Siyah Gömlek Kombinleri Nasıl Yapılır? Erkekler İçin!

Siyah gömlek, tartışmasız erkek giyiminde çekicilik, çok yönlülük açısından en önde gelen kıyafetlerden bir tanesidir. Şunu iddia ediyorum ki siyah gömleğin yakışmayacağı erkek yoktur 🙂 Her erkeği, iyi bir şekilde kombinlenirse olduğundan daha şık ve çekici gösterecektir. 

Aynı zamanda çok yönlü olması neticesinde ise birçok kıyafet ile hem gündelik, hem yarı resmi hem de resmi olarak kombinlenebilir. Aslında bu sebeplerden ötürü de siyah gömleğin her erkeğin dolabında bir tane de olsa bulunması gerekir. 

Peki iyi bir şekilde kombinlendiğinde kişiye istisnasız olarak çekicilik katan ve çok yönlü olan siyah gömlek nasıl kombinlenmelidir? Siyah gömlek kombinleri nelerdir? Siyah gömlek pantolon kombinleri nasıl yapılır?

Tüm bu ve benzeri soruların cevaplarını bu yazımda bulabileceksiniz.  O zaman vakit kaybetmeden yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Siyah Gömlek Kombinleri Erkek

Siyah Gömlek / Takım Elbise

siyah-gömlek-kombinleri

Genel olarak takım elbise gömlek kombininde, takım elbisenin rengine bakılmaksızın tercih edilen gömlek, beyaz gömlek olur. Nitekim beyaz gömlek, takım elbise için en klasik seçimdir.

Ancak bu klasik seçimi tercih etmek, sizi katılmış olduğunuz organizasyonda veya toplantıda oldukça sıradan ve sade gösterecektir. Çünkü zaten insanların organizasyonlarda veya toplantılarda tercih ettikleri kıyafet %80 oranında siyah takım elbise ve beyaz gömlektir. 

Bu yüzden de eğer sıradan gözükmek istemiyorsanız ve diğer insanlara göre daha fazla dikkat çekmek istiyorsanız, tercih etmeniz gereken gömlek siyah gömlek olmalıdır.

  • Tabii burada sıradan gözükmemek için tercih edebileceğiniz gömlekler; mavi, pembe veya diğer renklerde olabilir. Ancak şunu bilmek gerekir ki bunlardan hiçbirisi siyahın verdiği ciddiyeti veremez. 

Peki siyah gömlek ve takım elbise kombinleri nasıl yapılır? Diye soracak olursanız, sizlere şu şekilde açıklayayım ki dostlar, siyah gömleği  gri ve siyah takım elbiseler ile kombinleyebilirsiniz. 

Bu kombinlerin hepsini detaylı bir şekilde diğer yazılarımda anlattım. Linke tıklayıp okuyabilirsiniz. 

Siyah Gömlek / Blazer Ceket

siyah-gömlek-blazer-ceket

Blazer ceket, siyah gömlek kombinini nasıl oluşturacağınızı anlatmadan önce ilk olarak sizlere blazer ceket nedir? bundan bahsetmek istiyorum. 

Blazer ceket, günümüzde kadınlar tarafından da kullanılan, birçok ortama ayak uydurabilen gayet şık bir  spor cekettir. Buradaki spor ceket kavramının altını özellikle çiziyorum; çünkü Blazer terimi neredeyse tüm spor ceketler için kullanılmaktadır.

  • Ancak gerçek şu ki tüm spor ceketler blazer değildir fakat, tüm blazer ceketler spor ceketlerdir. Üç belirgin özellik blazer ceketi diğer ceket türlerinden farklı kılmaktadır: Bunlar  kumaş, kesim ve düğmelerdir.

Blazer ceketin diğer ceket türlerine göre en önemli özelliklerinden bir tanesi, diğer ceket türlerine göre daha resmi bir ceket olmasıdır.

Mesela şişme mont ceketi iş hayatınızda kullanmak oldukça absürt olacak iken, blazer ceketi kullanmak hiçbir şekilde absürt olmayacaktır. 

İşte blazer ceketin bu özelliği neticesinde de siyah gömlek blazer ceket kombini, çok resmi olmayan ama az da olsa resmi olmanız gereken durumlar için birebirdir. Nitekim siyah gömlek birçok farklı renkteki blazer cekete ve alt giyiminize uyum sağlayacaktır. Aynı zamanda sizi şık gösterir. 

  • Sizlere tavsiyem blazer ceket siyah gömlek kombini yapacaksanız, polo yaka bir gömlek tercih edin. Bu gömleğiniz ile blazer ceketinizin daha iyi uyum sağlamasına sebep olacaktır. 

 (Bkz: Polo gömlek nedir?

Siyah gömlek kombinleri oluşturmada siyah gömleğin üzerine giyebileceklerinizden yukarıdaki şekilde bahsettik. Şimdi ise sırada siyah gömlek ile oluşturabileceğiniz pantolon kombinlerinden bahsetmek istiyorum. 

Siyah Gömlek / Chino Pantolon

Chino pantolonlar ince fitilli, nefes alabilen, esneklik sunan; dokuma kumaş kullanılarak hazırlanan pantolonlardır ve genel olaraktan diğer pantolonlara göre daha ince bir yapıya sahiplerdir ki bu özellikler de aslında bu pantolonu teknik açıdan diğer pantolonlardan ayıran en önemli özelliklerdendir. 

Chino pantolonun görüntüsü yukarıda görüldüğü şekildedir. Tabii pantolon burada haki renk, daha birçok farklı rengi bulunmaktadır.

Özellikle bahar ve yaz aylarında giyilmesi tavsiye edilen chino pantolonu, siyah gömlek ile ceketsiz bir şekilde kombinleyebilirsiniz. Burada sizlere chino pantolon siyah gömlek kombini oluşturmada vereceğim tavsiye;

  • Chino pantolonunuzun renginin haki renk olması
  • Kullanacağınız ayakkabının siyah renkte, oxford veya derby tarzında olmasıdır.
  • Bkz: Oxford ayakkabı nedir? 
  • Ayrıca chino pantolon, siyah gömlek ile birlikte üzerine blazer ceketi tercih edebilirsiniz. 

Siyah Gömlek / Jean Pantolon 

siyah-erkek-gömlek-kombinleri

Jean pantolonlar bildiğimiz kot pantolonlardır. Zaten jean kelimesi İngilizce’de kot anlamına gelmektedir. 

Jean pantolonlar hepinizin bildiği üzere gündelik pantolonlardır ve bu sebepten ötürü de jean pantolonlar ile siyah gömlek eşleştirmesini gündelik hayatınız içerisinde, özellikle deri ceket ile birlikte tercih edebilirsiniz.  Jean pantolon ile siyah gömlek kombini oluştururken de polo yaka gömlek kullanmanızı tavsiye ederim. 

Ayakkabı olarak ise bot, spor veya kundura tipi bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. Nitekim, kot pantolon ve siyah gömlek çok yönlü olan kıyafetlerdir. Bu ayakkabı türlerinin hepsi ile uyum sağlayabilirler.

(Bkz: Erkek bot türleri nelerdir?)

Siyah gömlek kombinleri erkek için!” başlıklı yazımızın sonuna geldik. Siyah gömlek ile oluşturabileceğiniz en etkin ve şık, gündelik, yarı resmi ve resmi kombinler yukarıda anlatmış olduğum şekildedir. Umarım siyah gömlek erkek kombin oluşturma hakkında sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında sorabilirsiniz.

Erkek Siyah Gömlek Modelleri – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

Bir cevap yazın