Erkek Saç Modelleri – Her Erkeğe Göre Saç Modeli!

Erkek saç modelleri hakkında araştırma yapmanız, bu yönde bilgi sahibi olmanız, var olan mevcut yakışıklılığınızı 1 iken 2’ye hatta 3’e 4’e katlayacak bir davranıştır. Peki neden?  Çünkü dostlar saçlarımız  bizim insan olarak dan güzel olmamızı veya yakışıklı olmamızı belirleyen en temel etkenlerden bir tanesidir.

Mesela çok güzel bir kadını düşünün ve ardından o kadının saçsız halini düşünün. Muhtemelen güzellik açısından o kadında dağlar kadar fark oluşacaktır. Kadınlarda var olan bu mevcut durum kadınlardaki kadar olmasa da biz erkeklerde de mevcuttur.

Yani biz erkeklerinde saç modelleri bizim mevcut yakışıklılığımızı büyük oranda etkilemektedir.

İşte bu yüzden bu makalemde sizlere “erkek saç model isimleri, erkek saç kesim model isimleri” hakkında kategoriler halinde bilgiler vereceğim.

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Saç Modelleri Nelerdir? Erkek Saç Model İsimleri

Erkek saç modellerini genel olaraktan

  • Erkek düz saç modelleri
  • Erkek uzun saç modelleri
  • Erkek kısa saç modelleri
  • Erkek kıvırcık saç modelleri
  • Erkek dalgalı saç modelleri kategorilerine ayırabiliriz. Bu noktada erkek saç stillerini tanıtmak için ilk olaraktan  düz saç stillerinden başlayalım.

Düz Saç Modelleri 

Önleri uzun saç modeli

erkek-saç-modelleri

Erkek saç model isimleri başlıklı makalemde sizlere ilk olarak önleri uzun saç modelini tanıtmak istiyorum. 

Bu modeli saçınıza uyarlayabilmeniz için  saçlarınızın yan ( kulak üstleri) ve arka kısımlarını kısa tutmanız, ön kısımlarını ise uzun tutmanız gerekir. Ve bu erkek saç modelinin tam oturabilmesi için aradan belirli bir zaman geçmesi lazımdır.

Çünkü saçınızın ön kısımları yan ve arka kısımlarına göre en az 1 kat daha büyük olması lazım ki bu model saçınıza tam oturabilsin. Ancak muhtemelen şuanda sizin saçınızın ön ve arka, yan kısımları hemen birbirine eşittir.

Bu yüzden şuanda bu modeli gerçekleştiremezsiniz. Gerçekleştirirseniz de bilin ki bu modelin tam oturması ortalama 1 – 1.5 ayınızı alacaktır.

 Fade Saç Modeli 

fade-saç-modeli
Erkek saç modelleri 2021

Fade saç modeli, belki de son yılların en popüler saç modelidir. Nitekim sizin de çevrenizde göreceğiniz üzere birçok genç yaştaki erkek bu saç stilini tercih etmektedir ve şahsen bu saç modeli, benim yüz şeklime uygun olmadığı için kullanmasam da gerçekten beğendiğim bir saç modelidir.

Çünkü dostlar bu saç modelinde yüz hatlarınız tamamen belli olmakta ve alnınız açıkta kalmaktadır.

Bu yüzden de bu saç modeli yüzünüze uygunsa kesinlikle tavsiye ettiğim bir saç modelidir.

Fade Saç Modeli Nasıl Yapılır? 

Fade saç modeli, kısadan uzuna olarak uygulanmaktadır. Şekil verme işleminde önemli olan, saçın alt kısımlarının, yani yan ve arka kısımlarının üst kısımlarından daha kısa olmasıdır. Bu sayede, saça hacim verilmekte ve istenilen görüntüye kavuşulmaktadır.

Fade saç modeli hakkında unutmamanız gereken önemli bir bilgi ise bu saç modelinin hacmini çok çabuk kaybedebileceğidir. Yani çabuk bozulabileceğidir. Bu yüzden bu saç modelini yaparken saç spreyi kullanmanızda oldukça yarar vardır.

Kısa Saç Modelleri 

Bir Numara Saç Modeli 

1-numara-saç-modeli

Eğer bana sorsanız ki “Hocam ben çok meşgul bir insanım saçlarımla uğraşıp zaman kaybetmek istemiyorum. Sizce nasıl bir saç modeli tercih etmeliyim?” diye sizlere vereceğim cevap kesinlikle 1 numara saç kesim modelini tercih etmeniz yönünde olur.

Nitekim bu saç kesim modelinde ne bir saç yıkama derdi vardır ne de bir saç yapma veya saç bakım derdi vardır. Hayatında zaman tasarrufu yapmak isteyen herkese bu saç kesim modelini öneririm.

  • Ayrıca burada şu da bilinmelidir ki bir numara saç modeli estetik yönünden de oldukça erkeksi bir saç modelidir. Hatta bazı kadınların saçları çok kısa olan ( bir numara gibi) erkeklere karşı ayrı bir zaafı vardır. Yani bir numara saç modelini kesinlikle küçümsemeyin. Hatta gür bir sakalınız var ise saçlarınızı bir numaraya  vurdurmayı ciddi ciddi düşünebilirsiniz.  Çünkü gerçekten erkeksidir.
üç-numara-saç-modeli
Erkek saç modelleri nelerdir?

Keskin Çizgili Saç Modeli 

keskin-çizgili-saç-modeli

Bu kısa saç modeli C. Ronaldo tarafından uygulandıktan sonra popülerlik kazanmıştır ve günümüzde artık birçok kişi saçına çizik attırmaktadır.

Bu modeli uygulayabilmeniz için saçınıza kesik atılacak olan bölgenin kısa olması gerekmektedir ve bu yüzden zaten birçok kişi saçına çizik attırırken, saçın ince olan kısmından yani yan üst bölgesinden çizik attırmaktadır. Fotoğrafta gördüğünüz gibi.

Bana soracak olursanız eğer “Bu saçma modeli iyi midir?” diye, size vereceğim cevap; benim açımdan hiçbir numarası yoktur dostlar. Hatta kişiyi itici gösterdiği kanaatindeyim. Çünkü yanınızdaki kişi rahat bir şekilde saçınızın deri bölgesini görmektedir. Bu bence gayet itici bir sebeptir. Şahsen ben beğenmiyorum. Tabi bu işler zevk meselesidir. Saygım sonuna kadar…

Üç Numara Saç Modeli 

üç-numara-saç-modeli

Üç numara saç modeli, her ne kadar pratik ve erkeksi olsa da bu kısa saç modeli birçok erkeğe yakışmaz.

Mesela alnınız çok açık ise yüzünüz tombul ise kulaklarınız kepçe ise üç numara saç modeli veya bir numara saç modeli sizlere yakışmaz.

Eğer bu saydığım özelliklere sahipseniz kısa saç modellerinden ziyade uzun saç modelleri size çok daha çok yakışacaktır. Bu doğrultuda eğer saydığım özellikler sizde var ise kısa saç modellerinden ziyade uzun saç modellerini tercih etmenizi sizlere öneririm.

Uzun Saç Stilleri

Topuz Saç Modeli 

Saçlarınız eğer çok uzunsa ve siz de saçlarınız salık bir şekilde gezmek istemiyorsanız,  o zaman sizlere topuk saç modelini öneririm. Nitekim bu saç modeli sayesinde saçlarınız derli toplu durur ve istediğiniz zaman tekrardan salabilirsiniz.

Mohawk Saç Modeli

Dostlar mohawk saç modeli dediğimiz şey aslında bir zamanların meşhur kertenkele saç modelidir. Hani hatırlarsınız ya bir aralar herkes saçlarının üst bölgesinin üçgen bir şekilde dikiyordu. İşte tam o model mohawk modelidir.

Şuanda günümüzde o model biraz daha değişmiştir ve artık insanlar saçlarının üst kısmını üçgen bir şekilde dikmek yerine istedikleri yöne doğru salmaktadır ve buna mohawk modeli denmektedir.

erkek-saç-modelleri-nelerdir
Günümüzde mohawk erkek saç modeline örnek

Mohawk saç modelini yapmanız için saçınızın yan ve arka kısımlarının kısa olması, üst kısmının ise uzun olması gerekmektedir. Sonrasında saçınıza vereceğiniz şekil ile bu modele sahip olabilirsiniz.

Kıvırcık Saç Stilleri Erkek 

Doğal Kıvırcık Saç Modeli 

kıvırcık-erkek-saç-modelleri

Doğal kıvırcık saç modeli, saçınızın yapısına uygunsa oluşacak bir erkek saç modelidir. Nitekim saçınız düz ise bu saç modeline sahip olma şansınız da yoktur. ( Saçınız düz ise kıvırcık yapabilirsiniz; ama tavsiye etmem)  Ancak saçınız doğal bir şekilde kıvırcık ise o zaman yapmanız gereken tek şey saçlarınızı uzatmaktır. Zaten saçlarınız doğal bir şekilde kıvırcık olacaktır.

Reynmen Saç Modeli

yanlardan-kısa-üstlerden-uzun-erkek-saç-modeli

Reynmen’in bu saç modeli yanlardan kısa üstlerden uzun kıvırcık saç modelidir ve son dönemlerde popüler olan erkek saç modellerinden bir tanesi de budur.  Bu saç modeli her ne kadar popüler olsa da yaşınız büyük ise ( mesela 25 üzeri) bu saç stili kullanılmamalıdır.

Çünkü bu saç stili kişiyi olgunluktan uzak göstermektedir ve zaten özellikle bu saç stilini lise veya üniversiteye erkekler kullanmaktadır.

Yanlara Çizik Atılmış Kıvırcık Saç Modeli

kıvırcık-saç-modelleri-erkek

Bu modelin Reynmen modelinden tek farkı, yanlarına çizik atılmış olmasıdır ve yana çizik atılmış hali de fotoğrafta görmüş olduğunuz gibidir.

Yüz Şekline Göre Saç Modelleri 

Her insanın yüz tipi, birbirinden farklılık gösterir. Öyle ki kiminin yüz tip ovaldir, kiminin yüz tipi karedir, kiminin yüz tipi ise üçgendir. Burada simetrik olarak her insanın yüz tipinin birbirinden farklılık göstermesi tamamen bizim genetik yapımız ile alakalıdır.

Bu noktada insanların yüz şekline göre saç modelleri belirlemesi çok daha mantıklı olacaktır. Çünkü her yüz tipine biraz daha fazla uyan bir saç modeli vardır.  Bize uygun saç modelini seçerekten daha hoş bir görüntüye kavuşabiliriz.

Yüz şekline göre saç modelleri belirlenmesi hakkındaki detaylı yazımı başka bir makalede paylaştım. Yazıma ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Erkek saç model isimleri nelerdir? Başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Erkek saç bakım ürünlerini incelemek istiyorsanız aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz. 

En İyi Erkek Saç Bakım Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

Bir cevap yazın