Atkı Nasıl Bağlanır? Atkı Bağlama Modelleri Erkek

Atkı bağlama, atkı takma; günümüz dünyasının popüler olan eylemlerinden bir tanesidir ve bu eylemi genellikle yılın ortalama 5 ayı gerçekleştiririz. Nitekim atkı bağlamak, hem işlevsellik yönünden hem de estetik yönünden kadını erkeği fark etmeksizin herkesin işine yaramaktadır.

Öyle ki atkı bağlamak  hem bizi soğuktan korumakta hem de daha şık görünmemizi sağlamaktadır. Bu yüzden de bizler soğuk havalarda daima atkı bağlamaya meyilliyizdir.

Tabi ki burada soğuk havalarda bağladığımız atkının, üzerimizde şık, yani estetik gözükebilmesi için “Atkı nasıl bağlanır? Atkı bağlaması modelleri nelerdir?” Sorularının cevaplarını bilmemiz gerekir. Eğer bu soruların cevaplarını bilirsek, kıyafetimize göre istediğimiz stilde atkı bağlayabiliriz.

Peki bu noktada erkekler için atkı bağlama stilleri nelerdir? Gelin hep birlikte inceleyelim.

YAZI İÇERİĞİ

Atkı Bağlama Modelleri Erkek

Erkekler için atkı bağlama modellerini anlatırken ilk olarak dan en kolay atkı bağlama yöntemlerini anlatarak başlayacağım. Çünkü bu makaleye bazı kişiler için önemli olan  tek şey “Atkı nasıl takılır?” sorusunun cevabına ulaşmak ve en basit yoldan atkı takmayı öğrenmektir.

Bu arkadaşlarımızın vaktini almamak adına ilk olarak dan atkı bağlamanın en kolay yöntemini sizlere tanıtarak yazıma başlıyorum.

Kravat Modeli

atkı-bağlamaBu yöntem en kolay ve toplum tarafından en çok tercih edilen atkı bağlama modelidir.  Bu atkı baglama modelini uygulamak için yapmanız gerekenler oldukça basittir.

 • İlk olarak dan atkıyı boynunuza takın.
 • Atkıyı boynunuza taktıktan sonra aşağıya sarkan iki ucunu çapraz bir şekilde üst üste getirin ve bir ucunu ortada oluşan yuvarlaktan geçirin.
 • Bu kadar basit.

Atkı bağlamanın en kolay yöntemini anlattıktan sonra şimdi ise atkı bağlamanın diğer şekillerini öğrenebiliriz.

( Bu arada kravat bağlama tekniklerini öğrenmek için tıklayınız.)

Düğüm Modeli

atkı-bağlaması-modelleri

Bu model hem işlevsellik açısından olsun hem de estetik açısından olsun benim en çok beğendiğim ve kullandığım “atkı baglama” modelidir. Nitekim dostlar, eğer kullanmış olduğunuz atkı kalın bir atkı ise bu bağlama şekli sayesinde gerçek anlamda boyun bölgenizi soğuktan koruyorsunuz ve aynı zamanda bu  bağlama modeli sayesinde atkınızın uç kısmı kısa kalıyor.

Bu da üzerinize giydiğiniz deri ceketin veya başka türde bir ceketin önünü kapatınca şiş gözükmesini engelliyor. Bu yüzden bu bağlama modelini şiddetle öneririm.

Peki bu modele göre atkı nasıl takılır?

 •  Atkıyı elinizde ikiye katlayın ve boynunuza atın.
 • Sonrasında ise katlanmış kısımda oluşan delikten atkının uçlarını geçirin.
 • İsteğinize göre atkının sıkılığını ayarlayın.

Yuvarlak Atkı Bağlama Modeli

 

 

Bu bağlama modeli artık günümüzde pek fazla kullanılmamaktadır; çünkü artık büyük firmalar direkt olaraktan boyun bölgesine takılan boyunluklar üretmektedir. Haliyle bu bağlama modeli de pek fazla kullanılmamaktadır. Ancak biz yine de “Yuvarlak atkı nasıl bağlanır?” Sorusunun cevabını verecek olursak;

 • Atkıyı boynunuzdan sarkıtın.
 • Bir ucunu uzun, bir tarafını kısa bırakın.
 • Uzun tarafı bitene kadar boynunuza dolayıp bittiği noktada alttan katların arasına sıkıştırın. Kısa taraf sarkık halde dursun.

Sonsuzluk Bağlaması

yuvarlak-atkı-modelleri

Eğer  atkınız genişse ve diğer bağlama modelleri size uygun değilse o zaman sizlere kesinlikle bu bağlama modelini öneririm. Nitekim bu bağlama modeli sayesinde atkınız birçok farklı ceketin üzerinde gayet şık durur. Aynı zamanda işlevsellik yönünden koruyucudur. Nasıl yapılır?

 • Atkıyı boynunuzdan sarkıtın.
 • Sonrasında ise atkının bir ucunu boynunuzdan dolayın ve diğer tarafa sarkıtın.  Eğer atkı yeterince büyük ve ince ise diğer tarafta kalan ilmeyi de boynunuzdan dolayın.
 • Ancak büyüklük yeterli değilse, atkının tek ilmeğini dolamanız yeterli olacaktır.

En İyi Erkek Atkı Modelleri – Ürünleri İncelemek İçin Tıkla!

 

 

Bir cevap yazın