Erkek Kış Kombinleri Nelerdir? En İyi Kombinler

Erkek kış kombinleri oluşturması, erkek yaz kombinlerini oluşturmasından oldukça daha kolaydır. Çünkü kış aylarında bir erkeği daima kurtarabilecek iki giyim parçası vardır; bunlar ceketler ve botlardır. Bu iki çok yönlü giyim parçası sayesinde bir erkek, çok rahat bir şekilde oldukça şık, güzel kombinler oluşturabilir. 

(bkz: Erkek ceket türleri nelerdir?

(bkz: Erkek bot türleri nelerdir?

Mesela kişi, ayağına bir tane Chukka bot giyse ve onun üzerine de ceket olarak bir tane parke ceket tercih etse zaten iç giyim ve alt giyim olarak tercih edeceği birçok kıyafet türü bu kombine uyacaktır. Bu yüzden de aslında erkek kış kıyafet kombinleri oluşturması, erkek yaz kombinlerini oluşturmasından çok daha kolaydır.

Ancak kış erkek kombinleri oluşturmak ne kadar kolay olsa da bu makalemde sizlere, erkek kış kombin önerileri vereceğim. Bu makalenin sonunda en iyi erkek kış kombinleri hakkında bilgi sahibi olacaksınız. O zaman daha fazla lafı uzatmadan makalemize başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Kış Kombinleri 

#1. Jean (Kot) Pantolon + Gömlek + Kazak + Yün Hırka 

erkek-kış-kombinleri

Gündelik erkek kış kombinleri arasında ilk olarak sizlere bu kombin önerisinde bulunmak istedim. Nitekim bu kombin çeşidi hem şıktır, hem de birçok farklı ortamda sırıtmadan çalışır.

Aynı zamanda oldukça işlevseldir; çünkü kombini  tamamlayan asıl parça yün kumaşından yapılmış hırkadır ki yün kumaşı, sizi kış aylarında sıcak tutması açısından tercih edeceğiniz en iyi kumaş türlerinden bir tanesidir. 

Bu şekilde bir kombin oluşturmanın sizlere sağlayacağı bir diğer fayda ise ayakkabı seçme konusunda oldukça geniş bir seçeneğe sahip olmanızdır. Nitekim bu şekilde bir kombine; spor ayakkabı türleri olsun, bot türleri olsun veya kundura tipi ayakkabılar olsun hepsini kullanabilirsiniz. 

En İyi Erkek Kazak Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

En İyi Erkek Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2. Jean Pantolon + Gömlek + Blazer Ceket + Kaban + Atkı 

erkek-kış-kombinleri-nelerdir

Dostlar bu erkek kış kombini tanıtmış olduğum kombin 1’den daha resmi bir kombindir. Yani bu kombin casual giyimden biraz daha uzaktır. Bu yüzden de aslında bu kombini iş hayatınızda, çok resmi olmayan özel davetiyelerde de kullanabilirsiniz.

 • Bu erkek kış kombinine daha  fazla resmiyet katmak isterseniz jean pantolon yerine chino pantolonu da tercih edebilirsiniz. 

Ayrıca şunu da belirtmem de fayda var ki bu şekilde bir kombini spor ayakkabı türleri pek fazla uygun olmaz. Çünkü resmiyeti azaltır. Bu yüzden kundura tiplerini veya Chelsea bot gibi, chukka bot gibi bot türlerini tercih edin. Tabii ben bu kombini gündelik giyicem derseniz, o zaman spor ayakkabı modellerini de tercih edebilirsiniz. 

En İyi Erkek Gömlek Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

En İyi Blazer Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Takım Elbise + Palto + Oxford Ayakkabı  

kış-kombinleri-erkek

Şimdiye kadar sırasıyla, erkek kış kombinleri arasında gündelik giyim ve yarı resmi giyim hakkında kombin önerilerinde bulundum. Şimdi ise tamamen resmi olan kışın giyebileceğiniz bir kombin önerisinde bulunmak istiyorum. Bu kombini oluşturan iki temel parça takım elbise ve paltodur. 

Takım elbiseler bildiğiniz üzere tamamen resmi kıyafetlerdir ve resmi organizasyonlarda giyilirler. Ancak kışın takım elbise hava şartlarından ötürü sade olarak giyilemeyeceği için resmiyeti bozmayan bir ceket tercih etmeniz gerekir? İşte bu ceket türü paltodur. Bu iki kıyafet parçasını kombinleyerek kışın giyeb4 Yileceğiniz oldukça resmi bir kombin oluşturmuş olursunuz.

(bkz: Takım elbise alırken dikkat etmeniz gerekenler nelerdir?

Ayrıca ayakkabı olarak ise takım elbisenizin rengine göre bir oxford ayakkabı tercih ederek bu kombini şık bir şekilde tamamlarsınız.

En İyi Oxford Ayakkabı Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Puffer Mont + Jean Pantolon + Sneaker Ayakkabı

erkek-kış-kıyafet-kombinleri

Puffer montlar, şişme montlardır. Bu montların en önemli özelliği kişiyi olduğundan daha genç göstermesidir. Nasıl ki bir palto, kişiyi olduğundan daha olgun gösteriyor ise puffer montlarda kişiyi daha genç gösterir.

Bu yüzden erkek kış kombinleri arasında beni olduğumdan daha genç gösterecek olan kombin hangisidir? diye soracak olursanız, sizlere önericeğim kombin puffer ceketler ile oluşturulacak olan kombin olacaktır. 

Puffer montların içine kazak veya sweatshirt giyebilirsiniz. Ancak bu mont ile gömlek kombinlemenizi önermem. Aynı zamanda pantolon olarak da jean, yani kot pantolonları kullanmanızı tavsiye ederim. 

 • Ayakkabı olarak sneaker ve botları tercih edebilirsiniz. 

En İyi Puffer Mont Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

En İyi Erkek Sneaker Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Kargo Pantolon + Asker Bot + Kaban + Y yaka sweatshirt 

kombin

Kış kombinleri erkek kategorisinde belki de kış aylarında oluşturabileceğiniz en sağlam ve işlevsel kombin çeşidi budur. Nitekim kargo pantolon, gerek cep fazlalığı yönünden olsun, gerekse dayanıklılığı yönünden olsun başlı başına işlevsel bir parçadır.

Bununla beraber asker botu da belki en dayanıklı bot türleri arasına girmektedir ve gerek şehir hayatında gerekse doğa da daima işinizi görecektir. 

Bu şekilde bir kombine üst giyim olarak en iyi gidecek parçalar kaban ve sweatshirt’tür. Sweatshirt’ün yaka modeli Y yaka veya V yaka olabilir. 

(bkz: erkek tişört yaka çeşitleri nelerdir?

#6. Deri Ceket + Pantolon Kombini 

kış-kombin

Kış kombini erkek nasıl yapılır? Sorusuna cevap verirken, deri ceket ile oluşturabileceğiniz kombinlerden bahsetmesem olmazdı sanırım. Çünkü deri ceket gerçekten çok yönlü ve şık bir parçadır. Gardırobunuzda bulunan bir deri ceket sayesinde birçok kıyafetinizi kommbinleyebilirsiniz. Nitekim yukarıda söylediğim üzere deri ceketler çok yönlü parçalardır. 

Mesela deri ceket ile  kot pantolon gider mi? gider. Chino pantolon gider mi? gider. Veya kargo pantolon gider mi? gider. Gömlek gider mi? gider. Kazak gider mi? gider… Yani deri ceket sayesinde birçok kıyafetinizi şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Bu yüzden de aslında alt başlıkta sadece “deri ceket ve pantolon kombini” dedim. Çünkü zaten deri ceket çok yönlü bir parçadır. 

Aynı zamanda şunu da bilmek gerekir ki deri ceketler işlevsellik yönünden de oldukça iyidir. Özellikle kürklü deri ceketler kışın soğuğundan sizi tamamen koruyacaktır. 

Ayrıca (bkz: deri ceket modelleri ve isimleri nelerdir?

Erkek Kış Kombinleri / Sık Sorulanlar 

Kış Aylarında Kullanılabilecek Aksesuarlar Nelerdir?

Kış aylarında kullanılabilecek aksesuarlar, yaz aylarında kullanılabilecek aksesuarlar kadar geniş olmasa da başlı başına şu aksesuarları kullanabilirsiniz. 

 • Atkı
 • Bere
 • Şapka
 • Eldiven
 • Gözlük

Kış Aylarında Kullanılması Gereken Kumaş Parçaları Nelerdir?

Kış ayı için en iyi kumaşlar; yün, kadife ve tabi ki de pamuk kumaşlarıdır. Kış aylarında bu kumaşlardan üretilmiş kıyafetleri giymeniz sizleri soğuktan koruyacak ve daha fazla avantaj sağlayacaktır. 

Kış Gardırobunda Bulunması Gereken Temel Parçalar Nelerdir? 

Bir erkek olarak kışın gardırobunuzda bulunması gereken en temel parçalar; 

 • Bot
 • Deri Ceket
 • Atkı
 • Bere
 • Eldiven

Bu beş parçanın kışın mutlaka gardırobunuzda bulunmasını tavsiye ederim. 

Kışlık erkek kombin önerileri verdiğim makalemin sonuna geldik. Umarım erkek kış kombinleri nelerdir? sorusunun cevabını sizlere verebilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın