Kargo Pantolon Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Pantolon türleri arasında işlevsellik yönünden belki de en gelişmiş olan pantolon türü dağda, bayırda  ve yeni tasarımları ile şehirde de giyebileceğiniz kargo pantolondur. Bu pantolon tasarımı sayesinde gerçekten birçok ihtiyacınızı karşılayacaktır ki ben de bu yüzden bu pantolona işlevsellik yönünden belki de en gelişmiş pantolon demekteyim.

  • Bu pantolona “çok cepli pantolon veya yandan cepli pantolon” da denilmektedir. Peki kargo pantolon nedir? Kargo pantolon nasıl kombinlenir? Bu makalemde bu ve daha fazla sorunun cevabını vereceğim. 

YAZI İÇERİĞİ

Kargo Pantolon Nedir? 

kargo-pantolon-nedir

Kargo pantolonlar görselde de görmüş olduğunuz üzere en temel düzeyde çok cepli pantolonlardır. Normalde bir pantolonda (mesela kot) 4 tane cep bulunurken, kargo pantolonlarda bu cep sayısı 6’ya çıkabilmektedir ve görünüm açısından bu pantolonların ilk dikkat çekilen yeri geniş, büyük cepleri olmaktadır. 

Bu pantolonun kısaca tarihinden bahsetmek gerekirse, bu pantolon da aynı chino pantolon gibi savaş esnasında ortaya çıkmış ve ilk olarak askerler tarafından kullanılmış bir pantolondur. Nitekim bu pantolonun tasarım amacı askerlerin harita, ilk yardım malzemesi gibi araçlara kolay ulaşabilmesidir ki bu araçların bu pantolon  sayesinde rahat bir şekilde bir bölgeden bir bölgeye taşınması sonucunda da bu pantolon kargo pantolon ismini almıştır.

  • Bu pantolonlar zaman içinde fonksiyonelliği sayesinde işçiler tarafından giyilmeye başlanmıştır ve trend olma noktası ise 90’lı yıllarda bazı hip-hop sanatçılarının bu pantolonu giymesiyle başlamıştır ve neticesinde kargo pantolonlar  günümüz dünyasında yerini almıştır. 

Kargo pantolon nedir? Sorusunun cevabı kısaca bu şekildedir. Bu pantolonu kısa da olsa sizlere tanıttıktan sonra şimdi ise sizlere bu pantolon ile birlikte nasıl kombinler oluşturacağınızı anlatmak istiyorum. 

Erkek Kargo Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Kargo Pantolon Nasıl Kombinlenir? 

Kargo pantolon ile kombin oluşturmanız adına sizlere ilk olarak şunu söylemek istiyorum ki bu pantolon türü ile oluşturulabilecek en iyi kombinler spor kombinlerdir. Yani bu pantolonu giyiyorsanız eğer üzerinize giyeceğiniz kıyafetin ve ayağınıza giyeceğiniz ayakkabının sportif olmasına özen gösterin.

Mesela bu pantolonu giyiyorsanız üzerinize bir tane kapşonlu sweatshirt giyebilir ve ayakkabı olarak da sneaker ayakkabı veya bir tane yürüyüş botu tercih edebilirsiniz. Hatta kafanıza da bir tane snapback şapka dahi takabilirsiniz. Nitekim söylediğim üzere bu pantolon türü ile oluşturulabilecek en iyi kombinler spor kombinlerdir. Ne kadar sportif kombin oluşturursanız, bu pantolon ile birlikte o kadar uyumlu olacaktır.

#1. Siyah Kargo Pantolon Kombin 

kargo-pantolon-nedir-nasıl-kombinlenir 

Siyah kargo pantolonlar, biraz çevik kuvvet polislerinin giymiş olduğu pantolonlara benzemektedir. Bu da aslında bu renk bir kargo pantolonla nasıl kombinler yapabileceğimize dair bizlere ipucu vermektedir. Mesela siyah kargo pantolonun üzerine lacivert bir tişört veya kış ayındaysak koyu renk bir ceket giymek ve ayağımıza da bir bot giymek gibi. 

  • Ancak burada şunu bilmek gerekir ki siyah renk, kıyafetin türüne bakılmaksızın her zaman çok yönlü bir renktir
  • Bu da aslında siyah renk bir kargo pantolonla birçok farklı renkteki kıyafet ile kombin oluşturabileceğimizi bizlere söylemektedir. 
  • Mesela siyah renk bir kargo pantolon altına beyaz bir sneaker spor ayakkabı ve  onun üstünü de beyaz renk bir tişört tercih edebilirsiniz. Bu şekilde bir kombin gayet uyumlu ve şık olabileceği gibi hiçbir şekilde de sırıtmaz. 

Kısacası siyah kargo pantolon üstüne ne giyilir? Sorusuna karşılık olarak sizlere şunu söyleyebilirim ki siyah kargo pantolonun üzerine açık veya koyu renkte fark etmez birçok farklı renkteki, kıyafeti giyebilirsiniz. 

#2. Yeşil Kargo Pantolon Kombinleri 

yesil-kargo-pantolon-kombinleri

Yeşil kargo pantolonların en önemli özelliği açık hava ile birebir uyum sağlıyor olmasıdır. Nitekim doğanın ana renklerinden bir tanesi de yeşildir. Bu yüzden yeşil kargo pantolonu doğa yürüyüşlerinde veya ava çıkacaksanız tercih edebilirsiniz.

  • Yeşil kargo pantolon ile kombin oluştururken, yeşilin üzerine açık renkli kıyafetlerden ziyade daha koyu renkli kıyafetleri tercih edin. Çünkü yeşil renk siyah renkte olduğu gibi her renk ile uyum oluşturamaz. 
  • Mesela siyah kargo pantolon ile beyaz tişört gayet güzel bir şekilde birbirini tamamlayabilir. Ancak aynı durum yeşil kargo pantolon ile geçerli değildir. Nitekim yeşil renk ve beyaz tişört sizin daha da çocuksu, feminen gözükmenize neden olabilir.
  • Bu yüzden yeşil kargo pantolon üstüne ne giyilir? Sorusuna karşılık sizlere cevabım, yeşil renk kargo pantolon üstüne koyu renkte kıyafetler tercih etmeniz yönünde olacaktır. 

#3. Haki Kargo Pantolon Kombinleri 

haki-kargo-pantolon-kombinleri

Haki rengi, toprağa benzeyen kahverengimsi bir renktir ve bu renkte siyah gibi çok yönlü ve sade bir renktir. Bu renk bir kargo pantolonla da hem koyu renkteki kıyafetler ile hem de açık renkteki kıyafetler ile oldukça şık kombinler oluşturabilirsiniz.  Ancak benim yine de tavsiyem haki kargo pantolonun üzerine “kahverengi ve sarı” renklerindeki kıyafetleri giymemeniz yönünde olacaktır. Çünkü zaten bu renkler haki rengi ile benzemektedir. Daha fazla üzerinize dikkat toplamak için zıt renkleri tercih edebilirsiniz. 

Kargo Pantolona Dair Sık Sorulan Sorular

Kargo Pantolon Üstüne Ne Giyilir? 

Kargo pantolon üzerine tişört, sweatshirt, ceket ve daha birçok kıyafeti mevsimine göre giyebilirsiniz. Kargo pantolonun stabil bir görünümü veya giyim tarzı yoktur. Birçok farklı tarzda kombin oluşturabilirsiniz. Ancak yukarıda da bahsettiğim gibi kargo pantolonla daima sportif kıyafetleri ve ayakkabıları eşleştirmeye çalışın.

Kargo Pantolon Üstüne Gömlek Giyilir Mi? 

Kargo pantolon üstüne gömlek giyilebilir. Ancak bazı gömlek türleri ile kargo pantolon oldukça absürt duracaktır. Bu yüzden kargo pantolon ve gömlek kombini yapmak istiyorsanız, tercih edeceğiniz gömlek flanel gömlek olsun. Bu gömlek ile kargo pantolon  kombini oldukça uyumlu ve şık olacaktır. 

(Bkz: Flanel gömlek nedir?

Kargo Pantolon Altına Hangi Ayakkabı Giyilir?

Kargo pantolon altına kesinlikle kundura tipi ayakkabı tercih etmenizi önermem. Belki oxford ayakkabı olabilir. Ancak diğer kundura tipleri giymenizi kesinlikle önermem. Kargo pantolon ile önereceğim ayakkabı türleri spor veya botlar olacaktır. Bu iki ayakkabı türü ile de kargo pantolon ile oldukça uyumlu kombinler oluşturabilirsiniz.  

Kargo pantolon nedir? Kargo pantolon nasıl kombinlenir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorumlarda sorabilirsiniz.

Erkek Kargo Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Bir cevap yazın