Siyah Blazer Ceket Kombinleri Nelerdir?

Blazer ceket, kombin oluşturma açısından çok yönlü olan bir ceket türüdür. Nitekim bu ceketin tasarımı, görünümü birçok kıyafet ile kombinlenebilecek şekilde geliştirilmiştir. Blazer ceketi ister gündelik ister yarı resmi ortamlarda giyebilir ve bu doğrultuda kombinler oluşturabilirsiniz. 

Bu kadar çok yönlü olan bir ceket modelinin, siyah rengini tercih ederekten ise kombin oluşturma şansınızı çok daha fazla artırırsınız. Çünkü siyah hepinizin bildiği üzere birçok renkle uyum sağlayabilen bir renktir. 

İşte bu doğrultuda sizlere çok yönlü olan siyah blazer ceket ile oluşturabileceğiniz kombinler hakkında detaylı bilgi vereceğim. 

Bu makalenin sonunda siyah blazer ceket kombinleri nelerdir? siyah blazer ceket kombini nasıl yapılır? sorularına cevap bulmuş olacaksınız.

YAZI İÇERİĞİ

 Siyah Blazer Ceket Kombinleri Erkek 

#1. Siyah Blazer – Siyah Tişört – Siyah Kot Pantolon Kombini

siyah-blazer-ceket-kombinleri

Erkek siyah blazer ceket kombinleri arasında belki de en rahat ve en klas kombin türü bu kombin türüdür. Aynı zamanda çok  fazla olmasa da resmi ortamlar için uygundur.

Bu şekilde bir kombini ilk bahar aylarında veya yaz aylarının akşamlarında oluşturabilirsiniz. Eğer siyah rengi seven bir insansanız ve  çok fazla kontrast oluşturmayı sevmiyorsanız o zaman sizlere kesinlikle bu kombin türünü tavsiye ederim. 

Bu şekilde bir kombine ayakkabı olarak ise daha resmi olmak için klasik ayakkabıları tercih edebilirsiniz veya daha sportif gözükmek için spor ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Tercih size kalmıştır. 

#2. Siyah Blazer Ceket – Balıkçı Yaka Kazak – Blue Jean Kombini

siyah-blazer-ceket-kombinleri-erkek

Blazer ceketin içine en iyi giden üst giyim parçalarından bir tanesi balıkçı yaka kazaklardır ki bundan blazer ceket nasıl giyilir? başlıklı makalemizde bahsetmiştik. 

Siyah blazer ceketin içine de balıkçı yaka kazak giyerek ve altına pantolon olarak bir tane mavi kot pantolon giyerekten oldukça şık bir gündelik giyim oluşturmuş olursunuz.

Ancak burada dikkat etmeniz gereken temel nokta, giymiş olacağınız kazağın balıkçı yaka kazak olması ve siyah ile doğru orantılı bir şekilde renk kombinasyonuna sahip olmasıdır. Mesela bordo veya yine siyah olabilir. 

Ayakkabı olarak ise bu şekilde bir kombini en iyi bot gider. Chelsea bot kullanmanızı tavsiye ederim. 

(Bkz: erkek bot türleri nelerdir?

#3. Siyah Blazer Ceket –  Sweatshirt – Jean 

siyah-blazer-ceket-kombini

Siyah blazer ceket ile gündelik giyim açısından oluşturabileceğiniz bir diğer kombin çeşidi sweatshirt ile oluşturulan kombin çeşididir. Burada  dikkat etmeniz gereken temel nokta; siyah blazer ceketin altına giyeceğiniz sweatshirtün oldukça sade olmasıdır.  Nitekim sadelik bozuldukça siyah blazer ceketin sizlere katacağı şıklık ve etki de azalacaktır. 

 Bu şekilde bir kombinde pantolon altına ayakkabı olarak beyaz spor ayakkabı giyebilirsiniz. 

#4. Siyah Blazer – Gömlek – Kravat – Gri Pantolon Kombini

İlk olarak şunu belirteyim ki blazer ceket ile gerçekten resmi kombinler oluşturabilirsiniz. Hele hele blazer ceketinizin rengi siyah ise çok daha fazla resmi kombinler oluşturabilirsiniz.  Çünkü siyah birçok farklı renkle uyum sağlar. 

Siyah blazer ceketiniz ile etkili ve şık bir resmi kombin oluşturmak için pantolon olarak görselde görmüş olduğunuz üzere gri pantolonu tercih edebilirsiniz. Ancak bu renk hoşunuza gitmiyorsa haki rengi pantolonları da tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı olarak ise tabi ki de resmiyeti bozmamak adına klasik ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

#5. Siyah Blazer Ceket – Beyaz Tişört 

Eğer gündelik hayatınız içerisindeki stiliniz daima zıt renkler oluşturmak üzerineyse siyah blazer ceket ile beyaz tişört kombini oluşturmanızı öneririm. Bu şekilde bir kombin içerisine beyaz gömlekte tercih edebilirsiniz. Ancak bu size daha fazla resmiyet ve ciddiyet katar. 

Bu yüzden eğer siyah blazer ceketiniz ile zıt renkler üzerine gündelik bir stil oluşturmak istiyorsanız beyaz  tişört kombini oluşturmanızı tavsiye ederim. Pantolon olarak ise gri pantolon veya siyah pantolonları tercih edebilirsiniz. Tabii bu sportif görünüme ayakkabı olarak ise spor ayakkabılarını öneririm. 

Siyah blazer ceket kombinleri nasıl yapılır? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

En İyi Siyah Blazer Ceket Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

Bir cevap yazın