Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir? Gri Pantolon Kombinleri

gri-pantol-bir
Erkek Gri Jogger Pantolon
Gri İtalyan Kesim Kumaş Pantolon
gri-pantol-dört
Gri Gabardin Erkek Jogger
gri-pantol-beş
Gri Pamuklu Chino Pantolon
gri-pantol-altı
Koyu Gri Slim-fit Denim Pantolon
erkek-gri-pantolon-yedi
Gri Slim-fit Erkek Chino Pantolon
erkek-gri-pantolon-sekiz
Erkek Gri Lastikli Paça Yazlık Pantolon
erkek-gri-pantolon-dokuz
Açık Gri Düz Skinny Kot Pantolon


Gri pantolonlar, yüzlerce farklı stil ve ton arasından seçim yapabileceğiniz en çok yönlü pantolon türlerinden bir tanesidir. Tıpkı siyah renk pantolonlarda olduğu gibi sizi hemen hemen her yere götürüp, her ortama sokabilirler. Ancak burada şu bilinmelidir ki gri pantolonlar, siyah pantolonlar kadar standart değillerdir. Yani siyah renk bir pantolon çoğu ortamda çok stabildir. Herkeste görebilirsiniz. 

İşte bu durum gri pantolonlarda geçerli değildir. Gri pantolona toplum içerisinde daha az rastlarsınız. Herkeste göremezsiniz. Aslında bu da gri pantolon giymenin pozitif bir sonucudur. Çünkü gri pantolonu tercih ederekten toplum içerisindeki birçok insandan 1-0 önde olursunuz. Daha fazla dikkat çekersiniz. Diğer insanlara göre daha fazla tarz sahibi gözükürsünüz. 

  • Peki bizlere bu kadar fazla artı sağlayan gri pantolon üstüne ne giyilir? 

Gelin bu sorunun cevabını hep birlikte inceleyelim. 

YAZI İÇERİĞİ

Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir? 

Gri pantolon üzerine ne giyilir? Sorusunun cevabını “gündelik, yarı resmi ve resmi” olmak üzere 3 farklı kategoride vermek istiyorum. İlk olarak gündelik olarak gri pantolon üzerine ne giyilir? sorusunun cevabını vermek gerekirse; 

#1. Gri Pantolon Üzerine Ne Giyilir / Gündelik 

gri-pantolon-üstüne-ne-giyilir

Gri pantolon başlı  başına çok yönlü bir kıyafet olduğu için bu parçayı, gündelik olarak birçok farklı renkteki kıyafetiniz ile kombinleyebilirsiniz.

Mesela görsel üzerinde de görmüş olduğunuz üzere, gri pantolon üzerine siyah tişört giyebileceğiniz gibi tam zıt rengi olan beyaz tişörtte giyebilirsiniz. 

Ceket olarak ise gri pantolonunuzun kumaşına bağlı olarak birçok farklı ceket tercihi  yapabilirsiniz. Mesela gri pantolonunuzun kumaşı denim ise, yani gri pantolonunuzun türü kot pantolon ise o zaman gri pantolonunuz üzerine şişme mont dahi giyebilirsiniz. Dediğim gibi ceket konusunda dikkat etmeniz gereken, gri pantolonunuzun kumaş türüdür.

  • Nitekim renk olarak zaten gri, birçok farklı renge uyum sağlar. Siz gri pantolon üzerine ceket seçeceğiniz zaman, pantolonunuzun kumaşına dikkat edin. 

Ayakkabı olarak ise gri pantolonunuzun altına yine kumaş türüne bağlı olarak derby, oxford veya spor ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

(Bkz: Erkek ayakkabı çeşitleri nelerdir?

#2. Gri Pantolon Üzerine Ne Giyilir / Yarı Resmi 

gri-pantolon-üzerine-ne-giyilir

Gri pantolonlar ile oluşturabileceğiniz bir diğer kombin çeşidi ise yarı resmi kombinlerdir. İlk olarak yarı resmi kombin nedir? bunu açıklayalım.

Dostlar yarı resmi kombinler, çok resmi olmayan ancak gündelik de olmayan kombinlerdir. Bu kombin türünü bir arkadaşınızın, düğününe katılabilir veya çok resmi olmayan bir ortama girerken kullanabilirsiniz. 

Yarı resmi kombin oluşturmak için gri pantolonlar birebirdir. Nitekim, yarı resmi kombin oluştururken en sık kullanılan ceket türü blazer cekettir. İşte gri pnatolon birçok farklı renkteki blazer cekete uyum sağladığı için de yarı resmi kombin oluşturma açısından birebirdir. 

Gri pantolon üzerine bir blazer ceket ve blazer ceketin rengi ile uyumlu bir gömlek veya tişört seçimi yaparaktan  oldukça şık yarı resmi kombinler oluşturabilirsiniz. 

(Bkz: blazer ceket nedir?

#3. Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir / Resmi 

gri-kumaş-pantolonun-üzerine-hangi-renk-gider

Gri pantolon kombininin en çekici formlarından bir tanesi tabi ki de takım elbise halinde olan formudur. Bu form sayesinde oldukça şık ve resmi kombinler oluşturabilirsiniz.

Aynı zamanda bulunmuş olduğunuz ortamdaki insanlardan tarz olarak 1-0 öne geçersiniz. Çünkü resmi bir ortamda insanların tercih edecekleri kıyafet daima siyah takım elbise olma eğilimindedir. Bu noktada siz gri takım elbise seçerekten bulunmuş olduğunuz topluluk içerisindeki insanlardan daha dikkat çekici bir görünüm elde eder ve artı 1 puan kazanırsınız. 

Ayrıca gri takım elbise nasıl kombinlenir? Gri takım elbise kombinleri nelerdir? diye merak ediyorsanız, şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Detaylı bir şekilde anlattım. 

Gri Pantolon Gömlek Kombinleri

Gri Pantolon / Beyaz Gömlek 

gri-pantolon-üstüne-ne-giyilir-erkekBeyaz gömlek ve onun altına giyilen gri renkteki bir chino pantolon ve beyaz sneaker ayakkabı ile tamamen yazlık bir stil oluşturabilirsiniz. Buradaki iki farklı renkte birbirine benzer tonda olduğu için oldukça şık bir kombin oluşturmuş olursunuz. Aynı zamanda bu şekilde bir kombin, yaz aylarında yarı resmi olmanız gereken ortamlar için birebir çalışır. 

Gri Pantolon / Mavi Gömlek

Gri pantolon kombin erkek kategorisinde gri pantolon ile oluşturabileceğiniz bir diğer gömlek kombini de mavi gömlek ile oluşturabileceğiniz kombindir.  Bu kombin de beyaz gömlek ile oluşturulan kombin kadar etkilidir. Ancak yaz aylarındaki etkinlikler için pek etkili değildir. 

Gri pantolon mavi gömlek kombini oluşturacağınız zaman sizlere tavsiyem, konsantrası, yani renklerin tonları arasındaki zıtlığı yüksek tutmanız yönünde olacaktır.

Mesela gömleğinizin rengi koyu mavi ise pantolonunuzun rengi açık gri olsun. Bu şekilde daha fazla dikkat çeken kombinler oluşturabilirsiniz. 

Gri Pantolon / Siyah Gömlek 

gri-pantolon-kombin-erkek

Gri pantolon ile oluşturulabilecek bir diğer etkili ve şık gömlek kombini ise siyah gömlek ile oluşturulacak kombindir. 

Siyah renk aynı gri renk gibi çok yönlü bir renktir ve diğer renklere göre biraz daha standarttır. Ancak çekicilik seviyesi yüksektir. Bu yüzden de gri pantolon ve siyah renk gömlek ile oldukça şık kombinler oluşturabilirsiniz. 

  • Bu şekilde bir kombini siyah renk oxford bir ayakkabı eşleştirmenizi öneririm. 

Gri Pantolon / Sık Sorulan Sorular 

Gri Kot Nasıl Kombinlenir?

Gri kot pantolon aynı klasik kot pantolonlar gibi, birçok farklı renkteki kıyafet ile eşleştirilebilir. Aynı zamanda gri pantolonlar arasında kumaş yönünden en çok yönlü pantolon yine kot (denim) kumaşından oluşan gri pantolondur. Nitekim gri kumaş pantolon üzerine şişme mont giyerseniz absürt bir görüntü oluşur.

Ancak denim kumaşından oluşan gri pantolon üzerine giyeceğiniz birçok farklı kıyafet hiçbir şekilde absürt durmaz ve gri kot pantolon ile uyum sağlar. 

Koyu Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir Erkek? 

Koyu gri pantolon üzerine daha fazla dikkat çekmek için zıt tonlarda kıyafetler giymenizi öneririm. Mesela koyu gri pantolon üzerine beyaz gömlek veya açık sarı gömlek tercih edebilirsiniz.

Gri Pantolon Üzerine Hangi Renk Gider? 

Gri pantolon üzerine birçok farklı renk gider. Ancak tercihiniz siyah, beyaz, mavi yönünde olursa daha etkili olur. 

Gri pantolon üstüne ne giyilir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Gri Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

 

“Gri Pantolon Üstüne Ne Giyilir? Gri Pantolon Kombinleri” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın