Chino Pantolon Nedir? Chino Pantolon Kombin

chino-pantolon-ne
Erkek Bej Renk Chino Pantolon
denemechinopantolon2
Erkek Siyah Renk Chino Pantolon
erkek-chino-pantolon
Erkek Haki Renk Chino Pantolon
denemechinopantolon5
Slim Fit Dar Kesim Chino Pantolon
chinopantolondeneme6
Gri Slim Fit Dar Kesim Chino Pantolon
denemechinopantolon6
Mavi Slim Fit Dar Kesim Chino Pantolon
denemechinopantolon7
Erkek Siyah Chino Pantolon
denemechinopantolon8
Erkek Kahverengi Chino Pantolon
denemechinopantolon9
Erkek Çizgli Chino Pantolonn

Günümüz dünyasında birçok erkeğin pantolon açısından kullandığı kullandığı ve tercih ettiği pantolon kot pantolondur. Kot pantolonlar her ne kadar çok yönlü ve sportif olsa da hem herkes tarafından kullanılması açısından hem ofis şartlarına  uyumsuz olmasından hem de hiç resmi olmaması açısından bazı eksik özelliklere sahiptir.

İşte bugün sizlere kot pantolon kadar çok yönlü, kullanışlı ve onun birçok eksik özelliğini kapatacak olan bir pantolon türünü, chino (çino) bir diğer adıyla khaki pantolon türünü tanıtacağım. 

  • Bu  makaleyi okuduktan sonra “chino pantolon nedir? Chino pantolon özellikleri nelerdir?” Sorularının cevaplarını öğrenecek ve hayatınız içerisinde kombin oluşturma açısından daha geniş bir düşünce, hayal yelpazesine sahip olacaksınız. O zaman ilk olarak pantolonumuzun tanıtıma ile yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Chino Pantolon Nedir? 

Chino pantolonların teknik özelliklerinden bahsetmeden önce bu pantolonların kısaca tarihinden bahsetmem gerekirse bu pantolonlar 19. yüzyılda İspanyol-Amerikan savaşı sırasında ( Savaş Filipinler’deydi, bu yüzden Asya anakarasına yakındı) ortaya çıkmış bir pantolon türüdür ve bu pantolonlar askeri üniforma olarak kullanılmıştır. Bu pantolon ismini ise  pantolonun üretildiği yer olan Çin’den almıştır.  Chino adının geldiği yer burasıdır.

Pantolonun kısaca tarihinden bahsettikten sonra şimdi ise sizlere teknik özelliklerinden bahsetmem gerekirse, chino pantolonlar İnce fitilli, nefes alabilen, esneklik sunan; dokuma kumaş kullanılarak hazırlanan pantolonlardır ve genel olaraktan diğer pantolonlara göre daha ince bir yapıya sahiplerdir ki bu özellikler de aslında bu pantolonu teknik açından diğer pantolonlardan ayıran en önemli özelliklerdendir. 

chino-pantolon-nedir

Chino pantolonların görünümü aynı görsel üzerinde gördüğünüz şekildedir. Görsel üzerinden de anlayacağınız üzere, bu pantolonlar kot pantolonlara göre daha çok resmi gözükmektedir ki zaten chino pantolonlar için genellikle kumaş ile kot pantolon arasında kalmış pantolon türü olarak tanıtılmaktadır. 

  •  Bu pantolon türünün bir diğer önemli özelliği ise renk açısından oldukça geniş bir yelpazesinin olmasıdır. Nitekim bu pantolonlar “mavi, kahverengi, gri, bordo, siyah, yeşil, sarı ya da kahverengiye yakın tonlar” da üretilmektedir. Bu da aslında chino pantolonları giyim açısından bizlere oldukça geniş bir yelpaze sunmaktadır. 

Chino pantolon nedir? Chino pantolon özellikleri nelerdir? Sorularına cevap verdikten sonra şimdi ise sizlere “Chino pantolon kombini nasıl yapılır?” sorusunun cevabını vermek istiyorum. 

Chino Pantolon Kombini Nasıl Yapılır? 

Chino pantolonla yapabileceğiniz kombinleri anlatmadan önce ilk olarak sizlere şunu söylemek istiyorum ki chino pantolonları çok resmi olmayan ortamlar hariç her yerde giyebilirsiniz. Nitekim chino pantolonlar; görünümü sayesinde birçok ortama ayak uydurabilir, birçok kıyafetle kombini yapılabilir ve bir de nefes alabilen kumaşı sayesinde rahat hissetmenizi sağlar. Bu yüzden chino pantolonları, ister ofis ortamında, ister herhangi bir düğün ziyaretinde, isterseniz gündelik olaraktan çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.

Chino Pantolon Kombin 

chino-pantolon-kombin

#1. Üstler 

Dostlar chino pantolonun üstüne giyebileceğiniz en iyi kıyafetler; sade gömlek veya tişört ve onun üzerine giyeceğiniz blazer ceketlerdir. Bu şekilde bir kombin oluşturaraktan hem ofis ortamına uygun yarı resmi bir görünüm oluşturursunuz hem de gündelik hayatınız içerisinde oldukça şık bir görünüm elde edersiniz. 

  • Tabii burada şunu da söylemekte fayda var ki bu pantolonun üstüne kazak veya normal sweat ceket olarak da deri ceket veya şişme mont türlerini de tercih edebilirsiniz. Ancak yukarıda dediğim üzere bu pantolonla en iyi kombin oluşturma şekli sade bir gömlek ve onun üzerine giyeceğiniz bir blazer cekettir. 

(Bkz: Blazer ceket nedir?

(Bkz: Erkek gömlek çeşitleri

#2. Ayakkabı 

Dostlar bu pantolon altına ayakkabı olaraktan spor, bot, makosen, kundura tarzı ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken nokta pantolonunuzun uzunluğu veya kısalığıdır. Eğer kısa paça bir chino pantolon giyecekseniz o zaman pantolonunuzun altına spor bir ayakkabı tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Eğer pantolonunuzun paçası, ayakkabınızın üzerini kapatacak şekilde uzun ise o zaman kundura tipi bir ayakkabı giymeniz daha uygun olacaktır.  

  • Bunlarla beraber eğer chino pantolonu bir iş  görüşmesinde veya buna benzer daha resmi bir ortamda giyeceksiniz, kundura tipi bir ayakkabı tercih etmeniz gerekir. 

Chino Pantolon Renkleri 

Chino pantolonlar için renk seçmeye gelince, seçebileceğiniz birçok farklı renk vardır. Haki, lacivert ve beyaz gibi temel favoriler, birçok renk kombinasyonu için oldukça iyi ve etkili çalışır. 

#1. Lacivert Chino Pantolon 

chino-pantolon-erkek-kombin

En çok yönlü chino rengi şüphesiz ki laciverttir. Nitekim lacivert bir chino pantolon ile çoğu renk kıyafet ve ayakkabı giyilebilir ve etkili kombinler oluşturulabilir.

#2. Haki Chino Pantolon 

haki-chino-pantolon

Haki rengi, toprağa benzeyen kahverengimsi bir renktir. Bu renkte bir chino pantolon tercihinde bulanacaksınız, tercih edeceğiniz ayakkabı ve üzerine giyeceğiniz kıyafet daha açık renkte olsun. İki koyu rengi üst üste giymeyin. 

#3. Beyaz Chino Pantolon 

Beyaz chino pantolonlar, çeşitli mavi tonlu gömlekler ile ve denim chambray gömleklerle inanılmaz derecede iyi uyum sağlar ve beyaz chino pantolon sayesinde toplumdaki birçok insandan daha farklı bir görünüm elde edersiniz. Çünkü birçok insan beyaz pantolon ile farklı kombinler oluşturmaz. Ancak burada şu var ki beyaz chino pantolon ne kadar farklı ve şık görünmenizi sağlayacak olsa da giyimi ve bakımı sizin de tahmin edebileceğiniz üzere oldukça zahmetlidir.

  • Bu yüzden beyaz chino pantolonu kapalı ortamlara gireceğiniz zaman giymenizi tavsiye ederim. Eğer dışarıda giyeceksiniz, beyaz chino pantolon yerine haki ve ya lacivert renkteki chino pantolonları tercih edin. 

Chino pantolon erkek kombini yaparken tercih edebileceğiniz renkler yukarıda saydığım şekildedir. Tabi bunlarla beraber, çino pantolonların daha birçok farklı rengi bulunmaktadır. Bu renkler arasında kırmızı hatta pembe dahi vardır. Tabi pembeyi kullanmanızı tercih etmemde 🙂 Ama yine de bilin ki bu pantolon türü birçok farlı renkten üretilmektedir. 

Chino Pantolon Kışın Giyilir Mi? 

Çino pantolonlar yapısı gereği, bahar ve yaz aylarına uygun bir pantolon türüdür. Nitekim bu pantolon nefes alabilen, ince fitilli dokuma kumaşından üretilmektedir. Ancak yine de kış aylarında içinize giyeceğiniz bir içlik neticesinde bu pantolonu kış aylarında da giyebilirsiniz. 

Chino pantolon nedir? Chino pantolon kombin nasıl yapılır? Başlıklı makalemizin sonuna geldik. Umarım aradığınız soruların cevaplarını bulabilmişsinizdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında sorabilirsiniz, görüşmek üzere…

En İyi Erkek Chino Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

Bir cevap yazın