En İyi Siyah Takım Elbise Kombinleri

Siyah takım elbise, biz erkekler için biçilmiş bir kaftandır. Kesinlikle gardırobumuzda bir tanesi bulunması gerekir. Çünkü siyah takım elbise; cilt tonumuzun renginden, saçlarımızın renginden tamamen bağımsızdır ve her ortamda iyi iş görür. Resmi organizasyonlarda da kullanabiliriz, daha rahat takılabileceğiniz ortamlarda da kullanabiliriz. 

Ayrıca dostlarım, siyah takım elbise tek kelime ile “klas”tır be 🙂 Belki bu biraz kişisel görüştür ama mesela bir bordo takım elbise hiçbir zaman bir siyah takım elbisenin yerini tutamaz.

Hadi diyelim, resmi organizasyonlarda sizi kurtardı. Ancak günlük hayatta, tamamen üzerinizde sırıtır. Bu yüzden siyah takım elbisenin yeri daima başkadır. 

Ancak burada şu da bilinmelidir ki siyah takım elbise her ne kadar her ortama ayak uydurabilen klas bir takım elbise olsa da saçma kombinler ile şık görüntüden sizi uzaklaştırabilir. Bu yüzden “Siyah takım elbise kombinleri nelerdir? En iyi siyah takım kombinleri nasıl olur?” Sorularının cevaplarını bilmek oldukça önemlidir.  

YAZI İÇERİĞİ

Siyah Takım Elbise Kombinleri 

Siyah Takım Elbise / Beyaz Gömlek 

siyah-takim-elbise-kombinleri

Siyah takım kombinleri arasında “siyah takım elbise ve beyaz gömlek” her ortamda iş yapacak olan bir kombinasyondur. Öyle ki ister düğününüzde, isterse daha önemli organizasyonlarda bu kombinasyonu yapabilirsiniz.

Bu kombinasyonun en önemli özellikleri arasında ise kullanmış olacağınız kravatı odak noktası haline getirmesi ve birçok farklı renkte kravata uyum sağlaması vardır. Eğer ki siyah takım elbise giyeceğiniz ortamda kravatınızı vurgulamak istiyor, insanların odak noktasını kravatınıza çekmek istiyorsanız, siyah takım elbisenin altına mutlaka beyaz gömlek giymelisiniz.

( Bkz: Kravat Nasıl Bağlanır? Kravat Bağlama Modelleri

Bununla beraber siyah takım elbise ile gireceğiniz ortamda sıradanlıktan kurtulmak istiyorsanız eğer o zaman beyaz gömlek giymenizi tavsiye etmem. Nitekim takım elbise giyilen bir ortamda 100 kişiden 80’ni beyaz gömlek kullanmaktadır. Bu da beyaz gömleğin sıradanlığa kaçmasına sebep olmaktadır. 

Beyaz Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Siyah Takım Elbise / Mavi Gömlek

Siyah-takim-elbise-kombinleri-erkek

Siyah takım elbise kombinleri erkek modelleri arasında tercih edebileceğiniz bir başka kombinde siyah takım elbise ve mavi gömlektir. Ancak dostlar burada şu bilinmelidir ki çok koyu bir mavi gömlek ile siyah bir takım elbise iyi bir görüntü oluşturmaz.

Bunun içindir ki siyah takım elbise altına mavi gömlek giyeceğiniz zaman mutlaka açık renk tonunda mavi gömlek giymeyi tercih ediniz. Yani üzerinize giyeceğiniz mavi gömlek beyaza yakın olsun. 

Bununla beraber, açık mavi gömleğin üzerine çizgili bir kravat çekerek, gerçekten şık bir görüntü oluşturabilirsiniz. 

Mavi Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Siyah Takım / Pembe Gömlek 

siyah-takim-elbise-modelleri-erkek

Siyah takım elbise içine giyilen pembe gömlek, siyah görünümü yumuşatır.  Aynı zamanda siyah takım elbise ve beyaz gömlek kravat seçiminiz için de harika temelleri oluşturur.

Nitekim tıpkı beyaz gömlekte olduğu gibi, pembe gömlek üzerine de birçok farklı renkte kravat tercih edilebilir.  Kırmızı, pembe, siyah ve mor bağların hepsi iyi renk seçenekleridir.

Ancak burada benim sizlere tavsiyem eğer siyah takım elbise içine pembe gömlek giyecekseniz, kravatınızın sade siyah renkte olması yönünde olur. Çünkü dostlar bu sayede pembe rengi odak noktanız haline getirebilirsiniz.

Ayrıca pembe gömleğin üzerine pembe renkte kravat veya mor renkte kravat her ne kadar yakışsa da birazcık cırtlak kaçar. Bu yüzden siyah takım elbise kombini yaparken pembe gömleği tercih ederseniz, kravatınızı sade siyah renkte tercih ediniz. 

Bununla beraber, eğer siyah  takım elbise ve pembe gömlek ile katılacağınız etkinlik biraz daha sıradan ise olduğunuzdan biraz daha genç gözükmek istiyorsanız, o zaman sizlere siyah takım elbise, pembe gömlek ve siyah kravat kombinasyonunu mutlaka  öneririm.

Pembe Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek için Tıkla!  

 Siyah Takım / Siyah Gömlek 

siayh-takim-elbise-kravat-kombinleri

Siyah sevenler topluluğu, bu siyah takım elbise kombini tam anlamı ile size göre 🙂 Ancak tabii ki de bu kombini yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var.

İlk olaraktan sevgili dostlarım eğer bu şekilde bir kombin yapacaksınız, içinize giyeceğiniz siyah renk gömlek mat olmalıdır. Yani parlak olmamalıdır.

Bununla beraber kravatınız parlak olabilir. Ancak daima siyah renkte olmalıdır. Böyle bir kombinin üzerine farklı renkte bir kravat çekilmez.

Bana soracak olursanız eğer “Siyah  gömlek ve siyah takım elbise kombini absürt durur mu?” Diye, sizlere vereceğim cevap “kesinlikle hayır” yönünde olur. Ancak tabi ki de çok resmi olmayan bir etkinliğe katılacaksınız o zaman birazcık fazla iddialı olabilir. O zaman tercih etmeyin derim. Diğer türlü bu takım elbiseyi her türlü tercih edebilirsiniz. 

Siyah Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Siyah Takım Kombinleri / Gri Gömlek 

 

Siyah takım elbise modelleri erkek kategorisi arasında tercih edebileceğiniz bir diğer kombinde siyah takım elbise ve gri gömlektir. Bu kombin her ne kadar siyah takım elbise, siyah gömlek kombinine benzese de görünümünüzde ufak farklılıklar oluşturur.

Öyle ki gri gömlek siyah görünümü biraz daha yumuşatır.

Odak noktasını biraz daha kendisine toplar. Aynı zamanda siyah takım elbise ve siyah gömlek kadar iddialı durmaz.  Bu özelliklerde sizin görünümünüzde farklılıklar sağlar. 

Siyah takım ve gri gömlek kombini oluşturacağınız zaman  dikkat etmeniz gereken son husus ise kravat konusudur. Kravatınızın rengi gömleğinizin rengi ile uyumlu olarak gri tonlarında olabilir veya takım elbise renginizle uyumlu olarak sade siyah rengi tercih edebilirsiniz. Bunların dışındaki renk seçimi bu kombin üzerinde iyi durmayacaktır. 

Benim açımdan soracak olursanız eğer “Sen olsan yukarıda anlattığın hangi siyah  takım kobinini seçerdin?” diye, benim cevabım siyah takım elbise ve gri gömlek olurdu dostlar; çünkü ne çok iddialı ne de çok sıradan, her ortamda farklılığını ve şıklığını koruyabilecek olan bir kombin. Bu yüzden benim tercihim siyah takım elbise ve gri gömlek olurdu. Ayrıca kravat olarak da sade siyah kravatı tercih ederdim.

Siyah Takım Elbise Modelleri – D’S Damat  

 

Makalenin sonuna geldik, umarım size “Siyah takım elbise gömlek kombinleri ve siyah takım elbise kravat kombinleri” konusunda yardımcı olabilmişimdir. Diğer makalelerimde görüşmek üzere, tarz kalın…

“En İyi Siyah Takım Elbise Kombinleri” üzerine 1 yorum.

Bir cevap yazın