En İyi Erkek Deri Ceket Kombinleri

Erkek deri ceket kombinleri, bir erkek için en önemli kombin gruplarından bir tanesidir. Nitekim deri ceketleri bizler, kış aylarında ve bahar aylarında giymekteyiz ki bu da ortalama yıl içerisinde 9 ay gibi bir zamana tekabül etmektedir. Yani bir deri ceketi bizler ortalama yılın 9 ayı kullanmaktayız. 

İşte bu kadar uzun süre zarfı içerisinde kullandığımız veya kullanabileceğimiz bir kıyafetin kombin çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmamız ise oldukça önemlidir. Çünkü bu kıyafeti 9 ay gibi bir süre kullanabilmekteyiz. Kimse bir kıyafeti 9 ay boyunca tek bir kombin halinde giymek istemez. 

Bu doğrultuda bu makalemde sizlere ana temada; erkek deri ceket kombini nasıl yapılır? Deri ceket altına ne giyilir? Sorularına cevap vereceğim. 

Bu makalemin sonunda erkek deri ceket kombinleri nelerdir? sorusuna detaylı bir şekilde cevap bulmuş olacaksınız. 

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Deri Ceket Kombinleri 

#1. Erkek Deri Ceket / Sweatshirt Kombini 

erkek-deri-ceket-kombinleri
Erkek deri ceket kombin

Deri ceket kombinleri erkek kategorisinde sizlere ilk olarak tanıtmak istediğim kombin türü deri ceket ve sweatshirt ile oluşturulan kombin türüdür. 

Bu kombin türü tamamen gündelik giyime uygun bir kombin türüdür ve sizleri daha fazla sportif gösterir. 

Deri ceket sweatshirt kombininin altına kot pantolon, jogger pantolon, iplikli pantolon  veya eşofman giyebilirsiniz. Bu pantolon türleri ve  deri ceket sweatshirt kombini ile birlikte gündelik giyim kombininizi tamamlarsınız. 

Bu kombine ayakkabı olarak sneaker modellerinden bir tanesini giymenizi öneririm.

#2. Deri Ceket / Gömlek Kombini 

deri-ceket-kombinleri-erkek

Deri ceket ile oluşturabileceğiniz en şık kombinlerden bir tanesi muhakkak ki gömlek ile oluşturabileceğiniz kombin türüdür. Bu kombin çeşidi sweatshirt ile oluşturulan kombine göre çok daha fazla resmidir. Ancak sweatshirt ile oluşturulan kombine göre de işlevsellik yönünden daha az gelişmiştir. 

Bu yüzden de deri ceket gömlek kombinini havaların biraz daha fazla ısındığı ilk bahar aylarında oluşturmanız sizin için çok daha fazla uygun olacaktır. 

  • Deri ceket gömlek kombininde resmiyeti azaltmamak adına pantolon olarak chino pantolon tercih edebilir ve ayakkabı olarak da klasik ayakkabıları (oxford ayakkabı gibi) veya chelsea botları tercih edebilirsiniz.  

(bkz: chelsea bot nedir?

#3. Deri Ceket / Balıkçı Yaka Kazak Kombini 

erkek-deri-ceket-kombin

Deri ceket ve kazak, işlevsellik yönünden birbirini tamamlayan iki temel parçadır. Ancak bu şekilde bir kombinde kazak modeli olarak balıkçı yaka kazak modelini tercih ederekten bu işlevselliğin üzerine bir de oldukça estetik bir görünüm eklemiş olursunuz ki bu gerçekten oldukça şık bir kombindir. 

Aynı zamanda balıkçı yaka kazak ve deri ceket kombini, kombin geliştirme açısından da oldukça gelişmiştir. Bu şekilde bir kombin ile birlikte birçok farklı pantolon ve ayakkabı türünün tercih edebilirsiniz.

Pantolon: 

  • Chino panotlon
  • Kot pantolon
  • İplikli pantolon

Ayakkabı:  

(bkz: spor ayakkabı türleri nelerdir?

#4. Deri Ceket / Tişört Kombini

deri-ceket-içine-ne-giyilir

Erkek deri ceket kombinleri arasında sizlere tanıtmak istediğim bir diğer kombin türü, tişört ile oluşturulan kombin türüdür. 

Deri ceket ile oluşturulan bu kombin türü aynı gömlek ile oluşturulan kombin de olduğu gibi işlevsellik yönünden oldukça zayıftır. Bu yüzden bu kombin türünü bahar aylarında oluşturmanızı tavsiye ederim. 

Ayrıca deri ceketin altına tişört giyeceğiniz zaman tişörtün V yaka veya yuvarlak yaka olması kombininiz açısından daha estetik olacaktır. Deri ceket ile polo yaka tişörtlerden uzak durun. Aynı zamanda tişörtün sade olması da kombininizin estetiği açısından oldukça önemlidir. 

Deri ceket tişört kombinin de pantolon olarak kot pantolonu tercih edebilirsiniz. Nitekim bu kombine en iyi uyacak pantolon türü kot pantolon olacaktır. 

#5. Deri Ceket / Pantolon Kombini 

Deri ceket pantolon kombini oluştururken tercih edebileceğiniz en etkili pantolonlar; kot pantolon ve chino pantolonlardır. Nitekim deri ceket sportif bir cekettir ve bu sportif ceketin altına pantolon olarak spor bir pantolon giymeniz lazım ki etkili bir kombin oluşsun. İşte bu noktada önereceğim iki temel pantolon chino pantolon ve kot pantolon olacaktır. 

Ancak bu iki pantolon ile birlikte; 

modellerini de deri ceketiniz ile beraber kombinleyebilirsiniz. 

Erkek deri ceket kombinleri kısaca bu şekildedir. Şimdi ise sizlere deri ceket kombinlerine sık sorulan soruların cevaplarını vermek istiyorum. 

Deri Ceket Kombinler Erkek / Sık Sorulanlar

Deri Ceketin Altına Hangi Ayakkabılar Giyilir Erkek 

Deri ceketin altına oluşturmuş olduğunuz kombini göre her türlü ayakkabıyı giyebilirsiniz.

Mesela deri ceket ile gündelik bir kombin oluşturmuşsanız deri ceketin altına ayakkabı olarak spor ayakkabı veya botları tercih edebilirsiniz. Ancak biraz daha resmi bir kombin oluşturmuşsanız o zaman, klasik ayakkabıları da tercih edebilirsiniz. 

(bkz: erkek bot türleri nelerdir?

Siyah Deri Ceket Altına Ne Giyilir? 

Siyah deri ceket, renginden ötürü çok yönlü bir deri cekettir. Bu yüzden birçok farklı renkteki kıyafet ile kombinleyebilirsiniz. Ancak kişisel bir öneride bulunmam gerekirse siyah deri ceketin altına bordo veya siyah renkteki kıyafetleri (özellikle kazak) tercih edebilirsiniz. Bu iki renk siyah deri ceketle daha estetik durmaktadır. 

Deri Ceketin İçine Ne Giyilir? 

Bu sorunun cevabını yukarıda detaylı bir şekilde verdim. Ancak kısaca özetlemem gerekirse deri ceketin içine gömlek, kazak, sweatshirt ve tişört giyebilirsiniz.

En iyi erkek deri ceket kombinleri başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın