En İyi Erkek Aksesuarları Nelerdir?

Aksesuarlar ana giyim veya stil parçaları değillerdir. Ancak giyiminizi ve stilinizi tamamlama da ve daha estetik gözükmenizde, size +1 puan sağlarlar. Aynı zamanda bazı aksesuarlar bazı ihtiyaçlarınızı da karşılar.

  • Mesela en basitinden kemer, pantolonun belinizde daha iyi durmasını sağlar. 
  • Veya güneş gözlüğü, güneşin zarar verici ışınlarından sizleri korur. 

Bu doğrultuda aslında hayatımız içerisinde pek önem vermediğimiz aksesuarlara önem vermemiz gerekmektedir. Nitekim yukarıda söylediğim üzere aksesuarlar hem estetik yönünden bizlere fayda sağlamaktadır hem de bazı temel ihtiyaçlarımızı gidermektedir. 

Peki erkek aksesuarlar nelerdir? Erkeklerin kullandığı aksesuarlar neler? Erkek aksesuarları isimleri nedir? 

Tüm bu ve daha fazla sorunun cevabını aşağıda verdim. O zaman daha fazla vakit kaybetmeden hemen başlayalım.

YAZI İÇERİĞİ

 Erkek Aksesuarları Nelerdir? 

#1. Kol Saati

erkek-aksesuarları-nelerdir

Bir erkeğin en temel aksesuarlarından bir tanesi şüphesiz ki kol saatidir. Nitekim kol saatlerini bir takım elbiseniz ile eşleştirebileceğiniz gibi şort, tişört kombininiz ile de eşleştirebilirsiniz. Yani aslında kol saatinizi her türlü kombininiz ile eşleştirebilirsiniz. 

Kol saatinin her türlü kombini tamamlama özelliği ve çok yönlü olması neticesinde erkek aksesuar önerileri listemizde birinci sırada yer almaktadır. Gardırobunuzda bir tane kol saatinizin bulunmasını kesinlikle öneririm.

Erkek Kol Saati Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2. Güneş Gözlüğü

erkek-aksesuar-önerileri

Güneş gözlükleri kol saatleri gibi başlı başına bir erkek aksesuar parçalarıdır ve gerçekten kullanan kişiye bir hava katar. Özellikle yaz aylarında, küba yaka gömleğiniz ile birlikte güneş gözlüğü kullanarak oldukça şık kombinler oluşturabilirsiniz. 

  • Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki insanlarla göz teması kurmakta zorlanıyor ve bunu aşmak istiyorsanız güneş gözlükleri sizlere bu konuda yardımcı olabilir. 
  • Mesela kalabalık bir cadde de yürüyorken kafanız kaldırıp yürümenizi sağlayabilir. 

Erkek Güneş Gözlüğü Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Cüzdan 

Cüzdanlar erkek aksesuarları arasında, kesinlikle ilk sıralarda yer almayı hak eden parçalardır. Çünkü cüzdanlar sayesinde, banka kartlarınızı, kimlik kartlarınızı ve en önemlisi de paranızı bir arada tutarsınız. Ayrıca üzerinizdeki nakit paranın sağlam bir halde kalmasını da sağlarsınız. 

Bizim ülkemizdeki erkeklerin en önemli sorunlarından bir tanesi kesinlikle “cüzdan” taşıma adetlerinin olmamasıdır. Böyle bir adetleri olmadığı için de bir ortamda hesap ödeyecekleri zaman veya herhangi bir durumdan ötürü ceplerinden para çıkartmaları gerektiği zaman, çok değişik durumlara giriyorlar. Ellerini bir o ceplerine bir bu ceplerine atıp gerçekten komik duruma düşüyorlar. Bununla beraber ceplerinden çıkan o kırışık para da cabası (!) 

Bu yüzden sevgili dostlar bir aksesuar parçasından ziyade kimlik kartlarınızın, banka kartlarınızın ve paranızın toplu bir bölgede olması için lütfen bir “cüzdan” kullanın. Bu yönde size tavsiyem sağlam bir cüzdan almanız yönündedir. Deri olabilir. Çünkü zaten sağlam bir cüzdanı ortalama 2 yıl kullanırsınız. 

Erkek Cüzdan Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Bileklik

Günümüzün en çok aranan erkek aksesuarlarından bir tanesi bilekliklerdir. Erkek bileklikleri, aynı kol saatlerinde olduğu gibi hem gündelik tarzlar için hem de resmi tarzlar için kombini tamamlama açısından oldukça etkili parçalardır. 

Bileklikler, tarzınızı önemli ölçüde geliştirebilirler veya kıyafetinizi tamamlamak için ihtiyaç duyulan hafif geliştirmeyi ve kişiliği getirebilirler.

  • Ayrıca şık bir set oluşturmak için bilekliklerin birkaçını birleştirerek takılabilirsiniz.

Erkek Bileklik Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Yüzük 

erkek-aksesuar-isimleri-nelerdir

Aksesuar olarak üretilen yüzükler genellikle, gümüşten üretilirler ve genelde estetik amaçlı kullanıldığı gibi kişiliği, hayat görüşünü yansıtmak içinde kullanılırlar. Mesela Osmanlı Tuğralı yüzüğü kullanan kişiler, genellikle tarih merakı ve Osmanlı devletine olan hayranlıkları ile bilinirler.

  • Sizde bu şekilde yüzükleri belirli hayat görüşünüzü yansıtmak için kullanabileceğiniz gibi, sadece estetik amaçlı daha tarz ve şık gözükmek için de kullanabilirsiniz.

Erkek Yüzük Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 #6. Kolye 

En iyi erkek aksesuarları nelerdir? Başlıklı makalemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer aksesuar kolyedir.

Kolyeler her ne kadar feminen bir parça gibi gözükse de erkek aksesuarında önemli bir yeri vardır. Hatta aynı yüzüklerde olduğu gibi kolyelerde kişiliğinizi, hayat görüşünüzü yansıtabilir. 

  • Eğer aksesuar olarak kolye kullanmak istiyorsanız, sizlere tavsiyem sade bir kolye kullanmanız yönünde olacaktır. Boncuklu veya ucunda çok fazla takı olan kolyelerden uzak durun.

Erkek Kolye Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#7. Kravat İğnesi

erkek-aksesuarları-neler

Kravat iğnesi çok resmi ortamlarda kullanılan bir aksesuardır. Günümüzde kravat iğneleri, kravatın gömleğe tutturulmasını sağlamak için orijinal amaçları doğrultusunda kullanılmamaktadır. Bunun yerine, bu bağlar tamamen moda için ve görünüme daha fazla resmiyet kazandırmak için kullanılmaktadır. 

Erkek Kravat İğnesi – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#8. Kravatlar

Kravatlar artık resmiyetimizin, resmi olduğumuzun birer göstergesi haline gelmişlerdir. Bu parçayı gerek iş hayatımızda gerekse resmi organizasyonlarda sıklıkla kullanmaktayız. Bu yüzden gardırobunuzda kesinlikle bir tane kravat bulundurmanızı tavsiye ederim. 

Erkek Kravat Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Erkek aksesuarları nelerdir? Başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında sorabilirsiniz. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın