En İyi Erkek Uzun Saç Modelleri

Erkek uzun saç modelleri tarz konusunda sizlere kısa saç modellerine göre daha fazla katkı sağlayacak, daha fazla marjinal gözükmenizi sağlayacak olan saç modelleridir. Nitekim toplum içerisindeki birçok insan kısa saç modellerini tercih etmektedir.

Bu sebepten de çoğunluğa karşı olarak sizin uzun saç modellerini tercih etmeniz daha marjinal gözükmenize neden olacaktır.

Aynı zamanda uzun saç modelleri erkek açısından, kısa saç modellerinin aksine birçok erkeğe yakışmaktadır.

Erkek kısa saç modelleri nelerdir? başlıklı makalemde bahsettiğim üzere kısa saç modelleri kepçe kulak olan kişilere, kafasında yara, ameliyat izi olan kişilere, aşırı zayıf kişilere yakışmamaktaydı. Ancak uzun saç modellerinde bu durumlar söz konusu değildir. Uzun saç modelleri birçok erkeğe yakışmaktadır. 

Tabii bunlarla beraber şunu da dile getirmekte fayda var ki uzun saç modellerinin olumsuz yönü kısa saç modellerine göre daha fazla bakım istemesidir. Kısa saç modelleri bakım, şekil verme yönünden oldukça avantajlı iken uzun saç modelleri bu durumlarda dezavantajlıdır. Bu da uzun saç modellerinin olumsuz bir yönüdür. 

Erkek uzun saç modellerine dair kısa bir giriş yaptıktan sonra şimdi ise uzun saç modelleri erkek kategorisini inceleyebiliriz. 

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Uzun Saç Modelleri

#1. Topuz Saç Modeli 

erkek-uzun-saç-modelleri

Erkek uzun saç modelleri kategorisinde son dönemlerde en çok popüler olan uzun saç modeli topuz saç modelidir veya arkadan bağlamalı saç modeli de denilebilir. 

Bu saç modelini yapmanız için saçlarınızın oldukça uzun olması gerekmektedir. Nitekim saçları orta uzunlukta iken bu saç modeli pek fazla hoş durmamaktadır. Belirli bir uzunluktan sonra ise bu saç modelini gayet şık bir şekilde uygulayabilirsiniz. 

#2. Mohawk Saç Modeli 

uzun-saç-modelleri-erkek

Mohawk saç modeli kavramını ilk defa duymuş olabilirsiniz. Ancak şundan eminim ki bu saç modeli ile günlük hayatınız içerisinde çok fazla karşılaşmışsınızdır. Peki mohawk saç modeli nedir? 

Dostlar mohawk saç modeli denilen şey aslında bir zamanların ünlü kertenkele saç modelidir. Hani hatırlarsınız ya bir aralar herkes saçlarının üst bölgesinin üçgen bir şekilde dikiyordu. İşte tam o model mohawk modelidir.

Şuan günümüzde bu saç modeli biraz daha değişmiştir ve artık toplumdaki insanlar saçlarının üst kısmını üçgen bir şekilde dikmek yerine istedikleri yöne doğru salmaktadır ve buna da mohawk saç modeli denmektedir.

Şunu da belirtmekte fayda var ki mohawk saç modelini hem kısa saçlara hem de uzun saçlara uygulayabilirsiniz. Kısa mohwak saç modelini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

#3. Fade Saç Modeli 

Hafif-uzun-erkek-saç-modelleri
Hafif uzunluktaki erkek saç modelleri

Fade saç modeli uzun saç modelleri kategorisinden ziyade aslında hafif uzunluktaki erkek saç modelleri kategorisine girmektedir. Hatta kısa saç modelleri kategorisine dahi girebilir.

Ancak bu saç modelini uzun saç modelleri listemde paylaşmamın sebebi, saçların üst kısımlarını, özellikle ön kısımlarını olabildiğince uzun bırakma şansınızın olmasından kaynaklanmaktadır. 

Fade saç modelinin ne olduğundan kısaca bahsetmem gerekirse;

  • Bu saç modelinde saçlar, ense kısmından yukarıya uzayacak şekilde bırakılır ve saçın en uzun olduğu alan ön kısım olur. Saçların ön kısmını olabildiğince uzun bırakabilirsiniz.  Tabi saçın yan ve arka kısımları kısa bırakılır. Bu yüzden de aslında hem uzun hem de kısa saç modelleri kategorimize girer. 

#4. Önleri Uzun Saç Modeli 

uzun-erkek-saç-modelleri

Önleri uzun saç modeli genellikle alın kısmı geniş olan erkeklerin tercih etmesi gereken bir saç modelidir. Nitekim bu saç modeli ile alın kısmı kapatılır. 

Bu saç modelinde saçların ön kısmı, yan ve arka kısımlarından bağımsız olarak olabildiğince uzatılır ve sonrasında geriye doğru atmak yerine ön tarafta bırakılır. Özellikle düz, ince telli saç tipine sahip erkekler bu saç modelini çok daha rahat bir şekilde oluşturabileceklerdir. 

En İyi Erkek Saç Bakım Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. At Kuyruğu Saç Modeli 

erkek-uzun-sac-kesim-modelleri

Bu saç modeli her ne kadar en yukarıda tanıtmış olduğum topuz saç modeline benzese de aralarında ufak bir fark vardır. O fark da şu ki topuz saç modelinde adında da anlayacağınız üzere saçın bağlı olduğu kısım topuz şeklindedir.

Ancak at kuyruğu saç modelinde saçın bağlı olduğu kısım topuz şeklinde değildir. Toplanıp salınmıştır. Görünüm açısından topuz saç modeline göre daha feminen gözükse de bu saç modeli de oldukça şıktır. 

#6. Erkek Uzun Düz Saç Modeli 

Uzun erkek saç modelleri

Dostlar bu uzun saç modeli düz ve ince telli saçları için oldukça uygundur. Ancak kişisel görüşümü belirtmem gerekirse bu saç modelini hiçbir erkeğe tavsiye etmem. Çünkü bu saç modeli gerçekten aşırı derecede kadınsı bir saç modelidir.

Özellikle arka taraftan bakılınca kişi tamamen kadın gibi gözükmektedir. Hatta bezen bazı sakalsız erkekler için ön kısımdan bakılınca bile kişi tamamen kadın gibi gözükmektedir. 

Bu da bir erkek açısından çekici değil itici bir şeydir.  Bu yüzden bu saç modelini tavsiye etmemekteyim. 

#7. Erkek Uzun Örgülü Saç Modeli 

Uzun-saç-modelleri-erkek
Uzun saç modelleri erkek bağlamalı

Erkek uzun saç stilleri arasından gerçekten farklı bir sitl arıyorsanız o zaman sizlere önereceğim saç stili örgülü saç stili olacaktır. 

Bu saç stiline dair şıklık konusunda bana nasıldır? diye soracak olursanız bence hiç iyi değil. Nitekim en başta saçınızın keli gözükmektedir. Bence bu erkek için de kadın için de oldukça iticidir.

Ancak farklı mıdır? Farklıdır. Toplumdaki insanların büyük çoğunluğu bu saç stiline sahip değildir. Eğer saçlarınız uzunsa ve sıradanın dışında bir uzun saç modeli arıyorsanız o zaman sizlere örgülü saç modelini öneririm. 

#8. Kıvırcık Uzun Saç Modeli 

Uzun-kıvırcık-saç-erkek
Uzun kıvırcık saç erkek

Erkek uzun saç modelleri listemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer uzun saç modeli kıvırcık uzun saç modelidir. 

Uzun kıvırcık saç modeli doğal bir saç modelidir. Saçınız yapısı gereği kıvırcık ise bu saç modeli doğal bir şekilde oluşur. Tabii bununla beraber saçınız düz ise kıvırcık yapabilirsiniz ama unu tavsiye etmem. Ancak saçınız doğal bir şekilde kıvırcık ise o zaman yapmanız gereken tek şey saçlarınızı uzatmaktır. Zaten saçlarınız doğal bir şekilde kıvırcık olacaktır.

#9. Geriye Doğru Taranmış Saç Modeli

erkek-uzun-saç-kesim-modelleri

Bu saç modeli de fade saç modeli gibi orta uzun saç modelleri erkek kategorimizin içine girer ve oldukça şık, klas bir saç modelidir. 

Bu saç modelinin sizlere sağlayacağı en önemli fayda alın kısmınızı açacak olmasıdır. Nitekim kadın veya erkek fark etmez, alın kısmının açık olması kişiye her zaman daha fazla güzellik, yakışıklılık katacaktır. Tabii eğer alın kısmınız çok geniş ise o zaman alın bölgenizi açmak sizin için uygun olmayacaktır. Önleri uzun saç modelini tercih etmek size daha çok yakışacaktır. 

Bununla beraber geriye doğru taranmış saç modelinde saçlarınızın geride yatık bir şekilde durması için bir takım spreyler veya wax gibi kimyasallar kullanmanız gerekebilir. Bu da bu saç modelinin olumsuz bir özelliğidir. 

#10. Erkek Uzun Rasta Saç Modeli 

Dostlar rasta saçlar  son dönemlerde özellikle gençler arasında oldukça popüler olan bir saç modelidir. Genellikle yaz tatiline çıkan ve yaz aylarında sürekli olarak saçları yıkamanın önüne geçmek için tercih edilen bu saç modeline dreadlock saç modeli de denilmektedir. Bu saç modeli görünüm açısından oldukça sıranın dışındadır. Marjinaldir. Farklılığı sevenler için tercih edilebilir. 

Erkek uzun saç modelleri isimleri ve türleri ana temada bu şekildedir. Eğer yukarıda kendinize uygun herhangi bir saç modeli bulamadıysanız o zaman sizlere aşağıdaki görsellere bakmanızı tavsiye ederim. Belki burada aradığınız uzun saç modelini bulabilirsiniz. 

Uzun Saç Modelleri Erkek / Katalog 

örgülü-saç-modelleri-erkek
Erkek örgülü, bağlamalı uzun saç modelleri
nohawk-saç-modeli-erkek
Erkek uzun mohawk saç modeli
erkek-kovırcık-saç-modelleri
Erkek uzun kıvırcık saç modeli
Uzun dalgalı saç erkek
Erkek düz uzun saç modelleri

Uzun Saç Bakımı Nasıl Yapılır? 

Uzun saç modelleri ne kadar tarz modeller olsa da bakımı oldukça zaman ister. Eğer bakımı yapılmaz ise kırılmalar, yıpranmalar oluşturur ki bu da hem görünüm açısından hem de saç sağlığınız açısından sizlere  zarar verir. Bu yüzden mutlaka ama mutlaka saç bakımını yapmanız gerekir.  Peki uzun saç bakımı nasıl yapılır? 

3 Günde Bir Mutlaka Saçınızı Yıkayın

En temel saç bakım yolu tabi ki de saçları yıkamaktır. Söz konusu uzun saç olunca bu saç yıkanma süresinin 3 günü geçmemesi gerekmektedir. Nitekim uzun saç kısa saça göre çok daha çabuk yağlanır. Bu yüzden de en üç güne bir şampuanla yıkanması gerekir. 

Saç Bakım Ürünleri Kullanın 

Zamanında uzun saç sahibi olmuş ve bitkisel yağlar ile saçlarıma bakmış birisi olarak şunu söyleyebilirim ki bitkisel yağların ve eczaneden aldığım diğer saç bakım ürünlerinin saçlarıma gerçekten çok faydası olmuştu. Saçlarımın normal hali ile saç bakımı yaptıktan sonraki halinde olumlu yönde çok fazla fark vardı. Bu yüzden uzun saç sahibiyseniz mutlaka ama mutlaka saç bakım ürünlerini kullanmanızı tavsiye ederim. 

Şuanda kullandığım bitkisel yağların veya eczaneden aldığım saç bakım ürünlerinin isimlerini hatırlamıyorum ancak internette ufak bir araştırma ile birçok saç bakım ürünü bulabilirsiniz. 

Saçlarınızı Her Zaman Taramayın 

Saçlarınızı sürekli olarak taramak saçlarınızdaki kırıkları artmasına sebep olacaktır. Eğer saçlarınızdaki kırıkların artmasını istemiyorsanız saçlarınızı sürekli olarak taramayın. Aynı zamanda, taraklarınıza da bakım yapmayı unutmayın. 

Tarak bakımı nasıl yapılır? diye bakmak isterseniz buraya tıklayın. 

“En iyi erkek uzun saç modelleri nelerdir?” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. Diğer yazımda görüşmek üzere..

 

 

Bir cevap yazın