Erkek Yaz Kombinleri – Top 6!

Erkek yaz kombinleri yapmak, kış ayı kombinlerinden daha zordur. Nitekim kış aylarında üzerimize giyeceğimiz bir ceket ve ayağımıza giyeceğimiz bir bot ile kolayca şık bir kombin elde edebiliriz. Ancak aynı durum yaz aylarında geçerli değildir. Çünkü ne üzerimizi kapatan bir ceket vardır, ne de her türlü pantolona uyum sağlayan bir bot vardır. Bu iki çok yönlü parça olmayınca da yaz için erkek kombinleri oluşturmak daha zordur.

İşte bu makalemde bu zorluğun üstesinden gelebilmeniz için sizlere erkek yaz kıyafet kombinleri hakkında tavsiye vereceğim. Bu makalenin sonunda en şık erkek yaz kombinleri nasıl oluşturulur öğrenmiş olacaksınız.

O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Yaz Kombinleri

#1. Küba Yaka Gömlek – Pantolon Kombini

erkek-yaz-kombinleri
Erkek yaz kombin önerileri

En iyi yaz kombinleri erkek, isimli makalemde sizlere ilk tavsiyesinde bulunmak istediğim kombin önerisi, küba yaka gömlek ve pantolon kombin önerisidir. Nitekim küba yaka gömlekler hem şık hem de birebir yaz için tasarlanmış gömleklerdir. Bu gömleğin yaka uçları açıktır ve kolları kısadır. Yani tamamen yaz ayları için tasarlanmıştır. 

Ayrıca bu gömlek türünü genellikle toplum içerisinde pek fazla göremezsiniz. Bu yüzden bu gömlek aslında biraz farklı gözükmek isteyen insanlar için bir handikaptır. Nitekim bu gömleği toplumda giyen kişi sayısı oldukça az, bu da sizin toplumdaki diğer insanlardan daha  farklı görünmenizi sağlar.

Aynı zamanda küba yaka gömlek ile birçok şapka türü, uyum sağlar. Eğer şapka kullanmayı seviyorsanız, bu gömlek ile kombinleyebilirsiniz. 

(bkz: erkek şapka türleri nelerdir?

Küba gömlek ile pantolon olarak, jean veya keten pantolonları eşleştirebilirsiniz. 

(bkz: erkek pantolon türleri nelerdir?

#2. Chino Şort – Polo Yaka Gömlek Kombini 

erkek-yaz-kombinleri-nelerdir

Polo yaka gömlekler spor, gündelik gömleklerdir. Chino şortlar ise hem kumaşı açısından olsun hem de görünümü açısından olsun oldukça iyi ve şık şortlardır. Erkekler için yaz kombinleri arasında bu iki kombinin altına ayakkabı olarak da beyaz bir tane, düz taban spor ayakkabı çektikten sonra oldukça şık bir kombin oluşturmuş olursunuz. 

(bkz: beyaz spor ayakkabı kombini nasıl yapılır?

  • Ayrıca bu şekilde bir kombine aksesuar olarak güneş gözlüğünü de eklemeyi unutmayın. 

#3. Blazer Ceket – Sade Gömlek ve Chino Pantolon Kombini 

genç-erkek-yaz-kombin-önerileri

Yaz ayında olsak da benim için resmi gözükmek önemli veya benim için ceket giymek önemli diyenlerdenseniz, o zaman sizlere yaz ayı için önereceğim en iyi kombin, “blazer ceket, sade gömlek ve chino pantolon” kombinidir. Bu şekilde bir kombin ile birlikte, hem daha resmi bir kombin oluşturmuş olursunuz hem de şık bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Ancak tabii burada şunu dile getirmemde fayda var; bu şekilde bir kombinde pek fazla aksesuar kullanamazsınız.

Mesela bu şekilde bir kombine asla şapka gitmez. Aynı şekilde kolye de gitmez. Sadece saat ve güneş gözlüğü gibi aksesuarlar gider. Bu da bu kombinin dezavantajıdır.

Not: Blazer ceketinizin içine sade tişörtte giyebilirsiniz. Ancak tabii gömlekli olduğunuz kadar resmi gözükmezsiniz. 

#4. Kargo Kapri / Tişört Kombini 

erkek-yaz-kombin

Eğer yaz ayları için işlevsellik yönünden oldukça iyi ve gündelik ve aynı zamanda şık bir kombin arıyorsanız o zaman mutlaka bu kombine göz atmalısınız. Nitekim kargo kapriler, aynı pantolonlarında olduğu gibi işlevsellik yönünden çok gelişmiş kaprilerdir. Ortalama 6 adet cepleri bulunur ve genel olarak rahat, sağlam kaprilerdir. 

Bu kaprilerin en güzel yanlarından bir tanesi ise birçok tişört modeli ve sneaker ayakkabı ile her zaman uyumlu çalışabilecek olmasıdır ki bu da çok yönlü olduğuna işarettir. Ayrıca bu kombin ile istediğiniz aksesuarları da kullanabilirsiniz .

#5. Şort – Tişört Kombini 

erkek-kombin-önerileri-yaz

Benim için stil veya güzel görünüm önemli değil, benim için rahatlık önemli, erkek yaz kombinleri arasında en çok rahat edebileceğim kombin hangisi? diye bana soracak olursanız, sizlere cevabım “şort – tişört” kombini şeklinde olacaktır. 

Bu şekilde bir kombinde baştan şunu kabul edelim, öyle etkili ve şık bir stiliniz olmaz. Oldukça düz ve sıradan gözükürsünüz. Ancak rahat olur musunuz? Tabi ki de! Şuana kadar listelemiş olduğum erkek yaz kombini arasında en rahat olan kombin çeşididir budur. Bu yüzden rahatlık arayanlara bu kombin önerilir. 

#6. Jean Pantolon –  Tişört Kombini 

erkek-yaz-giyim-kombinleri

Erkek yaz giyim kombinleri  arasında en gündelik kombin çeşidi tabi ki de kot pantolon (jean) tişört kombinidir. Bu kombin oldukça sıradandır; ama gündeliktir ve sizi resmi olmayan ortamlar hariç yaz aylarında her ortama sokar. Çünkü zaten yaz aylarında erkeklerin  büyük çoğunluğu bu kombin çeşidinin tercih etmektedir. Bu yüzden de bu kombin çeşidi birçok ortamda sırıtmamaktadır. 

Eğer ben klasik, beni birçok ortama sokabilecek bir yaz kombini arıyorum diyorsanız o zaman sizlere kot pantolon ve tişört kombinini önerebilirim. Ayakkabı olarak ise sneaker kullanmanız oldukça uygun olacaktır. 

Ayrıca kot pantolonun üzerine birçok farklı modeldeki tişört modelini de giyebilirsiniz. Bu da size bu kombin grubunda çeşitlilik olanağı sunar.

(bkz: tişört çeşitleri nelerdir?

Yaz Kombinleri Erkek/ Sık Sorulanlar

Yaz Aylarında Tercih Edilecek Kumaş Türleri Nelerdir? 

Yaz aylarında kumaş türü olarak pamuk veya keten kumaşından üretilmiş kıyafetleri tercih etmenizi öneririm. Çünkü bu kumaş türleri üzerinizdeki teri alır ve vücudunuzun nefes almasını sağlar. Polyesterden uzak durun. 

Yaz Aylarında Tercih  Edilecek Renkler Neler? 

  • Sarı 
  • Mavi ve tonları 
  • Turuncu 
  • Beyaz

Bunlarla beraber akşamları ise koyu renkleri tercih edebilirsiniz. 

Yaz Aylarında Hangi Aksesuar Kullanılır?

Yaz ayları, aksesuar kullanmanız açısından en uygun aylardır. Bu mevsimde kışın kullanamayacağınız birçok aksesuarı kullanabilirsiniz. 

Peki erkek aksesuarları nelerdir? diye soracak olursanız şuradaki makalemde erkek aksesuarları nelerdir? Sorusunun cevabını şuradaki makalemde detaylı bir şekilde verdim. Okumanızı öneririm. 

Erkek yaz kombinleri nelerdir? Başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın