Takım Elbise Spor Ayakkabı Kombini Nasıl Yapılır?

Takım elbise spor ayakkabı kombini günümüz dünyasında oldukça popüler olan bir giyim stilidir. Ancak bu giyim stili günümüzde her ne kadar popüler olsa da birçok insan “Takım elbise altına spor ayakkabı giymek” tabirini duyunca şaşalıyor ve doğal olaraktan “Takım elbise altına spor ayakkabı giyilir mi?” diye sorguluyor. Hatta bazıları “Takım elbise altına spor ayakkabı giyilirmiymiş hiç” diye sitem edip takım elbise spor ayakkabı kombinleri hakkında araştırma dahi yapmıyor. Ancak sevgili dostlarım şunu bilin ki belirli şartlar ve koşullar altında takım elbise altına spor ayakkabı bal giyilir. Öyle ki bazı durumlarda klasik takım elbise görünümünden dahi şık gözükebilirsiniz; ama nasıl giyineceğinizi bilmeniz lazım. 

İşte bu noktada bu makalede zaten bunun için hazırlandı. Bu makale sonunda takım elbise spor ayakkabı kombinleri hakkında bilgi sahibi olacak ve spor ayakkabılar ile takım elbiseler arasında kombin oluşturabileceksiniz. Ancak ilk olaraktan takım elbise spor ayakkabı kombini kuralları nelerdir? Sorusunun cevabı ile yazıya başlayalım.   

YAZI İÇERİĞİ

Takım Elbise Spor Ayakkabı Kombin Kuralları

  • Dostlar ilk olaraktan şunu bilmelisiniz ki takım elbise altına spor ayakkabı resmi organizasyonlarda giyilmez. Eğer takım elbise ile resmi bir organizasyona katılacaksınız, o zaman takım elbise altına spor ayakkabı yerine kundura modellerine bakın. 
  • Spor ayakkabı giyeceğiniz takım elbise klasik bir takım elbise olmamalıdır. Spor tarz takım elbise modelleri ile spor ayakkabınızı giymelisiniz. 
  • (Bkz: Spor Takım Elbise Modelleri)

takım-elbise-spor-ayakkabı-kombin

  • Takım elbiseniz dar kesim (Slim-fit) olmalıdır. Geniş bir takım elbise ile spor ayakkabı şık gözükmez.
  • Bunlarla beraber takım elbise altına giyeceğiniz spor ayakkabı genel olaraktan sade olmalı ve diğer klasik spor ayakkabı modeline göre daha resmi modeli olmalıdır.

Eğer yukarıda sayılan 4 kurala tamamsanız, takım elbise altına spor ayakkabı giyebilirsiniz. Şimdi ise takım elbise altına giyilen spor ayakkabılar nelerdir? Sorusunu cevaplarını inceleyelim. 

Takım Elbise Altına Giyilen Spor Ayakkabılar 

Takım Elbise Altına Beyaz Spor Ayakkabı

takım-elbise*altina-spor-ayakkabi

Ufff, işte beyler gerçek erkek gerçek stil 🙂 Neyse konuya dönelim. İlk olaraktan bu abimizin giyimi hakkında şunu söylemek istiyorum; gri bir takım elbise seçmiş ki bu gerçekten onu gireceği ortamda diğer insanlardan 1-0 öne geçirecektir. Çünkü genellikle bir ortamda giyilen takım elbiselerin rengi siyah olur. Ancak bu abimiz gri seçerekten diğerlerinden 1 adım daha öne geçmiş bulunmaktadır.  Aynı zamanda ayağına giydiği beyaz spor ayakkabıya dikkat etmenizi istiyorum çünkü tamamen sade ve düz. İşte takım elbise altına spor ayakkabı bu şekilde giyilirse eğer kunduradan dahi daha şık gözükebilir.

Burada dikkat etmenizi istediğim son nokta takım elbiseyle spor ayakkabı yapmış bu abimizin takım elbisesinin spor kesim bir takım elbise olmasıdır. Yani klasik bir takım elbise değildir. Bu yüzden dolayı da takım elbise altına spor ayakkabı kombini oldukça şık durmuştur. Ayrıca şunu da söylemekte fayda var ki gri takım elbise aynı siyah takım elbise gibi çok yönlü bir takım elbisedir. Nitekim gri takım elbisenin altına, “beyaz, siyah, bordo, kahverengi” renklerinde spor ayakkabılar giyebilirsiniz. Oldukça şık durur.

 (Bkz: Gri Takım Elbise Kombinleri)

Erkek Beyaz Spor Ayakkabı Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Takım Elbise Altına Siyah Spor Ayakkabı

takım-elbise-altina-spor-ayakkabı-modelleri

Dostlar takım elbise altına giyilen siyah spor ayakkabının en önemli özelliği çok yönlü olmasıdır. Öyle ki siyah spor ayakkabı birçok farklı renkteki takım elbisenin altına giyilebilir ve gayet şık durur. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta siyah spor ayakkabının oldukça sade ve düz olmasıdır.  Eğer takım elbiseniz spor kesim ise ve siyah spor ayakkabınız sade ise “takım elbise spor ayakkabı kombini”ni oldukça rahat bir şekilde oluşturabilirsiniz.   

Erkek Siyah Spor Ayakkabı Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıkla!

Takım elbise altına giyilebilecek spor ayakkabılar en temel düzeyde sade beyaz ve siyah renkteki spor ayakkabılardır. Tabi bunlarla beraber giyilecek farklı spor ayakkabıları yok mu? Diye soracak olursanız elbette var ancak bunlar takım elbise altına giyilebilecek en uyumlu spor ayakkabılarıdır. Bu yüzden sizlere tavsiyem takım elbise altına spor ayakkabı giyeceksiniz, bu ikisinden birini tercih etmeniz yönünde olur.

Bunlarla beraber sizlere son olarak bir kombin önerisinde bulunmak istiyorum. Çünkü bu kombin önerisi ile beraber birçok arklı tarzdaki spor ayakkabınızı da giyebileceksiniz. 

Blazer Ceket Spor Ayakkabı Kombini 

Dostlar eğer takım elbise spor ayakkabı kombini yapmak istiyor ancak sade spor ayakkabılar giymek istemiyor, farklı tarzda spor ayakkabılar giymek istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyem blazer ceket spor ayakkabı kombini oluşturmanız yönünde olacaktır. İlk olaraktan blazer ceket nedir? diye soracak olursanız eğer detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Kısaca blazer ceket hakkında bahsetmek gerekirse blazer ceket, hem resmi ortamlarda giyebileceğiniz hem de gündelik hayatta kot pantolon veya diğer pantolon türleri ile giyebileceğiniz bir cekettir. 

Blazer ceketin bu özelliğinden yararlanıp gireceğiniz ortama göre ayağınıza bir kot pantolon giyebilir ve neticede istediğiniz spor ayakkabı türünü blazer ceket ile eşleştirebilirsiniz. Yani üzerinizde bir takım elbise olmaz, ancak bir takım elbise ceketi olan blazer ceket olur.

Blazer ceketle de birçok farklı pantolon türünü eşleştirip giyebileceğiniz için ayağınıza istediğiniz spor ayakkabı türünü giyebilir ve neticesinde istediğiniz kombini yakalamış olursunuz. Bu şekilde görünümünüz resmi olmaz.

Ancak zaten resmi bir görünüm için de takım elbise ile spor ayakkabı olmaz. Bu yüzden katılacağınız organizasyon resmi bir organizasyon değilse dediğim spor ayakkabı blazer ceket kombinini istediğiniz şekilde yapabilirsiniz. 

 

 

Bir cevap yazın