Yaz Aylarında Kapüşonlu Nasıl Giyilir?

Günümüz dünyasında zaman ilerledikçe, moda yelpazesi genişledikçe kombin çeşitliliği de artmaktadır. Aynı zamanda kombin oluşturmada rahatlığa verilen önemde artmaktadır. Nitekim son dönemin modası olan oversize giyim buna en güzel örneklerden bir tanesidir. 

Bugün sizlere kombin oluşturmada rahatlığa önem verenlerin yaz aylarında tercih edebileceği bir kıyafet ve kombin türünden bahsedeceğim. Bu kombin türünde kullanacağınız kıyafet sizlere garip gelebilir; nitekim bu kıyafet kapüşonlu kıyafettir.

Çoğunuzun kafasında yaz aylarında kapüşonlu nasıl giyilir? Yazın kapüşonlu giyebilir miyim? Kapüşonlu giymez sadece kış aylarında olmaz mı? Tarzında sorular olduğunu biliyorum. 

 Bu noktada şunu belirtmek isterim ki yaz aylarında  da kapüşonlu kıyafetler ile oldukça rahat ve şık kombinler oluşturabilirsiniz. Sadece ne tür kapüşonlu kıyafetleri tercih edeceğinizi bilmeniz yeterlidir. İşte bu doğrultuda yaz aylarında kapüşonlu nasıl giyilir? başlıklı makalemde ne tür kapüşonlu kıyafetleri tercih edeceğinizden, kapüşonlu kıyafetler ile nasıl kombinler oluşturabileceğinizden detaylı bir şekilde bahsedeceğim. 

O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

 Yaz Aylarında Kapüşonlu Nasıl Giyilir? 

Bu ana başlık sorusuyla birlikte sizlere yaz aylarında giyebileceğiniz kapüşonlu türlerinden, kapüşonlu kıyafetlerin renklerinden ve daha birçok bilgiden bahsedeceğim ancak öncelikli olarak sizlere yaz aylarında kapüşonlu giyerken dikkat etmeniz gereken en önemli kuraldan bahsedeceğim. O da şudur ki yaz aylarında tercih edeceğiniz kapüşonluların kumaşı; pamuktan, ketenden, nefes alabilen kumaştan olsun.

  • Kesinlikle ama kesinlikle yün ve polyester kumaştan uzak durun. 

Bu sizlere yazı kapüşonlu giymeniz üzerine bulabileceğim ilk tavsiyedir. İkinci olarak ise yazın kapüşonlu giyinirken, oversize, geniş modelleri tercih etmeniz yönünde olacaktır. Nitekim yaz aylarında ne kadar geniş, ne kadar nefes alabilen kapüşonlu sizlere o kadar rahatlık verir. 

Yazın kapüşonlu giyebilir miyim? sorusuna cevap verirken renk konusunda gelecek olursak yaz aylarında kapüşonlu giyerken siyah, lacivert, koyu kahverengi gibi renklerden uzak durun. Açık gri, beyaz, haki, sarı ve canlı renkleri tercih edin. 

Yaz aylarında kapüşonlu giyimine dair temel bilgileri verdikten sonra şimdi yaz aylarında giyebileceğiniz kapüşonlu modellerinden bahsetmek istiyorum.

Yaz Ayına Yakışan Kapüşonlu Mont Çeşitleri 

Kolsuz Kapüşonlu

kapüşonlu-giymek
Kapüşonlu giymek

Ne demiştik kapüşonlular farklı modellerde de üretilir. Bu farklı modellerden bir tanesi kolsuz kapüşonlulardır.

Kolsuz kapüşonlular sportif görünüm açısından diğer kapüşonlulardan daha öndedir. Eğer kapüşonlu kıyafet ile daha sportif kombinler elde etmek istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyem kolsuz kapüşonluları tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Fermuarlı Kapüşonlu

Yaz-aylarında-kapüşonlu-nasıl-giyilir-detaylı-anlatım
Yaz aylarında kapüşonlu tercih ederken hangi renkleri tercih etmeliyim?

Yaz aylarında fermuarlı kapüşon modeli, kombin oluşturmada rahatlık, pratiklik açısından birebirdir. Nitekim fermuarlı kapüşonluyu kullanması oldukça basittir, istediğiniz zaman giyip çıkartabilirsiniz. Aynı zamanda çok iyi bir üst katmandır. Öyle ki kapüşonlunun altına kısa kollu bir tişört giyerekten çok şık kombinler elde edebilirsiniz.

Eğer yaz aylarında bir üst katman olarak kapüşonlu arıyorsanız o zaman sizlere fermuarlı kapüşonluyu kesinlikle tavsiye ederim.

En İyi Erkek Kapüşonlu Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın

Büyükboy Kapüşonlular 

Büyükboy kapüşonlular

Büyükboy kapüşonlular oversize kesim diyeceğimiz kapüşonlulardır. Bu kapüşonluların en temel özelliği kombininizde sizlere rahatlık sağlayacak olmalarıdır. Ve tabi aynı zamanda kilolarınızın üstünü kapatacak olmalarıdır.

Oversize kesim bir kapüşonlu kot pantolonla iyi uyum sağlayacağı gibi en iyi uyumu kargo ve jogger pantolonlarla sağlayacaktır.

Rahatlığına düşkün ve kapüşonlu ile üst üstüne katmanlar oluşturmak isteyen kullanıcılara oversize kesim kapüşonluları tavsiye ederim.

Pamuklu  Kapüşonlu 

yaz-aylarinda-kapüşonlu-giymek
Yaz aylarında kapüşonlu giymek

Arkadaşlar yaz aylarında kapüşonlular ile kombin oluştururken üzerine tekrar tekrar basacağım en önemli konu, tercih edeceğiniz kapüşonlu modelinin kumaşının pamuktan olmasıdır. Nitekim kumaşı pamuk olan bir kapüşonlu hem rahattır hem de nefes alabilir. Yazın sıcak günlerinde ise bir kıyafette sizlere lazım olabilecek en önemli iki hususta bunlardır. Bu sebepten ötürü de tercih edeceğiniz kumaşın modeli ne olursa kesinlikle ama kesinlikle kumaşının pamuktan olmasına özenle dikkat edin. 

Pamuktan kumaşa alternatif aramak isterseniz de keten kumaşını tercih edin. Yaz ayları için kıyafetlerde en iyi alternatiflerden bir tanesi de keten kumaşıdır. 

S.S.S 

Yazın kapüşonlu giymek garip mi? 

Hayır, kapüşonlular birçok kişi tarafından  sıcak tutmakla ilişkilendirilsede farklı kalınlıklarda, farklı modellerde, farklı malzemelerden üretilirler. Bu onları yılın herhangi bir mevsiminde (yaz dahil) giyebileceğiniz anlamına gelir. 

Yaz aylarında kullanılması gereken kapüşonlu renkleri nelerdir? 

Yaz aylarında diğer kıyafet seçimlerinde olduğu gibi koyu renkli kapüşonlulardan uzak durun. Açık gri, beyaz, haki, sarı ve canlı renkleri tercih edin. Bu renkler ışığı hem daha fazla yansıtacak ve aynı zamanda mevsime göre daha uyumlu olacaktır. 

Yaz aylarında kapüşonlu giyebilir miyim? 

Ana temadaki sorumuza gelecek olursak, evet arkadaşlar yaz aylarında kapüşonlu giyebilirsiniz. Ancak yazın kapüşonlu giyerken muhakkak ki bu makalemde önerdiğim konulara dikkat edin. Diğer yaz ayında kapüşonlu giymez size şıklık, rahatlıktan ziyade rahatsızlık ve kötü bir görünüm getirecektir. 

Yaz aylarında kapüşonlu nasıl giyilir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın