönlü olmalarıdır ki zaten kış aylarında daha rahat kombin oluşturulabilmesinin temel nedeni de budur. 

Kış aylarında kombin oluşturulurken kullanılması gereken kıyafetler genel hatları ile;

Kış aylarında genel olarak kombin oluşturulurken kullanılacak kıyafetler bunlardır. Bu kıyafetlerle kombin oluşturabilmek ve kış aylarında kombin oluşturmak adına daha fazla tavsiye ve bilgi almak için şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Orada erkek kış kombinleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi verdim. 

#7. Erkek Kombinleri Klasik 

En iyi erkek kombinleri nelerdir? Erkek kombin nasıl olmalı? sorularına cevap verdiğim makalemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer kombin türü klasik erkek giyim kombinleri türüdür. 

Eğer gömlek pantolon ve klasik ayakkabı parçaları ile kombin oluşturmayı seven bir kişiyseniz bu erkek giyim kombini tam size göredir. Nitekim klasik giyim demek resmi, smart casual , business casual giyim tarzı demektir ve bu giyim tarzlarından üç temel yapı taşı; gömlek, pantolon ve klasik ayakkabılarıdır. 

Klasik erkek giyim tarzının yapı taşlarından anlayacağınız üzere bu kombin türünde elde edeceğiniz ilk özellik, olgun ve şık bir görünüm olacaktır. Şehir hayatı için daha uygun olacak olan bu kombin ürü, sizlere resmiyette kazandıracaktır. 

Erkek kombin klasik giyimin temel parçalarını kullanarak (gömlek, pantolon, klasik ayakkabı) 3 çeşit kombin oluşturabilirsiniz;

1 . Aynı renk üst alt giyim / Klasik ayakkabı 

2. Zıt renk üst alt giyim / Klasik ayakkabı 

3. Zıt renk üst alt giyim / Spor ayakkabı  

Aynı renk üst alt giyim biraz daha fazla resmi olacaktır. Zıt renk üst alt giyim ise biraz daha fazla free casual olacaktır. Ancak bu iki erkek kombin türünde de ayakkabı olarak klasik ayakkabıyı tercih edeceğiniz için resmi / yarı resmi bir görüntünüz olacaktır. 

Eğer ben hem klasik giyineyim hem de resmiyetten uzak kalayım diyorsanız o zaman üçüncü kombin çeşidini sizlere öneririm. 

Bu kombin çeşidinde üst alt giyim pantolon – gömlek olsa dahi ayakkabı olarak spor ayakkabı tercih edileceği için resmiyetten uzak kalınacaktır. Resmiyetten uzak klasik giyim arayan beylere bu erkek kombin giyim modelini öneririm. 

#8. Gündelik Erkek Kombinleri 

Özel günlere, davetlere, düğünlere nasıl giyinip gitmeniz gerektiğinden uzunca bahsettik. Peki gündelik giyimimizde nasıl giyinmeliyiz? Gündelik oluşturabileceğimiz erkek giyim kombinleri nelerdir? Aslında bu soruyu cevaplamak diğer kombin önerilerinde bulunmaktan çok daha önemlidir. 

Nitekim 1 yıl içerisinde düğün/davet gibi durumlar ile çok nadir karşılaşsak da sürekli olarak gündelik hayatın içerisindeyiz. Bu yüzden de gündelik hayat içerisinde erkek kombin nasıl yapılır? sorusunun cevabını bilmemiz bizim açımızdan çok daha önemlidir.

Gündelik erkek kombin modelleri nelerdir? nasıl yapılır? sorularının cevapları oldukça geniştir. Aynı zamanda oldukça özneldir. Ancak yine de kısaca önerilerinden bahsedelim. 

a) Yaz Gündelik Erkek Kombini; 

Yaz ayları için en iyi erkek kombinleri !
 • Alt giyim parçaları; Keten pantolon, Chino pantolon, Jeans pantolon, Kapri kargo pantolon, Şort 
 • Üst Giyim Parçları; Basic tişört, Polo yaka tişört, Küba yaka gömlek, Polo yaka gömlek, Klasik gömlek, Blazer ceket 
 • Ayakkabı; Kombine göre spor ayakkabı, klasik ayakkabı, babet, sandalet, terlik, 
 • Aksesuar; Erkek yaz kombinleri oluştururken en çok tercih edeceğimiz parçalar aksesuarlar olmalıdır. Çünkü yaz aylarında vücudumuzu kapatan ceket gibi kıyafetler kullanmayız. Bu sebepten de vücudumuzun açıkta kalan kısımlarını saat, bileklik, kolye gibi aksesuar parçaları için kullanabiliriz.

(bkz: en iyi erkek aksesuarları nelerdir?

b) Kış Gündelik Erkek Kombini; 

erkek-kombin-kış
Erkek kombin kış
 • Üst giyim parçaları; Palto, kaban, blazer ceket, deri ceket,  puffer ceket, kazak, sweat, gömlek 
 • Alt giyim parçaları; Jeans pantolon, chino pantolon, kumaş pantolon, kadife pantolon
 • Ayakkabı; Outdoor ayakkabı, bot, spor ayakkabı ve klasik ayakkabılar. 
 • Aksesuar;  Aksesuar olarak erkek kış kombininde gözlük, yüzük, eldiven, atkı kullanılabilir.  

Gündelik erkek kombinlerinde yaz ve kış aylarında hangi parçaları kullanıp ne tür kombinler oluşturabileceğinizden kısaca açık ve üstü kapalı bir şekilde bahsettik. 

Son olarak erkek bahar kombinlerine değinmemiz gerekirse eğer, arkadaşlar bu konudaki tavsiyem; ilkbahar ayında yaz kombin parçalarını kullanmaya başlamanız, sonbahar aylarında ise erkek kombin kış parçalarını kullanmaya başlamanız yönünde olacaktır. 

Ayrıca ilkbaharda açık renkleri tercih etmeniz sonbaharda ise kapalı renkleri tercih etmeniz hava koşulları, mevsimler ile daha çok uyumlu olacağı için sizlere daha etkin ve şık bir görüntü sağlayacaktır.   

#9. Mezuniyet Kombin Önerileri Erkek 

Mezuniyet kombin önerileri Erkek ! Mezuniyette nasıl kombin yapmalıyım ? Erkek kombin önerileri 

Bir insanın hayatındaki en mutlu ve hüzünlü olduğu anlardan bir tanesi muhakkak ki mezuniyet balolarıdır. Nitekim mezuniyet balolarında hem yakın arkadaşlarından ayrılmanın üzüntüsü hem de okulumuzu veya kursumuzu bitirmiş olmanın verdiği bir mutluluk vardır. Bu yüzden de aslında mezuniyet baloları bizler için oldukça önemli günlerdir. 

Peki bu önemli/özel günlerde erkek kombinleri nasıl olmalıdır? 

Bu soru doğrultusunda erkek kombin yapma sitesi olarak sizlere vereceğim ilk cevap; mezuniyet balonuzda ortama uygun olarak kombin oluşturmanız yönünde olacaktır. 

Bunun için de ilk olarak arkadaşlarınıza sorun, onların resmi mi? yarı resmi mi? yoksa tamamen gündelik/free casual mi kombinler oluşturacağını öğrenin. Arkadaşlarınızın resmi mi? yarı resmi mi? veya diğer hangi kombin tarzını seçeceğini öğrendikten sonra sizde onların tercih edeceği kombin tarzını tercih edin. 

Tarzınızı seçtikten sonra nasıl kombin yapacağınıza gelecek olursak bu konuyu erkek kombin sitesi olarak şuradaki makalemde detaylı bir şekilde anlattım. O makaleme göz atmanızı tavsiye ederim. 

#10. Erkek Kombin Takım Elbise 

En iyi erkek kombin önerileri ! Liste / madde halinde !

Erkek kombin nasıl yapılır? sorusuna cevap verirken takım elbise kombini nasıl yapılır? sorusuna cevap vermezsek ve bu konuda tavsiyede bulunmazsak gerçekten ayıp olurdu.

Nitekim bir erkeğin özel günde, resmi günde, iş görüşmesinde ve hemen hemen her yerde en büyük kurtarıcısı takım elbiselerdir. Bu yüzden de takım elbise kombinleri hakkında bilgi vermeden es geçmek bizlere yakışı kalmazdı. 

Bu doğrultuda takım elbise kombinleri oluşturma hakkında sizlere önerilerde bulunmadan önce ilk olarak takım elbise özelliklerinden detaylıca bahsettiğim “takım elbise modelleri nelerdir? takım elbise özellikleri nelerdir?” başlıklı makalemi okumanızı tavsiye ederim. Çünkü takım elbise ile kombin oluşturmada önce ilk olarak size uygun zevkinize uygun bir takım elbise seçmeniz gerekmektedir. 

Öyle ki arkadaşlar takım elbise giymek basit bir olay değildir ve takım elbiseler çeşitlidir. 

Bugün tek düğmeli bir takım elbise olduğu gibi çift düğmeli takım elbise de vardır ve aynı zamanda 6 düğmeli kruvaze dediğimiz takım elbise modelleri de vardır.  Yani arkadaşlar takım elbiseler çeşitlidir ve kendinize uygun takım elbise modelini seçmeniz kombin oluşturmada sizin için çok daha etkili olacaktır. 

Bu küçük uyarıyı da yaptıktan sonra takım elbise nasıl kombinlenir? sorusunun cevabına geçebiliriz. 

Burada arkadaşlar her farklı renkteki takım elbisenin kombini farklı olacağı için sizlere daha öncesinde önerilerde, tavsiyelerde bulunmuş olduğum takım elibse kombinleri yazılarının linklerini aşağıya bırakacağım. O yazıların inceleyerekten takım elbise kombini nasıl yapılır? sorusunun cevabına ulaşabilirsiniz. 

En Etkin Erkek Kombin Önerileri / S.S.S 

Erkek Kombin Ne Demektir? 

Erkeklerin gündelik hayatı içerisinde veya girecekleri ortama göre renk, stil ve ortama uyum açısından kıyafet, ayakkabı ve aksesuar birleşimi yapıp bir giyim kombini/kombinasyonu oluşturmasıdır. Erkek kombinleri ise bu giyim kombinleri bütününe verilen genel bir addır. 

Erkek kombin sitesi olaraktan sizlere hem bu yazımda hem de diğer yazılarımda nasıl kombinler oluşturabileceğinizden birçok kez bahsettim. Site içerisindeki makaleleri detaylı bir şekilde inceleyerekten kombin oluşturma hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Erkek Kombinleri  Nasıl Yapılır?

Erkek kombinleri oluşturmak detay isteyen bir iştir ve ilk olarak kişinin ne istediğini bilmesi ile başlar. Kişi eğer resmi bir giyim istiyorsa bu doğrultuda kıyafet kombinleri,  yarı resmi kombinler oluşturmak istiyorsa bu doğrultuda kıyafet kombinleri, eğer free casual kombinler oluşturmak istiyorsa bu doğrultuda kıyafet kombinleri tercih etmesi gerekir. 

İşte bu noktada işin içine renk, renk uyumu, tercih edilmesi gereken ayakkabı unsuru giyilecek kıyafetin kumaşı, kıyafetler arası kumaş uyumu, ayakkabı rengi gibi daha birçok farklı kombin oluşturma unsuru diyebileceğimiz noktalar çıkmaktadır. 

Etkin ve şık, istediğimiz tarzda kombinleri oluşturabilmek için ise bu unsurların hepsine olmasa dahi birçoğuna dikkat etmek durumundayız. 

Erkek giyimi hakkında ne kadar bilgi o kadar fikir ve o kadar fazla kombin çeşidi düşüncesi ile sizlere tavsiyem etkili kombinler oluşturabilmek adına erkek giyim sitemizdeki makaleleri okumanız ve bu doğrultuda kendi kombinlerinizi oluşturmanız yönünde olacaktır. 

Erkek Renk Kombini Nasıl Yapılır? 

Bu sorunun cevabı oldukça geniş ve aslında bir o kadar da özneldir. Yani aslında yüzlerce hatta binlerce renk kombini vardır ancak bunlardan hangisi ile kombin yapılacağı haliyle kişiden kişiye tamamen değişiklik gösterir. 

Ancak sevgili dostlar erkek giyiminde renk kombini oluşturmada yine de sizlere ana temada bazı tavsiyelerde bulunmam gerekirse; resmi kombinler oluşturmak için aynı ton ve renkteki kıyafetler tercih etmeniz, casual (gündelik) kombinler oluşturmak için zıt renkleri tercih etmeniz gerekir. 

Bunlarla beraber sevgili dostlar renk uyumunda benim öznel tavsiyem kıyafetler arasındaki kontrast oranını oldukça düşük tutmanız yönünde olacaktır. Yani üst ve alt giyim de apayrı zıt renkleri tercih etmeniz yerine  “birbirlerine daha yakın” daha koyu renkteki kıyafetleri tercih etmeniz bir erkeğe yakışma açısından çok daha etkilidir. (Mesela siyah pantolon üstüne gri tişört gibi.)

Renkler arasındaki düşük kontrast oranının bir erkeğe yakışma açısından daha etkili olmasının sebebi ise bir erkeği daha olgun ve ciddi göstermesinden kaynaklanmaktadır. 

Erkek Ayakkabı Kombin Önerileri Nelerdir? 

Ayakkabılar bir erkeğin kombin oluşturma aşamasında dikkat etmesi gereken en önemli parçalardan bir tanesidir. Öyle ki üst ve alt giyim parçalarınız ne kadar iyi kombinlenmiş olursa olsun iyi, kombine uygun seçilmemiş bir ayakkabı neticesinde görüntünüz bir anda 10 üzerinden 7,6 ya hatta daha da aşağılara düşer. 

İşte bu yüzden de kombin oluşturma aşamasında ayakkabı dikkat etmeniz gereken en önemli parçalardan bir tanesidir.

Ayakkabılar kombin oluşturmamızda bu kadar önemlidir. Peki kombim oluşturmada ayakkabıları nasıl kullanmamız gerekir? Bizler için asıl önemli olan soru budur. 

Bu sorunun cevabını liste halinde açıklayacağım ve hangi ayakkabılar ile hangi pantolonları kombinlemeniz gerektiğinden madde madde bahsedeceğim. 

 • Denim Pantolon Altına Ayakkabı; Spor ayakkabılar, outdoor bot ve ayakkabılar, klasik ayakkabılar botlar (Not: Denim pantolon altına genel hatları itibariyle birçok ayakkabı modeli uyar) 
 • Outdoor Pantolon Altına Ayakkabı; Spor ayakkabıları, outdoor bot ve ayakkabılar, tırmanış ayakkabısı
 • Chino Pantolon Altına; Chukka bot, Chelsea bot, Sade renk düz taban spor ayakkabı, klasik ayakkabılar 
 • Kargo Pantolon Altına; Yürüyüş ayakkabısı, basketbol ayakkabısı, 
 • Kumaş Pantolon Altına; Klasik ayakkabılar ( Kumaş pantolon altına spor ayakkabı da giyilebilir ancak bunun belli kuralları vardır. Bu kurallara uymak için şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim.)

Erkek Aksesuar Kombin  Önerileri Nelerdir? 

Aksesuarlar, kombinlerimizin genel yapı taşlarını oluşturmazlar ancak kombinlerimize incelik ve şıklık katarlar. Aynı zamanda tarzımızı, stilimizi yansıtmada bizlere çok büyük katkı sağlarlar. Nitekim bir kişi kullandığı aksesuarlar sayesinde bazı yönlerden hayata karşı düşünce yapısını bile yansıtabilir. (Mesela siyasi parti yüzükleri) Bu sebepten de hem tarzımızı, hem bazı yönlerden hayata karşı düşünce yapımızı yansıtmak için hem de kombinlerimize daha fazla şıklık, incelik katmak için kombinlerimize aksesuarları dahil etmeliyiz. 

Burada şunu belirtmek gerekir ki kombinlerinizde aksesuar kullanmak için kombin konusunda çok fazla bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Yani mesela “siyah gözlük” sade kıyafet kombinleri ile de renkli kıyafet kombinleri ile de ve aynı zamanda resmi, yarı resmi, freee casual kombinler ile de etkin ve şık bir şekilde uyum sağlar. Bu yüzden de aksesuar kullanımında “hangi kıyafet ile hangi aksesuarı kullansam?” sorusu üzerinde çok fazla düşünmenize gerekyoktur. 

Aksesuarlar genelde tüm kombin tarzları ile uyum sağlarlar.

 • Peki erkek için kaç çeşit aksesuar vardır? 

Genel hatları itibariyle; gözlük, saat, yüzük, kolye, bileklik, cüzdan gibi parçalar erkeklerin kullandığı başlıca aksesuar parçalarıdır. Tabi kravat iğnesi gibi çoğu kimsenin bilmediği, erkek aksesuarları da vardır. Ancak bunlar çok daja ince detaylara kaçmaktadır. Bizim bu tarz aksesuarlar ile pek fazla işimiz yok.

Benim sizlere aksesuar konusundaki tavsiyem eğer maddi imkanınız var ise saat, güneş gözlüğü, cüzdan gibi temel aksesuar parçalarını kullanmanız, bu aksesuarlar ile kıyafetlerinizi kombinlemeniz yönünde olacaktır. Nitekim bu aksesuarlar gerçekten bir erkeğin kombinine incelik ve şıklık katmaktadır. Özellikle cüzdan kombine şıklık ve incelik katmaktan ziyade erkek için temel gereksinimlerden bir tanesidir. 

Bir mekandayken paralarınızın kırışık, buruşuk, yırtık çıkması gerçekten hoş bir durum değildir. Hem tüm kartlarınızın, paralarınızn tek bir yerde toplanması kullanım açısından kişiye çok rahatlık sağlamaktadır. 

Bu yüzden aksesuar parçalarıdan cüzdan kullanmanızı kesinlikle tavsiye ederim. Bununla beraber kombinize ince bir şıklık katması açısından güneş gözlüğü ve saat kullanmanızı da öneririm. 

En iyi erkek kombin önerileri!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Ayrıca bkz: takım elbise almadan önce mutlaka okumanız gereken yazı! 

 

“En İyi Erkek Kombin Önerileri!” üzerine 1 yorum.

 1. Geri bildirim: Erkek Kombin Önerileri Güncel 2022 - Acil Sorgu

Bir cevap yazın