Genç Erkek Giyim Tarzları Nelerdir? En İyiler!

Zaman geçtikçe; moda, teknoloji geliştikçe ve yeni düşünce akımları ortaya çıktıkça bunlara bağlı olarak yeni giyim tarzları da ortaya çıkmıştır. Özellikle son 10 yılda, git gide daha fazla küreselleşen dünyada neredeyse her yıl farklı giyim tarzları ortaya çıkmaya başlamıştır. Tabii bu giyim tarzlarının birçoğu genç yaşta olan kişiler üzerinedir. 

  • Peki genç erkek giyim tarzları nelerdir? Genç erkek giyim stilleri nasıl oluşturulur? 

Biliyorum ki birçok kişi bu soruların cevaplarını bilmiyor ve aslında bilinçli bir şekilde bir tarz oluşturmadan hayatlarına devam ediyorlar. Ancak sizler bu makaleyi okuduktan sonra kendi tarzınızı belirleyebilecek ve tarzınız doğrultusunda bilinçli bir şekilde kombinler oluşturabileceksiniz. O zaman lafı daha fazla uzatmadan genç erkek giyim tarzları nelerdir? Sorusunun cevabını verelim. 

YAZI İÇERİĞİ

Genç Erkek Giyim Tarzları 

#1. Outdoor Genç Erkek Giyim Tarzı

genç-erkek-giyim-tarzları

Outdoor giyim; saf, katıksız spor giyim anlamına gelir. Bu giyim tarzında kullanılan kıyafetler tamamen spor giyim kıyafetleridir. Mesela bu giyim tarzında ayakkabı olarak outdoor ayakkabı kullanılır. Pantolon olarak ise genellikle kargo pantolon kullanılır. Tabii burada bu parçaların yerine farklı parçalarda kullanılabilir, ancak outdoor giyim tarzında kullanılan kıyafetler genel olarak bunlardır. 

Bu giyim tarzı için ayrıca şunu söylemek gerekir ki bu giyim tarzı ana temada doğa sporlarında tercih edilen bir giyim tarzıdır. Ancak tabi ki de tercih edeceğiniz kıyafetler ile bu giyim tarzını şehir hayatında da tercih edebilirsiniz. 

#2. Smart Casual Giyim Tarzı 

genç-erkek-giyim-tarzları-nelerdir

Casual giyim kendi içinde 3 farklı kategoriye ayrılan bir giyim tarzıdır. Bu kategorilerden bir tanesi de smart casual giyim tarzıdır. 

Smart casual giyim tarzını genç erkek giyim tarzları listemize eklemek istedim; nitekim bu giyim tarzı hem şıklık bakımından hem de spor görünümü bakımından tamamen genç giyim kategorisine uymaktadır. Öyle ki bu tarzın ana parçaları arasında denim ve chino pantolon, ayakkabı olarak klasik ayakkabılar olabileceği gibi sneaker ayakkabılar da vardır.  Bunlarla beraber ceket olarak ise blazer ceket vardır. 

Yani anlayacağınız genç ve sportif bir görünüm için smart casual giyim tarzında aradığınız tüm parçalar vardır. Bu yüzden de genç erkek giyim tarzları listemizde smart casual giyim olmazsa olmazdı. 

#3. Bohem Genç Erkek Giyim Tarzı 

genç-erkek-tarz-giyim
Genç erkekler için giyim tarzları

Bohem giyim tarzı diğer giyim tarzlarından en temel düzeyde daha farklı, daha rahat ve daha umursamaz bir giyim tarzıdır. Zaten görseldeki kombinleri incelerseniz bunu rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. 

Bu giyim tarzı ve kombinindeki önemli özellikler;

  • giyim tarzında kullanılan kıyafetlerin fazla desenli (etnik desenler) ve renkli olması
  • kıyafetlerin biraz daha geçmişi anımsatması
  • kıyafetlerin biraz daha geniş, bol olması ve bu doğrultuda sizi daha marjinal gösterecek olmasıdır. 

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki bu giyim tarzında kullanılan kıyafetlerin kumaşında etnik desenler kullanılır. Bu da sizlere giyim tarzına uygun bir şekilde farklılık ve naiflik katar. 

Erkek genç giyim tarzları arasında eğer dikkat çeken ve sizi marjinal gösterecek bir giyim tarzı arıyorsanız o zaman sizlere bohem giyim tarzını öneririm. 

#4. Basic Erkek Giyim Tarzı 

Genç erkek giyim tarzları; basic giyim…

Genç erkek giyim tarz kombinleri listemizde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer genç erkek giyim tarzı, basic giyimdir. 

Basic giyim en temel düzeyde rahat, detaysız giyim anlamına gelmektedir. 

Bu giyim tarzında kullanılan kıyafetlere basic kıyafetler denilmektedir ve basic kıyafetler rahat, detaysız kıyafetlerdir. Ayrıca bu kıyafetlerin  en önemli özelliklerinden bir tanesi ise her birinin giyecek olan kişiye rahatlık sağlayacak kumaşlardan yapılmış olmasıdır.

Kısacası basic giyim tarzında önemli olan şık, resmi gözükmekten ziyade rahat olmaktır. Mesela oversize bir giyim tarzı oluşturmak aslında basic giyim tarzı oluşturmaktadır. Çünkü oversize giyim tarzında da ana tema rahat olmaktır. 

#5. Sokak Stili Giyim Tarzı 

genç-erkekler-için-giyim-tarzları

Sokak stili giyim tarzı adından da anlayacağınız üzere resmi olmayan bir giyim tarzıdır ve özgür, özgün tüm parçalar kullanılabilen ancak her şeyin birbiri ile karıştırılmadığı bir giyim tarzıdır. 

Bu giyim tarzında genellikle kullanılan kıyafetler; 

  • yırtık jean pantolon 
  • spor ayakkabı
  • tişört
  • deri ceket veya paffer ceket
  • ve bunlarla beraber normal bir giyim tarzına göre çok daha fazla aksesuar kullanılmaktadır. 

(bkz: en iyi erkek aksesuarları nelerdir?

Aynı zamanda sokak stilinde çizgili, tek renk, baskılı tişörtler gibi yaygın olarak tercih edilen salaş sporcu atletleri de bu giyim tarzında en çok tercih edilen üst kıyafetleri arasındadır.  Yaz sezonunda üst giyim olarak küba yaka gömlekler, alt giyim olarak ise  kapri veya diz üstü şortlar bu giyimin vazgeçilmezleri arasında olur. 

Kış sezonunda ise puffer ceketler veya  deri ceketler alt giyim olarak ise jean pantolon ve ayakkabı olarak bot veya sneaker ayakkabılar bu giyim tarzının kış ayı için vazgeçilmezlerindedir. 

Sokak stili şıklığı ve tarzı ile birçok genç erkeğin tercih ettiği bir giyim tarzıdır. 

Genç erkek giyim tarzları nelerdir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz.

 

 

Bir cevap yazın