En İyi Gri Takım Elbise Kombinleri

Gri bir takım elbise gardırobunuza layık bir parçadır ve kesinlikle siyah ve lacivert klasiklerinizin yanında asılı bir yeri hak eder. Nitekim gri takım elbise siyah takım elbise de olduğu gibi her ortama, organizasyona ayak uydurabilecek bir takım elbisedir. Ancak siyah takım elbiseden farklı olarak sıradan değildir.

Aynı zamanda renkli takım elbiselerde olduğu gibi iddialı da değildir. Tam manasıyla ortadadır, her ortama ayak uydurur ve giyen kişiyi oldukça şık gösterir.

Eğer yakın bir zamanda bir organizasyona katılacaksanız ve “ne sıradan olmak istiyorum ne de iddialı olmak istiyorum” diyorsanız o zaman size tavsiyem mutlaka gri takım elbise tercih etmeniz yönünde olur. 

Ancak burada şunu bilmelisiniz ki gri takım elbise her ne kadar şık  bir takım elbise olsa da saçma kombinler ile üzerinizde oldukça kötü gözükecektir. Bu yüzden gri takım elbise kombinleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. İlk  olaraktan “gri takım elbise içine ne renk gömlek giyilir?” sorusunun cevabı ile gri takım elbise kombinlerini incelemeye başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Gri Takım Elbise Kombinleri / Gömlek 

Gri Takım Elbise / Beyaz Gömlek

gri-takim-elbise-kombinleri

Gri takım elbise ve beyaz gömlek eşleştirmesi klasik  bir seçimdir ve aynı zamanda uyumlu bir görünüm oluşturmak için en güvenli seçeneklerden birisidir. Gri takım elbise keskin, beyaz bir gömlekle eşleştirildiğinde tonunu tamamlar ve açık görünür. Bu da takımın daha taze ve temiz gözükmesini sağlar.

Beyaz gömlek, gri takım elbisenin her tonuna uyabilmesine rağmen gri takım elbisenin  açık ve orta tonlarda olması ile beraber harika bir yaz kıyafeti seçeneği oluşur. Bundan ötürü eğer gri takım elbiseyi yaz aylarında giymek istiyorsanız grinin açık tonlarında alın. 

Bunlarla beraber katılacağınız ortam resmi bir ortam ise keskin ve resmi bir stil oluşturmak için gri takım elbise ve beyaz gömlek üzerine siyah bir kravat kullanın. Sonuç olaraktan klasik, resmi bir görünüme ulaşırsınız.

Ancak şunu da bilmenizde fayda var ki gri takım elbise ve beyaz gömlek kombinasyonunda birçok farklı renkte kravat kullanabilirsiniz; ( siyah, mavi, gri, baskılı ) Hiçbirisi gireceğiniz ortamda sırıtmaz. 

Beyaz Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Gri Takım Elbise / Mavi Gömlek 

gei-takim-elbise-kombini

Gri takım kombinleri oluşturmak için gömlek ararken mavi rengi es geçemezsiniz. Nitekim mavi renk, gri bir takım elbise ile en uyumlu renklerden birisidir ve kolayca şık bir görünüm oluşturur. 

Beyaz gömlekler gibi mavi gömlekler de gri takım elbiselerin tonunu tamamlayarak taze ve temiz bir görünüm oluşturur. Ancak beyazın aksine mavi, genel stile daha fazla ilgi katar ve takımdaki mavi tonları ortaya çıkararak “havalı” bir görünüm elde oluşturur. 

Gri takım elbiseyi eğer gündüz  giyecekseniz ve altına mavi gömlek eşleştirmesi yapacaksınız, mavi gömleğin rengini bebek mavisinden seçin. Açık tonlar gündüz için mükemmeldir.

Eğer gri takım elbiseyi gece giyeceksiniz, koyu mavi bir gömlek seçmeniz daha uygun olacaktır. Kravat kombinasyonunda ise gömleğinizin tonuna göre mavi kravat kullanın. Açık tonlarda koy kravat, koyu tonlarda açık renkte bir kravat  kullanın. Gri renkte kravat da mavi gri takım elbise kombinine yakışacaktır. 

Mavi Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Gri Takım Elbise / Siyah Gömlek 

gri-takim-elbise-siyah-gömlek

Gri takım elbise siyah gömlek, resmi işler için oldukça şık bir seçenektir.

Eğer katılacağınız organizasyon resmi ise ve siz siyah takım elbise giyip o organizasyona katılmak istemiyor ve alternatif arıyorsanız, o zaman mutlaka gri takım elbise siyah gömlek kombinasyonunu tercih etmelisiniz.

Gri takım elbise siyah gömlek kombinasyonunu yaptıysanız kravat konusunda tercih edebileceğiniz iki renk vardır. Bunlar; gri ve siyah renklerdir. Diğer kravat renkleri bu kombine uymayacaktır. Tabii resmi bir ortama gitmeyeceksiniz eğer kravat kullanmasanız da oldukça şık bir görüntünüz olacaktır. 

Siyah Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

Gri Takım Elbise / Pembe Gömlek 

en-iyi-gri-takim-elbise-kombinleri-nelerdir

“Gri takım elbise kombin”i oluştururken, tercih edebileceğiniz bir diğer gömlek rengi de pembedir. Tabii burada  şunu söylemek de fayda var ki pembe renk gömlek, bir siyah gömleğin verdiği resmiyeti ve ağırlığı vermez.

Ancak beyaz gömleğin verdiği sıkıcılığı ve sıradanlığı da vermez. Nitekim gri takım elbise ve pembe gömlek, beyaz gömleğe göre biraz daha zevklidir ve sizi bulunduğunuz ortamda biraz daha fazla öne çıkaracak bir renktir. 

Ayrıca şunu da bilmenizde fayda var ki eğer gri takım elbise ve pembe gömlek kombini yapacaksınız , gri takım elbisenizin rengi açık ise gömleğinizin rengi de açık olmalıdır. Gri takım elbisenizin rengi koyu ise gömleğinizin rengi de koyu olmalıdır.

Nitekim dostlar gri takım elbise ve pembe gömlek kombinasyonunda zıt tonlar iyi gözükmemektedir. Aynı zamanda açık tonlar yaz veya bahar dönemlerinde giymek için birebirdir. 

Erkek gri takım elbise kombileri arasından pembe gömleği seçtiyseniz eğer kravat kombini olarak da “gri, mavi, lacivert” renklerinden kravat tercih edebilirsiniz. Tabii bu kravatlar noktalı veya çizgili de olabilir. 

Pembe Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Gri Takım Elbise Kombinleri / Baskılı Gömlek 

Gri takım elbise erkek kombinleri arasında gömlek tercihi yaparken tercih edebileceğiniz bir diğer gömlek çeşidi de baskılı gömlektir. Baskılı gömleğin güzel tarafı, giydiğiniz gömleğin tonuna göre istediğiniz kravat kombini ile eşleştirebilmenizdir. Ancak baskılı gömleğin olumsuz tarafı ise diğer insanların odak noktası belirli bölgenizde toplayamamak olacaktır.

Mesela  gri takım elbise kombinasyonunda üzerinizde tek düğmeli bir blazer ceket varsa ve onun altında koyu siyah bir gömlek varsa diğer insanların odak noktasını siyah gömlek üzerine toplayabilirsiniz.

Ancak aynı durum baskılı gömleklerde geçerli değildir.

Bu yüzden gri takım elbise kombin yaparken baskılı gömlek seçerseniz eğer diğer insanların odak noktasını toplamak için gri bir cepken giymenizde yarar vardır. Bu diğer insanların odak noktasını belirli bir bölgenize toplar. 

Baskılı Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Gri Takım Elbise Kombinleri / Ayakkabı 

Gri takım elbise altına ne renk ayakkabı giyeceğinize karar vermeden önce ilk olaraktan  gri takım elbisenizin tonunu belirlemelisiniz. Nitekim gri takım elbisenizin açık veya koyu olması, hangi ayakkabının onunla iyi eşleşeceğini etkiler, bu yüzden ilk başta bunu belirlemelisiniz. 

Açık gri tonundaki takım elbiselerin eşleştirilmesi şüphesiz daha kolay olsa da, her iki ton için de birden fazla seçenek vardır, bunlardan bazıları birbiriyle kesişir iken bazıları her ikisi için de kullanılabilir.

Koyu Gri Takım Elbise / Siyah Ayakkabı

Siyah takım elbiselerde olduğu gibi koyu gri takım elbiseler de daha koyu ayakkabı tonlarıyla eşleştirildiğinde en iyi şekilde görünür. Bu da koyu gri bir takım elbise giydiğinizde siyah ayakkabıların en kolay ve en iyi seçim olduğu anlamına gelir. Kombin gayet yerinde ve şık. 

Siyah Klasik Ayakkabı Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Koyu Gri Takım Elbise / Bordo Ayakkabı 

Bordonun derin ve koyu tonu gri takım elbise ile uyum sağlar ve dengeli bir görünüm oluşturur. Kombin resmi durumlar için oldukça ideal iken daha az resmi durumlar için daha daha iyidir.

Bu yüzden koyu gri takım elbise kombinleri arasında olması gereken ayakkabılardan bir tanesi bordo renkli ayakkabıdır. 

Bordo Klasik Ayakkabı Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Açık Gri Takım Elbise / Siyah Ayakkabı

Koyu gri takım elbise kombinleri arasında siyah ayakkabı nasıl var ise açık gri takım elbise kombinleri arasında da siyah ayakkabı vardır. Nitekim dostlar siyah ayakkabı sadece grinin tonları için değil, birçok farklı renkteki takım elbise modelleri için geçerli bir ayakkabıdır. Bu yüzden açık gri takımın altına ayakkabı rengi siyah olur mu? Siyah ayakkabı giyilir mi? Diye hiç düşünmenize gerek yok; çünkü tabiri yerindeyse kitap gibi oturur. 

Açık Gri Takım / Kahverengi Ayakkabı 

Kahverengi ayakkabılar, açık gri takım elbiseler ile gayet şık gözükür ve siyahın sıradanlığından kurtarır. Eğer açık gri tonunda bir takım elbiseniz var ise kahverengi ayakkabı seçmeniz gayet yerinde olacaktır. Bu arada takım elbiseyi yazın giyeceksiniz açık tonda kahverengi bir ayakkabı almanız daha yerinde olur. 

Erkek Kahverengi Ayakkabı Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Açık Gri Takım / Bordo Ayakkabı

Açık gri takım elbise ile tercih edebileceğiniz bir diğer ayakkabı rengi ise bordodur. Bordu renk ayakkabı, koyu gri takım elbiseye uyduğu gibi açık gri takım elbiseye uyar ve oldukça şık bir görünüm oluşturur. Aynı zamanda sıradanlıktan kurtarır. 

Erkek Gri Takım Elbise Modelleri – D’S Damat

Erkek Gri Takım Elbise Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Gri takım elbise kombinleri nelerdir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın