Perma Saç Erkek – En İyi Perma Modelleri

Z kuşağını diğer kuşaklardan ayıran en önemli farklardan bir tanesi şüphesiz ki onların tercih ettiği saç modelleridir. Bundan 30 sene öncesi şuandaki mevcut popüler saç modellerinin birçoğu yoktu. Erkeklerin tercih ettiği saç modelleri genellikle klasik olan 3 numara saç modeli gibi kısa saç modelleriydi. Tabii her dönemin kendine göre illa ki saç modelleri olmuştur. Ancak erkek saç modellerindeki günümüzdeki çeşitlilik o zamanlar yoktu. 

Günümüzde z kuşağı tarafından sıklıkla tercih edilen ve oldukça popüler olan saç modellerinden bir tanesi perma erkek saç modelidir. Bu saç modeli özellikle bazı sosyal medya fenomenleri tarafından tercih edildiği için oldukça popüler hale gelmiş ve birçok kişinin tercihi olmuştur. Peki perma saç erkek nedir? Erkek perma saç modelleri nelerdir? Perma saç kalıcı mı?

Bu ve daha fazla sorunun cevabını makalemde sizler için verdim. İlk olarak perma saç nedir? bu sorunun cevabı ile yazımıza başlayalım.

YAZI İÇERİĞİ

Perma Erkek Saç Modeli Nedir? 

perma-saç-erkek
Perma erkek saçı

Dostlar perma saç modeli en kısa tanımı ile düz saçı, bazı kimyasal işlemler yapılarak kıvırcık veya dalgalı, bukleli hale getirme işlemidir. Bu tarz bir saç modeli ile kişi biraz daha genç bir görünüm yakalar. Aynı zamanda bu saç stilinin kalıcı özelliği sayesinde kişi saçlarını biraz dinlendirme fırsatı yakalar. Nitekim perma saç modelinde saçlara fön çekilmesine gerek yoktur. Saçlar uzun bir süre olduğu gibi kalır. 

Tabii burada şunu belirtmekte fayda var ki erkek perma saç modeli sadece görselde gördüğünüz üzere tek saç modeli şeklinde değildir. Daha birçok erkek perma saç modeli vardır. Peki nedir bu erkek perma saç modelleri diye soracak olursanız görseller ile birlikte inceleyelim. 

Erkek Perma Saç Modelleri 

#1. Fade Perma Saç Modeli 

 

Perma fade saç modeli ile klasik fade saç modeli , (düz fade saç modeli) en temel düzeyde birbiri ile aynı saç modelleridir. Ancak iki saç modeli  arasındaki temel fark klasik fade saç modelinde saçlar düz oluyor iken perma fade saç modelinde saçların kıvırcık  olmasıdır. Yani klasik fade saç modelinde nasıl ki saçların yan ve arka kısımları kısa, üst kısmı uzun kalıyor ise perma fade saç modelinde de durum aynı şekildedir. Tek fark klasik fade modelde saçlar düzdür, perma fade modelde saçlar kıvırcıktır.

Perma fade saç modeli ana temada kısa bir saç modeli olduğu için yaz ayları için birebirdir ve oldukça şıktır. Eğer perma fade saç modelini tercih ederseniz, sakallarınızın çok uzun olmamasına dikkat edin. Nitekim bu saç modelinde uzun sakal pek fazla estetik olmamaktadır. Sade top sakal veya kirli sakal tercih edilebilir. 

(Bkz: Yüz şekline uygun sakal modelleri

#2. Dalgalı Erkek Perm

perma-erkek-saçı
Perma saç modelleri erkek

Erkek perma saç modelleri arasında belki de en havalı perma saç modeli dalgalı perma saç modelidir. Tabii burada bu görüşüm biraz kişisel olabilir. Diğer perma saç modelleri sizin için daha havalı olabilir. Ancak dalgalı perma genel hatları itibariyle, kişiye biraz daha marjinallik kattığı için daha havalı olduğunu düşünmekteyim. 

Eğer dalgalı perma saç modeline sahip olmak isterseniz, saçlarınızın ön kısmını biraz daha uzun bırakmanız ve öne doğru salmanız gerekmektedir. 

  • Havalı bir görünümüm olsun diyorsanız, dalgalı perma saç modeli sizin tercihiniz olabilir. 

En İyi Erkek Saç Bakım Ürünleri – İncelemek için Tıklayın!

#3. Mahowk Perma Saç 

perma-erkek-saçı

Perma mahowk saç modelinden bahsetmeden önce ilk olarak klasik mahowk saç modeli nedir? bu sorunun cevabını vermek istiyorum. 

Dostlar klasik mahowk saç modeli aslında kertenkele saç modelidir. Hani geçmişte bir aralar herkes saçlarının üst bölgesinin üçgen bir şekilde dikiyordu. İşte tam da o saç modeli mohawk saç modelidir. Klasik mahowk saç modelinde saçlar düz olmaktaydı. Ancak perma mahowk saç modelinde saçlar, kıvırcık olmaktadır ve aynı klasik mahowk saç modelinde olduğu gibi üst kısımdan dikilmektedir. Bu özelliklerde iki saç modeli arasındaki temel farkı oluşturmaktadır. Klasik mohawk saç modeli ne kadar mimlenmiş olsa da perma mohawk oldukça şık durmaktadır. 

Cesur ve agresif bir görünüm elde etmek isteyen kişilerin tercih etmek isteyeceği bir saç modeli olabilir. 

#4. Bölünmüş Perma 

erkek-saçına-perma

 

Perma saç modelleri arasında trend olan perma saç şekli bölünmüş perma saç şeklidir.  Bölünmüş perma saç şeklinde saçlarınızı istediğiniz tarafa doğru salabilirsiniz. Bu sayede ise her iki farklı bakış açısından da farklı bir görünüm ve şıklık kazanabilirsiniz. Tabi bu perma saç modelinde saçlarınızın biraz daha uzun olmasına dikkat etmelisiniz. 

#5. Perma Saç Erkek Sezar Modeli 

sezar-saç-modeli

Perma sezar saç modeli klasik bir seçimdir ve genellik birçok yüz tipine uyum sağlar. Aynı zamanda düz saçta olduğu gibi kıvırcık saçta da oldukça şık bir görünüm sağlar. Bu saç modelinde saçların yan kısımları kısa ve düz, üst kısımları ise kıvırcık ve uzundur. Tabii düz modelde olduğu gibi saçın ön kısmı, öne doğru salınmıştır ve çok da uzun değildir. 

  • Perma sezar saç modelini yapabilmeniz için saçınızı biraz uzatmanız gerekmektedir. 

#6. Hacimli Perma Saç 

hacimli-saçlar

Perma saç erkek modelleri arasında sizlere tanıtmak istediğim bir diğer perma saç modeli, hacimli perma saç modelidir. Bu perma saç stilinde saçlarınızın volümü oldukça yüksektir ve diğer perma saç modellerine göre saçlarınız çok daha fazla dağınık, kaba bir model içerisindedir. Ancak tarz görünüm konusunda diğer perma türlerine göre oldukça iddialıdır. Hacimli saç modellerini seven kişilerin tercih etmek isteyeceği bir model olabilir. 

#7. Kısa Perma Saç Modeli 

Erkek saçına perma

Perma saç modelleri arasında belki de en sade perma saç modeli kısa perma saç modelidir. Bu modelde fade perma saç modelinde olduğu gibi saçlarınızın yan ve arkı kısımları oldukça kısadır. Ancak fade modele göre saçın üst kısmı da kısadır. Genel görünüm itibariyle kısa perma saç modelinin sade bir görünümü vardır ve günlük hayat içerisinde subay traşı gibi kısa saç modellerini sevenlerin tercih edebileceği bir modeldir. 

(bkz: subay traşı modelleri nelerdir?

#8. Dağınık Perma  

Dağınık perma saç modelinde saçlarınızın yanları ve üst kısımları eşit uzunluktadır. Bu tarz bir perma saç stili için aslında pek fazla bir şey yapmanıza gerek yoktur. Saçlarınızı olduğu gibi uzatmanız yeterlidir. Bu saç stili her ne kadar şık olsa da olumsuz yanı, yaz aylarında sizi oldukça rahatsız edecek olmasıdır. Bu yüzden bu saç modelini bahar ve kış aylarında tercih etmeniz sizin için daha uygun olacaktır. 

#9. Uzun Saç Modeli

Dostlar bu perma erkek saç modeli diğer perma modellerine göre biraz daha fazla feminen bir modeldir. Hatta bu saç modelinde bazı durumlarda kişiye arka taraftan bakılınca kişinin kız olduğu bile düşünülmektedir. Yani bu tarz bir yanılsamaya düşülmektedir. Bu yüzden de aslında bu saç modeli için biraz feminen bir model demek yanlış olmaz. 

Kişisel görüşümü belirtmem gerekirse bence bir erkek tarafından tercih edilmemesi gereken bir modeldir. Ancak yine de uzun saç modellerini sevenlerin tercih edebileceği bir model olabilir. 

#10. Sarı Saç Perma 

sarı-sac-perma
Erkek perma modelleri

Perma saç erkek modelleri listemizde sizlere son tanıtmak istediğim erkek perma saç modeli, sarı perma saç modelidir. Erkek perma sarı saç modeli özellikle beyaz tenli erkekler için oldukça şık bir modeldir ve sizlere daha fazla marjinallik katar. Ancak tabii bununla beraber saçlarınızın biraz daha fazla yıpranmasına neden olur ki çünkü saçlarınızın sarı olması için bazı kimyasallar uygulamak durumunda kalacaksınız. Yine de sarının getireceği estetik için bu bedel ödenmeye razı olunabilir. 

#11. Kesik Çizgi Model

Dostlar bu perma saç modeli klasik perma saç modeli ile birebir aynı bir modeldir. Ancak aralarındaki temel fark, perma saça görselde görmüş olduğunuz üzere kesik bir çizgi atılmasıdır.

Bu modeli uygulayabilmeniz için saçınız kısa perma modeline sahip olması gerekir. Uzun ve hacimli perma saç modellerinde kesik çizgi itici bir görünüm oluşturmaktadır. 

Perma Saç Erkek / S.S.S 

Perma Saç Erkek Kalıcı Mı?

Perma belirli süreliğini kalıcıdır. Ancak belirli bir süreden sonra etkisini kaybeder ve saçlar eski haline döner. Permanın kalıcılık süresi 2 ay ile 1 yıl arasında değişir.

Perma Kaç Saatte Yapılır? 

Permanın yapımı ve yapımdan sonraki bekleme süresi ile permanın toplamda yapım süresi ortalama yarım saat gibi bir zaman almaktadır. Tabii bazı kuaförlerde bu süre daha da uzayabilir veya kısalabilir. Ancak yine de 1 saati baz alırsak 1 saatte  tüm kuaförlerde halledilebilir diyebiliriz. 

Perma Erkek Saç Fiyat

Dostlar bu sorunun cevabı tamamen değişkendir. Nitekim perma yapımı kimi kuaförlerde daha ucuza yapılır kimi kuaförlerde daha pahalıya  yapılır. Bu yüzden net bir şey söylemek mümkün değildir. Ancak yine de ortalama bir fiyat söylemek gerekirse 150 TL ve 1000 TL arası perma saç yaptırılabilir. 

Perma erkek saç – En iyi erkek perma saç modelleri” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın