Erkek Ceket Modelleri Nelerdir?

Erkek ceket modelleri isimli bu makalemde sizlere hem erkek ceket modellerinden hem de erkek ceket modellerinin isimlerinden bahsedicem. Nitekim dostlar birçok erkeğin yaşadığı problemlerden bir tanesi hoşuna giden ceket modelinin ismini bilememesidir.

Hani sokakta görürüz, adamın üzerindeki ceket çok hoşumuza gider ancak ceketin ismini bilemediğimiz için o ceketi temin edemeyiz. Çünkü ceketin sadece görüntüsünü biliyoruz. Ceketin ismi nedir? Sorusu hakkında hiçbir cevabını bilemediğimiz için de o hoşumuza giden ceketi satın alma adına herhangi bir eylem yapamayız. 

İşte bu yüzden, bu makalemde bu sorunu ortadan kaldırmak adına “erkek ceket modelleri” ve “erkek ceket modelleri isimleri” hakkında sizleri bilgilendireceğim.  Bu yazımı okuduktan sonra “erkek ceket türleri nelerdir?” Sorusunun cevabını bileceksiniz.

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Ceket Modelleri 

Kadife Ceketler 

erkek-ceket-modelleri

Dostlar kadife ceketler, adından da anlayacağınız üzere kadife kumaşından yapılmış olan ceketlerdir. Kadife kumaşı nedir? Diye soracak olursanız eğer buraya tıklayın.  

Kadife kumaşından yapılan ceketler, kadife smokin veya bir diğer değişle blazer ceket tarzında olacağı gibi mont tarzında da olabilmektedir.

Dostlar kadife ceketleri, özellikle kadife smokin ceketini normal hayatınız içerisinde üzerinizde absürt bir şekilde durmadan, kot pantolon üzerine, tişört üzerine gömlek ve kazak üzerine çok rahat bir şekilde giyebilirsiniz.

Nitekim normal bir smokin ceket altına giyebileceğiniz parçalar oldukça kısıtlı iken bu durum kadife smokin ceketlerinde geçerli değildir. Kadife smokin ve mont tarzı ceketlerini, birçok kıyafetinizin üzerine giyebilirsiniz. Gayet şık durur. 

Tabii  yine de en güzel görünüm için kadife ceketin altına sade renkte kıyafetler giymeniz daha iyi olacaktır. 

Kadife Ceket Modelleri – Ürünü Hemen İnceleyin!

Blazer Ceketler 

blazer-ceket-erkek

Erkek ceket modelleri arasında belki de en çok gördüğünüz ancak isminin ne olduğunu bir türlü bilemediğiniz bir diğer ceket türü de “blazer ceketlerdir” Peki blazer ceket nedir?  (Detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.) 

Dostlar blazer ceketler, spor ceketlerden biraz daha resmi takım elbise ceketlerinden ise biraz daha rahat olan bir ceket türüdür. Bu ceketler takım elbise ceketlerinden farklı olarak bir pantolon ile birlikte üretilmemektedir. Dolayısıyla blazer ceketi alıp başka pantolonlarla eşleştirmeniz gerekmektedir. 

iki, üç düğmeli ya da 6 düğmeli olabilen bu ceketler kot pantolonlar ile sporlaştırılabilir veya klasik pantolonlar ile şıklaştırılabilir. Neticede blazer ceket nasıl giyilir? Diye soracak olursanız eğer size vereceğim cevap hem klasik hem de spor tarzda giyilebilir. Bu ceketler dar kesim spor bir pantolon ve spor ayakkabılarla kombin edilebilir. 

Not: Eğer kilolu bir insansanız o zaman size kesinlikle bu ceket türünü tavsiye ederim. Çünkü bu ceket türünde önünüzü iliklemenize gerek yoktur. 

Blazer Erkek Ceket Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Kruvaze Ceketler 

Dostlar kruvaze ceketler genellikle takım elbiseleri ile birlikte üretilen ceketlerdir. Bu yüzden aslında kruvaze ceketler birer takım elbise ceketleridir. Peki nedir bu ceketin özellikleri diye soracak olursanız eğer sizlere şu şekilde açıklıyım; 

  • Kruvaze ceketlerin üstünde ya 4 ya da 6 tane düğme vardır. Ancak klasik olarak 6 tane düğme vardır. 
  • Bu ceketin kendine has en önemli özelliği ise sol tarafının, sağ tarafın üstünü örtecek şekilde geniş olmasıdır. 
  • Genellikle takım elbise tarzında giyebileceğiniz bu ceket türü, sizi herhangi bir organizasyonda diğer insanlardan daha  fazla öne çıkaracaktır. Çünkü birçok insan bu ceket türünü bilmemekte ve genellikle klasik takım elbise ceketi giymektedir. Bu da sizi giyim olarak diğerinden farklı gösterir.

Not: Dostlar bu arada kruvaze ceketleri önü açık bir şekilde giymeyin. Çünkü bu ceketin numarası zaten önünü kapaması ve var olan düğmeleri. Eğer önü açık bir şekilde ceket giyeceksiniz, klasik bir takım elbise ceketi giyin daha iyi.

Ayrıca kilonuz varsa da bu ceket türünü tavsiye etmem; çünkü önünüzü kapamamanız gerekeceği için hoş bir görüntü olmayacaktır. Önü açık giyebileceğiniz bir ceket türü tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır. 

Kruvaze Ceket Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Gömlek Ceketler

 

erkek-ceket-modelleri-hakkında

Özellikle bahar havalarında giyebileceğiniz gömlek ceketler, günlük hayata çok uygun bir ceket türüdür. Altınıza sade bir renkte giyeceğiniz  tişört, onun altına bir kot pantolon ile birlikte üzerine giyeceğiniz gömlek ceketler ile gayet şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. Tabi bu ceketi, resmi yerlerde giymenizi tavsiye etmem; çünkü bu ceket dediğim üzere günlük giyime uygundur. 

Erkek Gömlek Ceket Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Deri Ceketler 

Dostlar deri ceketler hepimizin bildiği ve belki de hepimizin gardorabında bulunan bir ceket türüdür. Bu ceket türü gayet sportif ve estetik olması ile birlikte işlevsellik yönünden de gayet iyidir. Bizleri soğuktan korur.

Günlük hayatımızda hemen hemen her yerde giyebileceğimiz bu ceket türü için en iyi kombinlerden bir tanesi şüphesiz ki “bot, kot pantolon ve kazaktır” Tabi başka kombinlerde bu ceket türü için gayet şık duracaktır. 

Ayrıca; 

Erkek Deri Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Kot Ceketler 

Bahar mevsimlerinde tercih edebileceğiniz,  birçok farklı kombinasyon yapabileceğiniz ceket türlerinden bir tanesi de kot ceketlerdir. Bu ceket türünün en önemli özelliği sizi olduğunuzdan daha genç ve sportif gösterecek olmasıdır. 

Erkek Kot Ceket Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Şişme Mont Ceketler – Puffer Ceketler 

Günümüz toplumunda popüler, trend olan ceket türlerinden bir tanesi de şişme montlardır. Deri ceketler gibi sportif olan bu ceketler de normal hayatınız içerisinde giyebileceğiniz ve birçok farklı kombin yapabileceğiniz bir ceket türüdür. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın