Siyah Pantolon Üstüne Ne Giyilir Erkek İçin

Siyah pantolon üstüne ne giyilir erkek için başlıklı makalemde, başlıktan da anlayacağınız üzere sizlere ana temada siyah pantolon üstüne ne gider? sorusunun cevabını vereceğim ve sizlere bazı kombin önerilerinde bulacağım.

Ancak bu önerilerde bulunmadan önce sizlere şunu belirtmek isterim ki siyah pantolon (kot veya chino), her erkeğin gardırobunda bulunması gereken temel parçalardan bir tanesidir. Çünkü siyah çok yönlü bir renktir ve sizi her ortama oldukça şık bir şekilde sokabilir. 

Siyah pantolon sayesinde birçok kıyafetiniz ile kombin oluşturabilirsiniz.  İşte siyahın bu çok yönlülüğünden ötürü her erkeğin dolabında bir tane bulunmasını öneririm.

Kısaca bu tavsiyelerde bulunduktan sonra siyah pantolon üzerine ne giyilir? sorusunun cevabını hep birlikte inceleyelim.

YAZI İÇERİĞİ

Siyah Pantolon Üstüne Ne Giyilir Erkek 

#1. Siyah Pantolon Üstüne Ne Giyilir Erkek / Sweatshirt – Tişört 

siyah-pantolon-üstüne-ne-giyilir
Siyah pantolon üstüne ne giyilir erkek

Siyah pantolon ile giyebilecek en gündelik üst giyim kıyafetleri, tabi ki de sweatshirt ve tişörtlerdir. Siyah pantolonun üzerine bu iki kıyafet türünden birini tercih ederek oldukça etkili ve şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Tabii burada şunu söylememde fayda var; eğer siyah pantolonunuzun kumaşı denim veya chino kumaş ise bu iki üst giyim parçasını siyah pantolonunuz ile kombinlemenizi öneririm.  

Diğer kumaşlardan yapılmış, (mesela kadife gibi) siyah pantolonlarla bu iki üst giyimi kombinlemenizi tavsiye etmem; çünkü birbirlerini uyumlu ve şık bir şekilde tamamlayamazlar.

Ayrıca siyah pantolon üzerine giyeceğiniz sweatshirt veya tişörtün rengi, bir erkeğin giyebileceği tüm renkler olabilir ve aynı zamanda desenlide olabilir. Hepsi siyah pantolon ile uyum sağlar. 

#2. Siyah Pantolon Üzerine Ne Giyilir / Ceketler 

siyah-pantolon-üstüne-ne-giyilir-erkek

Siyah pantolon üstüne ne giyilir erkek kombin için? Sorusunun bir diğer cevabı da ceketlerde yatmaktadır. Siyah pantolonla giyebileceğiniz ceketlerin çeşidi oldukça fazladır. Bunların arasında en başta blazer ceket, hırka veya deri ceket gelir. Tabi burada siyah pantolonun kumaşına göre ceketlerin türü artabilir veya azalabilir.

Mesela siyah kumaş pantolon üzerine sadece takım elbise ceketi, blazer ceket veya palto uyum sağlayacak iken siyah kot pantolon üzerine daha fazla ceket türü uyum sağlayacaktır. 

Burada dikkat etmemiz gereken, siyah pantolonun üzerine ne tür renkteki ceketleri tercih edeceğimizdir? Bu noktada sizlere diyeceğim beyaz renkteki ceketlerden tutunda siyah renkteki ceketlere kadar, bir erkeğin giyebileceği tüm renkteki ceketleri tercih edebilirsiniz. Tabii ceketinizin de siyah pantolonunuz gibi çok yönlü olmasını istiyorsanız, koyu renklerde olan bir ceketi tercih etmeniz de fayda var. 

Ayrıca (bkz: erkek ceket modelleri nelerdir?

#3. Siyah Pantolon Üzerine Ne Giyilir / Gömlekler

siyah-pantolon-üstüne-ne-gider

Eğer gömlek giymeyi seviyorsanız ve birçok farklı renkte, türde gömleğiniz var ise o zaman sizlere tavsiyem kesinlikle bir tane siyah pantolon almanız yönünde olacaktır. Çünkü siyah pantolonlar kot gömleklerden tutunda küba yakalı gömleklere kadar birçok farklı gömlek türü ve rengi ile uyum sağlar. 

  • Siyah pantolon gömlek kombini yarı resmi ortamlar için kullanabilirsiniz.

Mesela yakın bir tanıdığınızın düğününe katılacağınız zaman siyah pantolon ve onun üzerine beyaz gömlek, beyaz gömleğin üzerine de gri bir blazer ceket giyerekten, oldukça etkili bir kombin oluşturabilirsiniz. Unutmayın bu şekilde bir kombin yarı resmi bir kombindir. Çok resmi olmak istemediğiniz; ama çok da gündelik olamayacağınız ortamlarda bu şekilde bir kombin oluşturaraktan günü tamamlayabilirsiniz. 

Ayrıca (bkz: erkek gömlek çeşitleri nelerdir?

Siyah pantolon üstüne ne giyilir erkek için? Sorusunun en temel cevapları yukarıda saymış olduğum şekildedir. Tabi bununla beraber, siyah pantolonunuzun üzerine kazak, süveter de giyebilirsiniz. Ancak bunlar zaten bilindik olduğu için yazı içerisinde ayrıca belirtmek istemedim. Şimdi sizlere siyah pantolon üzerine ne giyilir? Sorusuna karşılık olarak sık sorulan soruların cevaplarını vermek istiyorum. 

Siyah Pantolon Üzerine Ne Giyilir / Sık Sorulan Sorular 

Siyah Pantolon Üzerine Hangi Renk Gider? 

Siyah pantolon üzerine birçok farklı renk gider. Ancak biz burada erkek açısından düşünecek olursak siyah pantolon üzerine; 

  • Siyah
  • Mavi
  • Gri
  • Sarı 
  • Beyaz
  • Açık mavi
  • Bordo 
  • Koyu kırmızı 

Gibi renkler oldukça şık bir şekilde gider. 

Siyah Pantolonun Üzerine Hangi Renk Tişört Giyilir? 

Siyah pantolonun üzerine yukarıda belirtmiş olduğum renkteki tüm tişörtler giyilebilir. Ancak ben yine de bunların arasından beyaz, koyu mavi, siyah ve bordo renklerini öneririm. 

Siyah Pantolon Altına Hangi Renk Ayakkabı Giyilir?

Konu siyah pantolon olunca ayakkabı konusunda da oldukça şanslısınız. Çünkü nasıl ki siyah pantolonun üzerine birçok farklı renkteki kıyafet olabiliyorsa aynı durum ayakkabı konusunda da geçerlidir. Siyah pantolonun altına birçok farklı renkteki ayakkabıyı (tabii kumaşına göre) tercih edebileceğiniz gibi benim sizlere tavsiyem; siyah, beyaz, haki rengi ve koyu mavi renkteki ayakkabıları tercih etmeniz yönünde olacaktır. 

Ayrıca (bkz: erkek ayakkabı modelleri, çeşitleri nelerdir?

Siyah Kotun Üstüne Ne Giyilir Erkek 

Siyah kot pantolon, siyah pantolonlar arasında en çok yönlü olanıdır. Nitekim kotun üretildiği denim kumaş, birçok kumaş türüne uyum sağlar. Bu yüzden de siyah kotun üzerine hemen hemen aklınıza gelebilecek her şeyi giyebilirsiniz.

Mesela siyah kadife pantolonun üzerine, şişme mont giymeniz oldukça absürt olacak iken, bu durum siyah kot pantolonda geçerli değildir. Bu örnekten anlayacağınız üzere siyah kot pantolon yelpazesi, diğer siyah pantolonlara göre çok daha geniştir. Bu yüzden de aslında bir farklı renkteki ceket modelini, gömlek modelini rahat bir şekilde giyebilirsiniz. 

“Siyah pantolonun üstüne ne giyilir erkek için” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında sorabilirsiniz. 

Ayrıca (bkz: gri pantolon üzerine ne giyilir?

Erkek Siyah Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın