Mavi Takım Elbise Kombinleri Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadar sizlere klasikliğin rengi olan siyah takım elbise kombinlerinden ve şıklığın, zarafetin rengi olan gri takım elbise kombinlerinden bahsettim. Bugün ise sizlere sakinliğin ve huzurun rengi olan mavi takım elbise kombinleri hakkında bilgi vericem. Ancak mavi takım elbise kombinleri hakkında sizlere bilgi vermeden önce öncelikli olarak şunu bilmenizi isterim ki mavi takım elbise, çok yönlü bir takım elbisedir. İstediğiniz her ortamda giyebileceğiniz bir takım elbisedir ve birçok renkle oldukça iyi çalışır. 

  • En önemli özelliklerinden bir tanesi ise kesinlikle sizi gireceğiniz ortamdaki insanlardan farklı gösterecek olmasıdır. Yani gireceğiniz herhangi bir ortamda muhtemelen 10 kişiden 8’i siyah takım elbise giymiş olacak iken sadece 2 kişi farklı renkte takım elbise giyer. Bu farklı renkteki takım elbiselerden bir tanesi de mavi takım elbisedir. Bu yüzden de bir ortamda mavi takım elbise giymek aslında bir özgüvenin belirtisidir. Çünkü mavi takım elbise giyen kişi dikkatleri üzerine toplama cesaretini gösterebilmektedir. 

Bu noktada mavinin hem çok yönlü olmasından ötürü hem  de sizi cesur, özgüvenli gösterecek olmasından ötürü mutlaka gardırobunuzda bir tane bulunması gerekir. Hele hele sürekli olaraktan takım elbise giyen bir insansanız renkli bir ceket olan mavi takım elbiseyi mutlaka dolabınızda bulundurmalısınız.  

Mavi takım elbise hakkında kısaca bu şekilde  bilgiler verdikten sonra şimdi ise sizlere “Nasıl mavi takım elbise kombini oluşturacaksınız?” bu sorunun cevabını verelim ki zaten herhangi bir renkte takım elbise seçtiğiniz zaman pantolonunuz ve ceketiniz birbiri ile koordineli olduğu için mavi takım elbise kravat uyumu ve mavi takım elbise gömlek uyumlarını inceleyelim. 

YAZI İÇERİĞİ

Mavi Takım Elbise Kombinleri 

Mavi Takım Elbise / Beyaz Gömlek 

mavi-takim-elbise-kombinleri

Mavi takım elbise kombini yaparken ne giyeceğinize karar veremiyor ve insanların odak noktasını mavi takım elbiseniz üzerine toplamak istiyorsanız, o zaman sizlere tavsiyem beyaz gömlek tercih etmeniz yönünde olacaktır. Nitekim dostlar klasik bir seçim olan beyaz gömlek, bir pembe gömlek kadar dikkat çekmez ve birçok farklı kravat ile uyum sağlar. Aynı zamanda beyaz gömleği, mavinin değişik tonlarında da oldukça sade ve rahat  bir şekilde kullanabilirsiniz. Yani beyaz gömleği hem açık mavi takım elbise kombinleri yaparken hem de koyu mavi takım elbise kombinleri yaparken istediğiniz ortamda, rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hiçbir şekilde sırıtmaz.

Mavi takım elbise ve beyaz gömlek kombinasyonunda kravat seçimi yaparken birçok farklı renkte kravat seçimi yapabilirsiniz. Bunların arasında en başlıca; kırmızı, siyah, mavi, pembe, kahverengi gelmektedir. Tercih size kalmıştır. Tabii daha sade bir görünümde kalmak için mavi ve siyah renkteki kravatları tercih ediniz. Gireceğiniz ortam resmi bir ortam değilse, fotoğrafta görmüş olduğunuz gibi kravatsız da mavi takım elbise beyaz gömlek kombinasyonunu oluşturabilirsiniz. 

Beyaz Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Mavi Takım Elbise / Mavi Gömlek 

erkek-mavi-takim-elbise-kombinleri

Erkek mavi takım elbise kombinleri arasında tercih edebileceğiniz bir diğer kombin ise mavi takım elbise ve mavi gömlektir. Eğer mavi takım elbise kombini yaparken tek renk bir kombin istiyorsanız o zaman  bu stili tercih edebilirsiniz.

Ancak bu kombini oluştururken dikkat etmeniz gereken nokta ise gömlek ve takım elbisenizin zıt tonlarda olmasıdır. Nitekim aynı tonlar birbiri üzerine gitmez.  Az da olsa kontrast, yani zıtlık oluşturmalısınız. Bunun içinde gömlek ve takım elbisenizin tonları birbirinden farklı olmalıdır.

Açık mavi gömlek ile koyu mavi bir takım elbise oldukça şık gider ve istediğiniz ortamda giyebilirsiniz. Kravat mevzusunda ise eğer bu şekilde tek renk bir kombin oluşturacaksınız, küçük ama göze çarpan bir kontrast eklemek için ince lacivert veya mavi renkteki bir kravat üzerine beyaz çizgili veya desenli geniş, ipek bir kravat seçebilirsiniz.

Mavi Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Mavi Takım Elbise / Pembe Gömlek

Dostlar eğer gireceğiniz ortamda gerçekten dikkat çeken, ben buradayım dedirtecek bir kombin oluşturmak istiyorsanız, o zaman sizlere tavsiyem mavi takım elbise ve pembe gömlek kombinasyonu oluşturmanız yönünde olur. Nitekim zaten mavi takım elbise bir ortamda az tercih ediliyorken, onun altına bir de pembe gömlek giymeniz neticesinde gerçekten ortamdakilerden farklı bir görünüme sahip olursunuz. 

Bunlarla birlikte bana eğer soracak olursanız “Mavi takım elbise pembe gömlek kombini yapılır mı?” Diye cevabım kesinlikle evet yönünde olur; çünkü dostlar pembe renk gömlek, normal hayatım içerisinde sık kullandığım bir gömlek çeşididir ve hiçbir zaman aklınıza geldiği şekilde absürt bir biçimde durmamaktadır. Gayet şık bir görünüm oluşturmaktadır. Aynı zamanda beyazın mükemmel bir alternatifidir ve beyaz gibi de sıradan değildir. 

Ancak burada sizlere tavsiyem eğer mavi takım elbise pembe gömlek kombinasyonu oluşturacaksınız mavi takım elbiseniz de koyu tonda olsun pembe renk gömleğinizde koyu tonda olsun. Açık renk pembe gömleği kesinlikle tavsiye etmem.

Kravat mevzusuna gelecek olursak eğer koyu tonlarda oluşturacağınız bu kombin üzerine mavi, pembe, mor veya  desenli bir kravat tercih edebilirsiniz. 

Pembe Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Mavi Takım Elbise / Baskılı Gömlek 

mavi-takim-elbise-kombin

Sade gömlek ve mavi takım kombinleri çok iyi görüntüler oluştururken siz yine de bunları istemeyebilir ve daha az resmi, daha rahat gözükmek isteyebilirsiniz. İşte bu noktada sizlere vereceğim tavsiye mavi takım elbise ve baskılı gömlek kombini oluşturmanız yönünde olur. Çünkü dostlar baskılı gömlekler sayesinde gömleğinizin tonunu istediğiniz şekilde seçebilirsiniz ve istediğiniz tarz da kravatla da gömleğinizle uyumlu bir şekilde eşleştirebilirsiniz. Baskılı gömleğin size vereceği bu avantaj sayesinde gönlünüze göre bir takım elbise, gömlek ve kravat kombinasyonu oluşturabilirsiniz. 

Bu şekilde bir kombin oluştururken dikkat etmeniz gereken önemli nokta baskılı gömleğinizdeki baskıların yumuşak tonda olmasıdır. Yani aşırı koyu baskılardan kaçının. Buna dikkat ettikten sonra istediğiniz baskılı gömleği giyebilir ve mavi takım elbise kombin oluşturabilirsiniz. 

Makalenin sonuna gelmişken eğer bir takım elbise almayı düşünüyorsanız mutlaka “Takım elbise modelleri” isimli bu makalemi de okumanızı tavsiye ederim. 

Mavi Takım Elbise Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Bir cevap yazın