En İyi Erkek Takım Elbise Markaları! Top 8!

Bir erkeğe şıklık, ciddiyet, bir duruş, çekicilik katan bir kıyafet var ise o kıyafet modeli muhakkak takım elbiselerdir. Nitekim takım elbiseler hangi yaş gurubundan olursa olsun kim giyerse giysin kişiye doğrudan bir duruş, statü, ciddiyet ve çekicilik katmaktadır ki zaten özel veya önemli günlerde takım elbiselerin tercih edilmesinin temel sebebi de budur.

Ancak takım elbiseler her ne kadar giyildiğinde bir erkeği 1-0 öne çıkaran kıyafet modeli olsalar dahi onları tercih ederken veya satın alırken dikkat etmemiz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan en önemlisi de tercih edeceğimiz takım elbisenin  markasıdır. Nitekim iyi bir marka kalitenin, sağlamlığın ve şıklığın birer göstergesidir. Bazı markalara ait ürünler vardır ki  görünümünden kalite kokar. Ancak bazı markalara ait ürünler vardır ki görünümünüzü bozduğu gibi hiçbir şekilde sağlam, dayanıklı olmaz. 

İşte bu noktada en iyi erkek takım elbise markaları nelerdir? En iyi erkek takım elbise markası hangisi? gibi soruların cevaplarını bilmek oldukça önemlidir. Bu makalemde sizlere bu soruların cevaplarını detaylı bir şekilde vermeye çalışacağım. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım.

YAZI İÇERİĞİ

En İyi Erkek Takım Elbise Markaları 

#1. Altın Yıldız Classic 

en-iyi-erkek-takım-elbise-markaları

En iyi erkek takım elbise markaları listesinde sizlere ilk olarak tanıtmak istediğim marka, Altın yıldız markasıdır. Bu markayı ilk olarak tanıtmak istememin sebebi bu markayı ait takım elbiselerin hem kaliteli hem de fiyat olarak diğer markalara göre biraz daha ucuz olmasıdır. Eğer hem kalite hem de fiyat performans ürünü arıyorsanız o zaman mutlaka sizlere takım elbise konusunda Altın Yıldız markasını öneririm. 

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki Altın Yıldız markası 1952 yılında kurulmuştur. Bu da bu markanın hem stil konusunda hem de üretim konusunda çok fazla tecrübe sahibi olduğunu gösterir ki bu da bu markanın tercih edilmesi için bir başka sebeptir. 

En İyi Altın Yıldız Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2.  Damat – Tween

en-iyi-erkek-takım-elbise-markası

1986 yılında kurulan bu marka adından da anlaşılacağı üzere takım elbise ve smokin konularından oldukça iddialı bir markadır. Genellikle evlenecek olan erkeklerin uğradığı bu markanın kesimleri gayet düzgün kumaşları ise kalitelidir. Ürünlerinde slim fit kalıbı bulunur. Hafif göbekliyseniz bile slim fit giyme mutluluğunu yaşarsınız. 

Ayrıca bu markaya ait ürünlerde genellikle sezon sonu indirimi gibi birçok indirimde bulunmaktadır. Bu yüzden de indirim günlerini bekleyip bu markanın ürünlerini çok daha uyguna alabilirsiniz. 

En İyi Damat Tween Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. VAKKO 

en-iyi-erkek-takım-elbise-markaları-hangileri

Vakko markası fiyat konusunda diğer markalara göre gerçekten üst seğment bir markadır. Nitekim orta veya düşük gelire sahip bir kişiyseniz bu markanın takım elbise modellerini almakta zorlanabilirsiniz. Ancak şu bir gerçek ki bu markanın takım elbise modelleri her ne kadar pahalı olsa da fiyatı ile paralel bir şekilde popülerliği ve sıfatı da o kadar fazladır Öyle ki markalardan anlayan bir kişi için üzerinizde Vakko marka bir takım elbise olması sonucunda direkt zengin sıfatına sahip olabilirsiniz.  

Bunlarla beraber bu markaya ait takım elbiseler yün, keten ve tencel gibi birçok farklı kumaş seçeneği ile dört mevsime de hitap etmektedir. 

Aynı zamanda Vakko takım elbise koleksiyonunda toplantıdan düğüne, partilerden iş görüşmelerine kadar her etkinliğe yakışan tasarımlar sunmaktadır. Bu durumlarda Vakko markası sizlere daha fazla tercih seçeneği sunmaktadır. 

En İyi Vakko Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

# 4. Cacharel 

en-iyi-erkek-takım-elbise-markası-hangisi

En iyi erkek takım elbise markaları nelerdir? başlıklı makalemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer marka “Cacharel” markasıdır. Bu marka spesifik olarak takım elbise üretimi yapmamaktadır. Yani tek üretimleri takım elbiseler değildir. Bereden ayakkabıya daha birçok farklı ürüne sahiplik yapmaktadır. Ancak bu marka spesik olarak her ne kadar takım elbiseler üzerine yoğunlaşmasa da takım elbise konusunda birçok markanın ocağına incir ağacı dikmiştir. Nitekim gerek kumaş kalitesi konusunda gerek modern kesimi birçok markanın önüne geçmesi için yeterlidir. Ayrıca bu markaya ait birçok farklı model bulunmaktadır. 

Bu da bu markaya ait istediğiniz model kombini oluşturabileceğiniz anlamına gelmektedir. Bu marka ile sınırlı seçeneğe sahip değilsiniz. 

En İyi Cacharel Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Zara 

Genellikle aksesuar markalarından ismini duyduğumuz Zara Dünyanın en büyük 3 hazır giyim şirketinden bir tanesidir. Basic tişörtten ayakkabıya kadar daha birçok farklı giyim ürünlerine ev sahipliği yapan Zara takım elbise modellerine de sahiplik yapmaktadır. 

Ancak Zara markasına sahip takım elbiseler diğer markaların takım elbise modellerinden biraz daha farklıdır. Zira Zara markasına ait takım elbise modelleri daha çok klasik giyimden ziyade Casual giyime uygun, yani yarı resmi kombinler oluşturmaya uygun takım elbise modelleridir. İşte bu doğrultuda  eğer takım elbise kombini oluştururken çok resmi olmak istemiyorsanız o zaman sizlere mutlaka Zara markasına ait takım elbise modellerini tercih etmenizi tavsiye ederim. 

En İyi Zara Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#6. Ramsey

En iyi erkek takım elbise markaları listesi içerisine dahil etmek istediğim bir diğer  marka Ramsey markasıdır. Tasarımları çok özenli ince işçilikli olan bu markanın diğer markalar gibi birçok farklı alanda erkek giyim için üretimi vardır. Ramsey markasının birçok farklı alanda üretimi olmasına rağmen “Ramsey’den ne alınır?” sorusuna vereceğim ilk cevap “takım elbise” olacaktır.  Nitekim gerek takım elbiselerin tasarımları gerekse takım elbiselerin dokuma kumaş olmaları nedeniyle gerçekten Türkiye’de birçok markaya göre rakipsizdir. 

Ramsey markasının birçok takım elbise modeli, dokuma kumaş özelliğine sahiptir. Bu sebepten de takım elbiseleri stabildir, esnemeleri örme kumaşa kıyasla yok denecek kadar azdır. Ütü tutma özellikleri yüksektir. Takım elbiselerin dokuma kumaş olmaları sebebiyle iplikler arasındaki mesafe azdır ve bu yüzden de sağlamdırlar. 

Bu saydığım özelliklerden ötürü Ramsey markası, “En iyi takım elbise markaları hangileri?” Sorusuna cevap verdiğimiz makalede yerini almaktadır. 

 

#7. Wessi 

Wessi markası takım elbiseleri ile renk, model, kalıp bakımından arayacağınız her tip takım elbise modelini bulabileceğiniz yerli bir markadır. İster kruvaze takım elbise modeli olsun ister bordo renk takım elbise modeli olsun her şekilde takım elbise modeli Wessi markasında vardır. Takım elbise modellerinin çoğu genellikle yeleklidir ve aynı zamanda takım elbise modelleri resmidir. Yani yarı resmi kombin oluşturabileceğiniz casual tarzda değildir. Bu yüzden de resmi bir takım elbise kombini oluşturmak istiyorsanız bu markanın ürünlerini tercih edebilirsiniz. 

Bunlarla beraber bu markanın kendine özgü bir stili vardır. Takım elbise modellerinde en ince ayrıntı olan mendil dahi bulunur.  Birçok farklı takım elbise modelini inceleyip sonrasında takım elbise almak istiyorsanız o zaman sizlere Wessi markasını öneririm. 

En İyi Wessi Marka Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#8. Pierre Cardin 

en-iyi-erkek-takım-elbise-markaları-listesi

Pierre Cardin markasını birçoğunuzun duyduğunu düşünüyorum. Nitekim bu markanın hem çok köklü bir geçmişi vardır ve hem de resmen moda dünyasının imparatorluklarından bir tanesi olmuştur. Köken olarak bir Fransız giyim markasıdır. Bu markaya ait takım elbiseler genellikle sade ve resmidir. Casual, gündelik görünümden oldukça uzaktır. Aynı zamanda takımları üçlü kombinasyondan oluşmaz. Takım elbise modellerinde sadece ceket ve pantolon vardır. Yelek yoktur.

Bu markaya ait özellikle ekoseli takım elbise çeşidi çok fazladır. Takım elbiselerin kalıbı ise genellikle slim fit’tir. Hem ekoseli hem de slim fit takım elbise modeli arayanlar Pierre Cardin markasına ait takım elbise modellerini incelemelerini tavsiye ederim. 

En İyi Pierre Cardin Takım Elbise Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

En İyi Takım Elbise Markaları / S.S.S

Hangi Renk Takım Elbise Almalıyım? 

Bu soruya cevap olarak sizlere şunu söyleyebilirim ki siyah renk daima resmi ve ciddidir. Aynı zamanda klasiktir. Ancak olumsuz tarafı gireceğiniz bir resmi ortamda birçok kişinin siyah takım elbise tercih edecek olmasıdır. Yani siyah takım elbise sizi pek fazla stil sahibi göstermez. Bunlarla beraber siyah takım çok yönlü bir takım elbise modelidir. Birçok renkle iyi çalışır. 

Gri takım elbiseye gelecek olursak, gri takım elbise de resmidir. Ancak siyah takım elbiseye göre biraz daha free casual bir takım elbise modelidir. Şık mıdır? oldukça şıktır. Aynı zamanda gireceğiniz bir ortamda sizin bir stiliniz olduğuna da işaret eder. Özellikle gri takım elbise ve kahverengi klasik ayakkabı oldukça şık bir şekilde uyum sağlamaktadır. 

Mavi takım elbiseye gelecek olursak mavi takımım en önemli özelliği kesinlikle gireceğiniz ortamdasizi farklı olmasıdır. Yani gireceğiniz herhangi bir ortamda, organizasyonda muhtemelen 10 kişiden 8’i siyah takım elbise giymiş olacakken sadece 2 kişi değişik renkte takım elbise giyer. Bu değişik renkte olan takım elbiselerden bir tanesi de mavi takım elbisedir. Bu yüzden de bir organizasyonda mavi takım giymek aslında bir cesaretin belirtisidir. Nitekim mavi takım elbise giyen kişi dikkatleri üzerine toplama cesaretini gösterebilmektedir. Aynı zamanda mavi takım elbise de çok yönlü bir takım elbisedir. 

Bu doğrultuda mavinin çok yönlü olmasından ötürü, sizi cesur, özgüvenli gösterecek olmasından ötürü mutlaka gardırobunuzda bir tane bulunması tavsiye ederim. 

Takım Elbise Markaları Hangileridir? 

Takım elbise markaları yukarıda sıraladığım şekildedir. Tabii bunlarla beraber daha birçok takım elbise markası bulunmaktadır. Ancak benim görüşüme göre en iyi erkek takım elbise markaları bu şekildedir. Liste halinde tekrardan sıralayacak olursam; 

  • Altın Yıldız Classic 
  • Damat – Tween
  • Vakko 
  • Cacharel 
  • Zara 
  • Ramsey
  • Wessi 
  • Pierre Cardin 

En iyi erkek takım elbise markaları – Top 8” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın