En İyi Erkek Kombin Önerileri!

Bana tarz sahibi insan kimdir? diye bir soru sorsalar vereceğim cevap; “tarz sahibi insan sürekli benzer kıyafetler, benzer kombin grupları ile giyim oluşturan insandır” derdim. Mesela bir insanın sürekli blazer ceket kullanması (farklı renklerde olabilir) onun altına farklı renklerde gömlek tercih etmesi ve pantolon olarak ise chino veya kumaş gibi biraz daha resmi kıyafetler tercih etmesi aslında o kişinin  tarz sahibi bir insan olduğunu gösterir. Ancak sürekli kombin gruplarını değiştiren bir insan pek fazla tarz sahibi değildir.

Peki bir insanın tarz sahibi olabilmesi için belirli kombin gruplarını sürekli yapması gerekir dedik. Bu noktada birçok insanın tarz sahibi olma konusundaki sıkıntısı, kombin grupları hakkında pek fazla bilgi sahibi olmamalarıdır.  

İşte bu makalemde tavsiyede bulunacağım erkek kombin önerileri ile birlikte tarz sahibi olmak isteyen erkeklere belirli kategorilerde belirli kombinler önereceğim. Umarım bu kombin önerileri ile birlikte kendinize has tarzınızı seçebilir veya oluşturabilirsiniz. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

Erkek Kombin Önerileri

#1. Erkek Kombin Önerileri Spor

erkek-kombin-önerileri
Erkek kombin önerileri

Erkek spor giyim tarzı belki de en çok kombin çeşidi yapabileceğiniz bir giyim tarzıdır. Bu giyim tarzında kullanabileceğiniz kıyafetlerin skalası oldukça geniştir. 

Erkek spor giyim kombinlerinde başlıca kullanabileceğiniz kıyafetler; 

 • Kot pantolon
 • Chino pantolon 
 • Kargo pantolon
 • Tişört 
 • Sweatshirt
 • Deri ceket
 • Polo yaka gömlekler
 • Blazer ceketler
 • Ve ayakkabı olarak da tabi ki de sneaker ayakkabı modelleridir. 

Bunlarla beraber spor giyim kombinleri oluşturmanın bir diğer avantajı da kombin oluştururken kullanabileceğiniz kıyafetlerin bedenlerini istediğiniz şekilde seçebileceğinizdir. Mesela giyeceğiniz tişörtün bedeni, slim olabileceği oversize beden de olabilir. 

Bu kombin türünde kendi şahsi fikrimi belirtmem gerekirse benim en çok hoşuma giden kombinler kargo pantolon, koşu ayakkabısı ve onun üzerine giyilen yuvarlak yaka, sade tişört kombinidir. Bu şekilde bir kombin hem işlevsellik yönünden hem de estetik yönünden (kişisel) oldukça gelişmiştir. 

erkek-kombin-önerileri-nelerdir
Spor giyim için kombin önerileri

Tabii burada şunu belirtmekte fayda var, erkek spor giyim kombinleri adına sizlerde yukarıda saymış olduğum kıyafetler ile birçok farklı kombinler oluşturabilirsiniz.  Bu kıyafetler ile oluşturacağınız her kombin spor giyim kombinleri kategorisine dahil olacaktır. 

#2. Outdoor Giyim – Kombin Önerileri 

erkek-kombinleri

Erkek kombin önerilerinde outdoor kombin önerileri hakkında tavsiye vermeden önce şunu belirtmek isterim ki outdoor giyim, saf spor giyimdir. Bu giyim tarzında kullanılan kıyafetler tamamen spor kıyafetlerdir. Peki nedir bu kıyafetler diye soracak olursanız şu şekilde açıklayayım ki outdoor kıyafetler

 • Outdoor botlar, ayakkabılar
 • Kargo pantolon 
 • Yağmurluk 
 • Eldiven
 • Puffer ceketler 
 • Sweatshirt 
 • Aksesuar; çanta 

gibi kıyafetlerdir. 

Bu giyim kombini genel olarak, doğa sporlarında tercih edilmektedir ki zaten  bu giyim tarzı için üretilen kıyafetlerde genel olarak bunlara hizmet etmektedir. Mesela doğada  bir outdoor ayakkabı sayesinde diğer ayakkabılara oranla çok daha rahat bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Tabi bu demek değildir ki bu kıyafetleri şehir hayatında tercih edemezsiniz. Elbette şehir hayatında da outdoor giyim kombinlerini tercih edebilirsiniz. Peki nasıl kombin oluşturmamız gerekir derseniz öncelikle şunu söyleyeyim ki outdoor kombininde olmazsa olmaz ilk parça outdoor ayakkabıdır ilk olarak bir tane outdoor ayakkabı tercih ediniz.

En İyi Kargo Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Sonrasında mevsime bağlı olarak renkli bir tane puffer ceket ve onun altına sweatshirt tercih edebilirsiniz. Eğer yaz ayındaysanız sade bir tişört seçmeniz yeterli olacaktır. Bunlar beraber alt giyim olarak ise kargo pantolon veya eşofman altı tercih edebilirsiniz. 

 #3. İş Hayatında Erkekler İçin Kombin Önerileri 

business-casual-kombinleri

Şu bir gerçek ki iş hayatı hayatımızın büyük bir çoğunluğunu kapsayan bir zaman dilimini içerir. Bu yüzden de aslında iş hayatında oluşturabileceğimiz kombinler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamız gerekir. Nitekim her gün gittiğimiz bir ortama aynı kıyafetler ile gitmek hem bizi sıkacak hem de diğer insanların bir tarzımızın olmadığını düşünmesine neden olacaktır. 

Peki iş hayatında kombinler nasıl yapılır? 

Öncelikle  şunu belirtmek gerekir ki bazı iş yerlerinde giyim stabildir. Bunlar için yapabileceğimiz bir şey yok ancak eğer ki bir ofis ortamında çalışıyorsanız ve giyim için az da olsa sizleri serbest bırakmışlar ise o zaman önereceğimiz kombinleri kullanabilirsiniz. Nedir bu kombinler diye soracak olursanız öncelikle kullanabileceğiniz kıyafetleri listeleyelim. Bu kıyafetler doğrultusunda zaten kombinlerinizi oluşturabileceksiniz. 

 • Chino pantolon veya kumaş pantolon
 • Sade gömlek
 • Klasik erkek ayakkabıları 
 • Ceket olarak ise blazer ceket 
 • Aksesuar olarak saat

İş hayatı kombininizde kombin oluştururken kullanmanız gereken kıyafetler ve parçalar bunlardır. Bu kıyafetler ile oluşturacağınız kombinler hem sizlere yarı resmi bir görünüm katacak iken hem de oldukça şık bir hava katacaktır. 

Eğer görünümünüze biraz daha sportif bir hava katmak isterseniz, pantolon olarak chino pantolonu tercih edebilir, onun üzerine gömlek olarak polo yaka gömlek tercih edebilir ve ayakkabı olarakta sneaker modellerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz. Tabii ceket olarak da blazer ceketi tercih edebilirsiniz. 

Kombinde ayakkabılarınızın temiz olmasına daima dikkat edin. 

#4. Erkek Kombinleri – Düğün 

erkek-giyim-kombin-önerileri

Düğünler birçok erkek için kafa karıştırıcı bir durumdur. Birçok erkek bir düğüne giderken acaba ne giysem? Rahat mı giyinmeliyim yoksa resmi mi giyinmeliyim? diye düşünür durur. İşte bu noktada erkekler için düğün kombin önerileri vermek gerekirse şunu diyebilirim ki eğer gideceğiniz düğün çok yakınınızın bir düğünü değilse o zaman resmi, yani takım elbise falan giymenize gerek yok. Klasik bir smart casual giyim tarzı ile o düğüne katılabilirsiniz. 

smart-casual-giyim-tarzı
Smart casual giyim

Ancak diyelim ki katılacağınız düğün bir yakınınızın düğünü o zaman bir takım elbise giymeyi düşünebilirsiniz. İşte bu noktada önerebileceğim takım elbise modelleri; siyah (klasik) gri ve mavi takım elbise modelleri olacaktır. Bu modellerin kombinleri nasıl yapılır diye soracak olursanız şuradaki makalelerimde detaylı bir şekilde anlattım; 

#5. Yaz Erkek Kombin Önerileri  

Yaz ayları için kombin önerisinde bulunurken ilk olarak şunu açıklamak isterim ki yaz aylarında giyimin en avantajlı kısmı fazlasıysa aksesuar kullanmaya müsait kombinler oluşturabilmemizdir. Çünkü yaz aylarında genellikle kısa kıyafetler tercih edildiği için aksesuar kullanmak açısından daha fazla geniş seçeneklere sahip olmaktayız. Bu da giyim açısından yaz aylarının bizlere sağladığı bir avantajdır. 

(bkz: en iyi erkek aksesuarları nelerdir?

Yaz aylarında kombin oluştururken kullanmanız gereken kıyafetler her ne kadar başlı başına belli olsa da bir takım spesifik kıyafetlerden bahsetmek isterim. Bunlar;

 • Keten pantolon (Kumaş açısından yaz aylarında birebirdir)
 • Küba yaka gömlek (Yaz aylarında giyilmek için üretilmiş şık bir gömlektir)
 • Beyaz sneaker ayakkabı (Yaz aylarında siyah renge oranla çok daha fazla kullanışlıdır)
 • Güneş gözlüğü (Hem estetik açıdan hem de işlevsellik açısından yaz ayları için oldukça önemlidir)

Tabii bunlarla beraber diğer spor  ürünleri de yaz kombinlerinde kullanılabilir. Yaz aylarında kombin oluşturmak adına daha fazla bilgi ve tavsiye almak için şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Detaylı bir şekilde yaz kombin önerilerinde bulundum. 

#6. Kış Kombinleri Erkek  

gündelik-erkek-kombin-önerileri

Erkek kış kombinleri oluşturması yaz kombinleri oluşturmasına göre biraz daha kolaydır. Nitekim kış aylarında daima kullanılan iki giyim parçası sayesinde (ceket ve bot) birçok farklı kıyafet rahat bir şekilde kombinlenebilir.  Bu iki giyim parçasının temel özellikleri çok yönlü olmalarıdır ki zaten kış aylarında daha rahat kombin oluşturulabilmesinin temel nedeni de budur. 

Kış aylarında kombin oluşturulurken kullanılması gereken kıyafetler genel hatları ile;

Kış aylarında genel olarak kombin oluşturulurken kullanılacak kıyafetler bunlardır. Bu kıyafetlerle kombin oluşturabilmek ve kış aylarında kombin oluşturmak adına daha fazla tavsiye ve bilgi almak için şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Orada erkek kış kombinleri hakkında detaylı bir şekilde bilgi verdim. 

En iyi erkek kombin önerileri!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Ayrıca bkz: takım elbise almadan önce mutlaka okumanız gereken yazı! 

 

Bir cevap yazın