Siyah Ceket Kombinleri / Erkek İçin Öneri

Siyah ceket kombinleri, erkek ceket kombinleri arasında en çok yönlü olan kombin çeşididir. Nitekim siyah renk, çok yönlü  bir renktir.  Başta ceketler dahil olmak üzere siyah renkli herhangi bir kıyafet parçasını birçok farklı renkteki kıyafet ile oldukça şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Bu da aslında siyah renkli kıyafetlerin bizlere sunduğu bir avantajdır. 

İşte bu makalemde bizlere bu avantajı sağlayan ve bir üst giyim parçası olan siyah ceket kombinleri hakkında detaylı bilgi vereceğim. Bu makalenin sonunda siyah ceket kombini nasıl yapılır? sorusuna cevap bulmuş olacaksınız. 

Ancak öncelikli olarak şunu belirtmeliyim ki siyah ceketler, birbirinden farklı modelde olan ceketlerdir.

Mesela siyah blazer ceket, siyah deri ceket gibi. Bu model ayırımından ötürü, siyah ceket erkek kombinleri anlatımımı kategori kategori şeklinde yapacağım. Bu sizin için daha açıklayıcı olacaktır. 

YAZI İÇERİĞİ

Siyah Ceket Kombinleri 

#1. Siyah Ceket Kombini / Deri Ceket 

siyah-ceket-kombinleri
Siyah deri ceket kombin erkek

Siyah ceketler arasında belki de en fazla kıyafet ile eşleştirebileceğiniz, kombin yapabileceğiniz ceket türü deri ceketlerdir. Nitekim bu sportif ceketin içine boğazlı kazak, gömlek, tişört, sweatshirt gibi birçok farklı üst giyim parçasını giyebilirsiniz. Bu da aslında deri ceketin çok yönlü bir ceket olduğuna işarettir.

Eğer hem estetik yönünden hem de işlevsellik yönünden gelişmiş bir ceket arıyorsanız o zaman sizlere kesinlikle siyah deri ceketleri öneririm. 

En İyi Siyah Deri Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2. Siyah Ceket Kombini / Blazer Ceket

siyah-ceket-kombileri-erkek
Siyah blazer ceket kombinleri

Blazer ceketler yarı resmi ceketlerdir. Bu ceketler görünüm açısından tıpkı takım elbise ceketlerine benzer ancak aralarında birçok fark vardır. Bu farklardan en önemlileri kesim, kumaş ve düğmelerdir. 

Bu 3 temel fark takım elbise ceketi ile blazer ceketi birbirinden ayırır. 

Siyah blazer ceketler ile siyah deri ceketlerde olduğu gibi çok geniş kombin oluşturma şansınız yoktur. Çünkü bu ceket modelinin içine giyebileceğiniz 3 tür kıyafet vardır. Bunlar tişört, boğazlı kazak ve gömlektir. Pantolon olarak ise bu ceket modelinin altına chino veya jean pantolonları tercih edebilirsiniz. 

  • Yarı resmi ortamlar için bir ceket arıyorsanız sizlere bu ceket modelini önerebilirim. 

Ayrıca blazer ceket nedir? blazer ceket nasıl kombinlenir sorusunun cevabını tam anlamıyla öğrenmek istiyorsanız şuradaki makalemi okumanızı tavsiye ederim. Blazer ceketin olduğu detalı bir şekilde anlatılmıştır.

En İyi Siyah Blazer Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Siyah Ceket Kombinleri / Kot Ceket

siyah-ceket-kombin

Siyah ceket kombinleri erkek kategorisinde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer siyah ceket türü tabi ki de kot ceketlerdir. 

Kot ceketler adına ilk olarak şunu söylemeliyim ki kot ceketler bahar aylarından kullanılmak için tasarlanmış ceketlerdir. Tabii bazı kot ceket modellerinin içi yünlü olabilmektedir. Bunlar kış aylarında da kullanılabilir. 

Kot ceketler genel olarak bahar aylarında kullanılmak için tasarlandığı için siyah kot ceket ile en uygun oluşturabileceğiniz kombinler tişört ve gömlek ile oluşturabileceğiniz kombinlerdir.

Siyah kot ceketin için giyeceğiniz tişört veya gömleği renk olarak siyah, bordo, sarı ve turuncu renkleri tercih edebilir veya baskılı olan modelleri de kullanabilirsiniz. 

  • Pantolon olarak ise jean pantolonu tercih ederek oldukça şık kombinler oluşturabilirsiniz.

Ayrıca (bkz: erkek pantolon türleri nelerdir?

En İyi  Siyah Kot Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Siyah Ceket Kombin / Puffer Ceket 

günlük-siyah-ceket-kombinleri
Siyah spor ceket kombinleri

Puffer ceket bizim Türkçe tabirimiz ile şişme ceket veya şişme mont ceketlerdir. Son dönemlerde popüler olan bu ceket türü gündelik kullanım açısından oldukça estetik ve çok yönlüdür. Genel olarak kişiye biraz sportmenlik havası katar. 

(bkz: erkek ceket modelleri nelerdir?

Siyah puffer ceket günlük kombin oluşturma açısından belki de en geniş kombin çeşitliliğini sizlere sunan bir ceket türüdür. Nitekim bu ceket ile birlikte birçok kıyafetinizi kombinleyebilirsiniz. Bu kıyafetlerin arasına eşofmanlarda dahildir ki zaten çok yönlü olmasının temel nedenlerinden bir tanesi de budur. 

Kısacası puffer ceket ile pantolon türünü ve üst giyim parçasını kombinleyebilirsiniz. 

  • Ayrıca kaliteli bir markadan alacağınız puffer ceketler ile kış aylarını gerçekten çok rahat ve sıcak bir şekilde atlatabilirsiniz. 

En İyi Puffer Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Siyah Ceket Kombini / Takım Elbise 

Siyah ceket kombinleri arasında sizlere son olarak tanıtmak istediğim siyah ceket kombini, takım elbise ile oluşturulan kombindir. Burada siyah ceket başlı başına bir unsur değildir. Ancak ceketin altına giyilecek gömleklerin farklılığı siyah takım elbise kombinlerinin nasıl oluşturulacağı hakkında bir soru işareti oluşturmaktadır. 

İşte bu soru işaretini ortadan kaldırmak adına sizlere şuradaki makalemi mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Bu makalemi okumanız ile beraber siyah takım ceketin altına giyebileceğiniz gömlek modellerini ve hangi renk gömleklerin giyileceğini öğrenmiş olacaksınız. 

Siyah ceket kombinleri nelerdir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz… 

Ayrıca (bkz: erkek kış kombinleri nasıl yapılır?

 

Bir cevap yazın