Her Erkeğin Gardırobunda Bulunması Gereken 10 Parça

Erkek gardırobunda bulunması gerekenler isimli bu makalemde sizlere bir erkeğin gardırobunda bulunması gereken 10 temel parçadan ve bu parçaların neden bir erkeğin gardırobundan bulunması gerektiğinden bahsedeceğim. 

Ancak ilk olaraktan sizlere burada şu küçük uyarıyı yapmak istiyorum; Erkek gardırobunda bulunması gerekenler listesini, sıradan kıyafetler üzerine tasarlamadım. Bu listeyi birçok erkeğin sahip olmadığı ve bilmediği kıyafetler üzerine tasarladım.

  • Mesela bu liste içerisine spor ayakkabı eklemedim; çünkü zaten birçok kişinin spor ayakkabısı var. Aynı şekilde kot pantolonda eklemedim; çünkü yine herkesin bir çift kot pantolonu var. Bu listeyi, birçok erkeğin bilmediği; ancak gardırobunda bir teki kesinlikle bulunması gereken kıyafetler üzerine tasarladım. Bu yüzden bu yazıyı bu gözle okumanızda fayda var. 

Erkek Gardırobunda Bulunması Gereken 10 Parça 

#1. Koyu Renkte Blazer Ceket 

erkek-gardırobunda-bulunması-gerekenler
Erkek gardırobunda bulunması gerekenler – Blazer Ceket

Tahminime göre bu yazıyı okuyan birçok kişi blazer ceket nedir? Sorusunun cevabını bilmemektedir.  Kısaca blazer ceket nedir? Sorusunu cevaplayacak olursam blazer ceket, takım elbise ceketi görüntüsüne sahip olan; ancak pantolonu ile birlikte üretilmeyen ve her ortama ayak uydurabilen bir spor cekettir. 

  • Blazer ceket nedir? Blazer ceket içine ne giyilir? Sorularının cevaplarını şuradaki makalemde detaylı bir şekilde bahsettim. 

Peki ama neden dolabınızda bir tane blazer ceket olmalı? 

Çünkü blazer ceketin en önemli özelliği kişiye spor bir görünüm katması ve neredeyse her ortama ayak uydurabilmesidir. Öyle ki blazer ceket ile birlikte sadece çok ama çok resmi ortamlara giremezsiniz o kadar. Diğer türlü iş hayatınızda, gündelik hayatınızda, çok resmi olmayan organizasyonlarda ve buna benzer ortamlarda blazer ceketi çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Hiçbir şekilde sırıtmaz ve gayet de yakışır.

Bu yüzden de dolabınızda bir tane, özellikle koyu renkte bir blazer ceket olmasını tavsiye ederim. 

Erkek Blazer Ceket Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#2. Siyah Takım Elbise (Beyaz Gömlek)

Gardırobunuzda bulunması gereken bir  diğer önemli temel kıyafet ise siyah takım elbisedir. Peki neden? Çünkü siyah takım elbisenin en önemli özelliği herhangi bir resmi ortama daima ayak uydurabilme özelliğidir. İster düğününüzde siyah takım elbise giyerseniz, ister mezuniyetinizde siyah takım elbise giyersiniz, isterse en yakın arkadaşınızın düğününde siyah takım elbise giyersiniz. 

Kısacası siyah takım elbiseyi birçok farklı resmi ortamda giyebilirsiniz ki bu yüzden de kesinlikle gardırobunuzda bir tane siyah takım elbise ve onunla beraber bir tane de beyaz gömlek bulundurmanızı tavsiye ederim. 

Ayrıca bkz:

Erkek Siyah Takım Elbise Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Flanel Gömlek 

Flanel gömlek, çeşitli kalınlıklarda dokunabilen yumuşak bir kumaş türü olan flanel kumaşından yapılan bir gömlek türüdür. Gömleğin ismi kumaşının isminden gelmektedir. 

Bu gömlek türü, önceleri ştrayhgarn ve kamgarn iplikler ile üretilirken günümüzde, yüne ek olarak; pamuk, sentetik lifler veya bu liflerin karışımları ile dokunur. Bu özellikleri sayesinde nemi emme ve nefes alma özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla kullanımı da rahat ve sağlıklıdır. 

Flanel gömleğin dolabınızda bulunmasının gerekli sebebi, farklı mevsimlerde bu gömlek ile beraber birçok farklı kombin oluşturabilmenizde yatmaktadır.

Mesela ilk bahar aylarında havalar biraz ısınır; ancak yine de insan üzerine bir şeyler giymek ister. İşte bu noktada flanel gömlek ile birlikte katmanlı bir kombin oluşturabilirsiniz. Tam tersi yaz ayları akşamında ise flanel gömleğinizi sade bir şekilde giyebilirsiniz. 

Flanel gömleğin diğer gömleklere göre çok yönlü olması, onu gardırobunuzda bir tane de olsa bulundurmanıza gerekli kılmaktadır. 

Ayrıca bkz; flanel gömlek kobini nasıl yapılır? Flanel gömlek çeşitleri nelerdir?

Erkek Flanel Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Deri Ceket 

erkek-gardırobunda-bulunması-gerekenler-nelerdir

Aslında bu klasik, her erkeğe yakışan kıyafet hakkında açıklama dahi yapmak istemiyorum 🙂 Sadece alın ve gardırobunuzun en gözde yerinde bir tane bulunsun demek istiyorum, o kadar. 

Ancak yine de bu kıyafetin neden gardırobunuzda bulunması gerektiği hakkında kısa bir açıklama yapmam gerekirse eğer, sizlere şunu söyleyebilirim ki bu kıyafet hem çok yönlü olması bakımından hem de kim giyerse giysin asil bir görüntü oluşturması bakımından kesinlikle ama kesinlikle gardırobunuzda bir tane bulunması gerekmektedir. 

  • Bu cekete hem estetik hem de işlevsellik bakımından 10 üzerinden 10 veriyorum 🙂 

Bkz: Deri ceket çeşitleri nelerdir? 

Erkek Deri Ceket Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Kundura 

Erkek gardırobunda bulunması gerekenler arasında kesinlikle olması gereken bir diğer önemli parça ise kesinlikle bir çift kunduradır. Burada kundura bağcıklı veya bağcıksız veya renk bakımından siyah veya kahverengi olması tamamen sizin kişisel zevkinize kalmış bir şeydir.

  • Ancak benim sizlere tavsiyem siyah bir tane kundura sahibi olmanızdır. Çünkü yeri geldiğinde hem siyah takım elbisenizin altına giyebilmek için hem de hem de kot pantolonunuzun altına giyebilmek için siyah bir çift kundura daima uygundur. 

Erkek Klasik Ayakkabı Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#6. Kazak 

Bu listeye kazak kıyafetini eklemesem kesinlikle haksızlık yapmış olurdum. Çünkü kaliteli bir kazak kadar işlevsellik yönünden koruyucu ve estetik yönünden bir erkeğe yakışan başka bir üst giyim yoktur. Aynı zamanda kazak kıyafetinin bir diğer önemli özelliği ise birçok farklı ceket türü ile birlikte uyum içerisinde giyilebilir oluşudur. Yani bir kazağı deri ceket ile de giyebilirsiniz bir şişme mont ile de giyebilirsiniz. 

  • Kazak bu ceket türlerinin hiçbirinin altında sırıtmaz. 
  • (Kazak alacaksınız bordo renkte veya kahverengi renkte kazaklar almanızı tavsiye ederim.) 

Bu yüzden erkek gardırobunda bulunması gereken önemli bir diğer kıyafet de kazaktır. 

Erkek Kazak Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#7. Siyah Tişört 

Yaz aylarında gündelik yaşantınız içerisinde, ayakkabınız ve giyeceğiniz pantolondan veya şortunuzda  ayrı bir şekilde her kıyafetiz ile uyumlu olacak, sizi şık ve sade gösterecek bir kıyafet arıyorsanız, o zaman kesinlikle gardırobunuzda bir tane siyah tişört bulundurmalısınız. 

Siyah tişörtler yaz ayları için gardırobunuzda mutlaka ama mutlaka bulunmalıdır. Çünkü çok yönlüdür ve oldukça ucuzdur. Şortunuzun üzerine, pantolonunuzun üzerine, kaprinizin üzerine çok rahat bir şekilde giyebilirsiniz. Hiçbir şekilde sırıtmaz. 

Erkek Siyah Tişört Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

 

#8. Atkı 

Atkı bağlamak, atkı kullanmak hem işlevsellik yönünden hem de estetik yönünden kadını erkeği fark etmeksizin herkesin işine yaramaktadır. Öyle ki atkı bağlamak  hem bizi soğuktan korumakta hem de daha şık görünmemizi sağlamaktadır.

  • Bu yüzden de aslında gardırobumuzda bir tane de olsa atkı bulundurmamız gerekmektedir. 

(Bkz: Atkı nasıl bağlanır? Atkı bağlama modelleri nelerdir?

Erkek Atkı Modelleri – Ürünü incelemek İçin Tıklayın!

#9. Kravat 

Hayatınız içerisinde isterseniz hiç kravat takmamış olun veya hiç takım elbise giymemiş olun, fark etmez mutlaka dolabınızda bir tane kravatınız olmalıdır. Çünkü bu kravatı öyle ya da böyle hayatınızda bir kere dahi kullanacaksınız ve aynı zamanda yaşamınız içerisinde karşılaşacağınız bazı durumlar neticesinde kravat takma ihtiyacı hissedeceksiniz.

Mesela okulunuzdan mezun olduktan sonra yeni gireceğiniz bir işte sizden kravat takmanızı isteyebilirler. Böyle bir durumda tecrübeli bir şekilde kravatınızı dolabınızdan çıkartıp kullanmak varken acemi bir şekilde sağda solda kravat arar ve kravat nasıl bağlanır diye araştırma yaparsınız.

Bu yüzden hayata karşı hazırlıklı olmanız için gardırobunuzda bir tane de olsa kravat bulundurmanızı tavsiye ederim. 

Bkz: Kravat nasıl bağlanır? Kravat bağlama modelleri nelerdir? 

Erkek Kravat Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#10. Parfüm 

erkek-gardırobunda-bulunması-gerekenler-hakkında-bilgi

Erkek gardırobunda bulunması gerekenler listemizin sonuna geldik. Listeye  son olarak parfümü ekledim, çünkü parfümlerin günlük hayatımız üzerinde büyük etkileri vardır. Nitekim parfüm kullanaraktan ilk olarak karşımızdaki insana bakımlı bir insan olduğumuz mesajını veririz.

Bununla beraber olarak da çekicilik seviyemiz artar. Diğer insanların bize karşı olan güven seviyeleri artar. Hatta ve hatta karşı cinsle olan ilişkilerimizde parfüm kullanmamızın sayesinde 1-0 önde başlarız. 

  • Bu yüzden de aslında gardırobumuzda kesinlikle bir tane kaliteli parfüm bulunması gerekir. 

Bkz: En iyi erkek parfümleri 

 

Bir cevap yazın