Takım Elbise Kombinleri Erkek (Gri – Mavi – Siyah)

Takım elbise kombinleri erkek için çok önemli bir kombin gurubudur. Nitekim takım elbisenin en temel işlevi, kişiye resmiyet ve ciddiyet kazandıracak olmasıdır. 

Takım elbise giyecek olan bir kişi yüksek ihtimalle bu takım elbiseyi resmi, şık ve ciddi gözükmesi gereken bir ortamda giyecektir. Bu yüzden de kişi için takım elbise kombinleri, diğer gündelik kombinler veya yaz ayları kombinleri gibi diğer kombin gruplarından çok daha önemlidir. 

Peki bu kadar önemli olan bir kombin grubuna dair bilginiz ne kadar? “Takım elbise kombinleri nasıl yapılır?” sorusuna verebileceğiniz bir cevap var mı? 

Eğer bu soruya karşılık verebileceğiniz bir cevap yoksa hiç canınızı sıkmayın çünkü bu makalemin sonunda erkek takım elbise kombinleri nelerdir? nasıl yapılır? sorularına detaylı bir şekilde cevap bulmuş olacaksınız ve sizin için en iyi takım elbise kombinleri nelerdir öğreneceksiniz. 

O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Takım Elbise Kombinleri Erkek 

#1. Siyah Takım Elbise Kombinleri Erkek 

takım-elbise-kombinleri-erkek

Takım elbise kombilerimiz arasında en çok yönlü olan takım elbise modelimiz siyah takım elbise modelidir. Nitekim siyah takım elbise ile eşleşmeyecek gömlek ve kravat oldukça azdır. Bu da siyah takım elbisenin kombin yönünden oldukça gelişmiş olduğuna işarettir. 

(bkz: kravat nasıl bağlanır? kravat bağlama modelleri

Ancak siyah takım elbisenin olumsuz yönü ise çok fazla kişi tarafından tercih edilen bir takım elbise olmasıdır. Muhtemelen katılacağınız bir organizasyonda birçok kişinin üzerinde siyah takım elbise olacaktır. Bu da sizlerin daha az dikkat çekmesine sebep olur.

Eğer klasik, şık ve çok yönlü bir takım elbise kombini oluşturmak istiyorsanız o zaman sizlere siyah takım elbiseyi öneririm.

Kombin oluşturma aşamasında ise nasıl kombinleme yapacağınızı “en iyi siyah takım elbise kombileri” başlıklı makalemde detaylı bir şekilde anlattım. Mutlaka okumanızı öneririm. 

#2. Gri Takım Kombinleri 

takım-elbise-kombinleri-bay

Takım kombinleri arasında erkeklere yakışan ve oldukça şık olan bir diğer kombin modeli, gri takım elbise ile oluşturulan kombin modelidir.

Gri bir takım elbise gardırobunuza layık bir parçadır ve kesinlikle siyah ve mavi klasiklerinizin yanında asılı bir yeri hak eder.

Çünkü gri takım elbise siyah takım elbise de olduğu gibi her ortama, organizasyona ayak uydurabilecek bir takım elbisedir. Ancak siyah takım elbiseden farklı olarak sıradan değildir ve renkli takım elbiselerde olduğu gibi iddialı da değildir.

Tam manasıyla ortadadır, her ortama ayak uydurur ve giyen kişiyi oldukça şık gösterir.

Eğer bana ne iddialı ne de sıradan olmayan bir takım elbise öner derseniz o zaman sizlere gri takım elbiseyi öneririm. 

  • Gri takım elbise nasıl kombinlenir? diye soracak olursanız “en iyi gri takım kombinleri” başlıklı makalemde detaylı bir şekilde anlattım. Okumanızı öneririm.

#3. Mavi Takım Elbise Kombinleri 

Takım elbise kombinleri erkek kategorisinde sizlere kombin geliştirebilmeniz açısından oldukça gelişmiş olan bir diğer takım elbise modelini tanıtmak istiyorum. Bu takım elbise mavi takım elbisedir.

Mavi, huzurun ve sakinliğin rengidir. Mavi takım elbise ana temada sizi dışarıya huzurlu ve sakin birisi olarak lanse edecektir.

Aynı zamanda mavi takım elbise çok yönlü bir takım elbisedir. İstediğiniz her ortamda giyebileceğiniz bir takım elbisedir ve birçok renkle oldukça iyi çalışır. 

En önemli niteliklerinden bir tanesi ise kesinlikle sizi gireceğiniz ortamdaki insanlardan farklı gösterecek olmasıdır. Yani gireceğiniz herhangi bir ortamda muhtemelen 10 kişiden 8’i siyah takım elbise giymiş olacakken sadece 2 kişi farklı renkte bir takım elbise giyer.

Bu farklı renkteki takım elbiselerden bir tanesi de mavi takım elbisedir.

Bu yüzden de bir ortamda mavi takım elbise giymek aslında bir özgüvenin belirtisidir. Çünkü mavi takım elbise giyen kişi dikkatleri üzerine toplama cesaretini gösterebilmektedir. 

Mavi takım elbisenin özellikleri kısaca bu şekildedir.

Eğer gireceğiniz ortamda mavi takım elbise giymeyi düşünüyorsanız; ancak nasıl kombinleyeceğinizi bilmiyorsanız o zaman sizlere mutlaka “mavi takım elbise kombinleri nasıl yapılır?” başlıklı makalemi okumanızı tavsiye ederim. Çünkü mavi takım elbise kombinini nasıl yapacağınızı detaylı bir şekilde anlattım. 

Takım elbise kombinleri kısaca bu şekildedir. Şimdi ise sizlere takım elbise kombininizi tam anlamıyla tamamlamanız için takım elbise altına giyebileceğiz ayakkabılardan bahsetmek istiyorum. 

Takım Elbise Altına Giyilecek Ayakkabılar 

Takım elbise altına ayakkabı modelleri, günümüz moda sektörünün gelişmesi ile birlikte daha fazla artmaktadır. Nitekim bundan 20 sene öncesi takım elbisenin altına giyilen ayakkabılar oldukça kısıtlı iken şuan ki moda sektörünün gelişmesi ile birlikte bu oran çok fazla yukarılara çıkmıştır.

Bu durumda birçok erkeğin, “Takım elbise altına ayakkabı seçimi nasıl olmalıdır? Takım elbise ayakkabısı nasıl olmalı?” gibi soruları sormasına sebep olmaktadır ki bu oldukça doğaldır. Çünkü çok fazla çeşit vardır. 

Eğer takım elbise altına nasıl ayakkabı giymeliyim? diye soruyorsanız o zaman sizlere “takım elbise altına giyilecek ayakkabılar” başlıklı makalemi kesinlikle okumanızı öneririm. Detaylı bir şekilde takım elbise altına giyebileceğiniz ayakkabılardan bahsedilmiştir. 

Takım Elbise Nasıl Giyilir? 

Takım elbise nasıl giyilir? Sorusuna ayrıntılı bir şekilde cevap vermeden önce ilk olarak şunun farkında olmanızı isterim ki  bir takım elbisenin en temel görevi sizi şık, ciddi ve resmi gösterecek olmasıdır ki zaten bir takım elbiseyi takım elbise yapan da kişiye kattığı bu anlamlardır. 

Yani takım elbise demek sadece aynı kumaş parçalarından üretilmiş ceket veya pantolon demek değildir. Buradaki farka dikkat etmek gerekir. 

İşte bu sebepten ötürü de takım elbise nasıl giyilir? Takım elbise giyilirken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gibi soruların cevaplarını bilmemiz gerekir.

Nitekim ciddi ve şık gözükmek için giydiğiniz bir takım elbise; geniş, omuzları oturmamış veya ana temada öyle ya da böyle iyi giyilmemiş bir takım elbise olursa sizi ciddi ve şık göstermekten ziyade tamamen komik gösterecektir ki bu da takım elbisenin asıl işlevlerini yok edecektir.

Peki takım elbise nasıl giyilir? takım elbise giymenin kuralları nelerdir? 

“Takım elbise kombinleri erkek” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Ayrıca

Bir cevap yazın