Beyaz Spor Ayakkabı Kombin Nasıl Yapılır?

Spor ayakkabılar gündelik yaşantımızın vazgeçilmezlerindendir. Nitekim spor ayakkabıları işte, okulda, gezide aklınıza gelebilecek her yerde kullanmaktayız. Ancak etkin bir şekilde kullanamamaktayız. Bunu söylememin sebebi, spor ayakkabılar ile kombin oluşturamamamızdan kaynaklanmaktadır.

Birçok kişi için spor ayakkabılar sadece işlevselliği yönünden tercih edilmektedir. Halbuki spor ayakkabılara farklı pencerelerden bakılırsa kombin oluşturma açısından ne kadar uyumlu, etkili ve çok yönlü olduğu görülür. 

İşte bu makalemde sizlere spor ayakkabıların kombin oluşturma açısından ne kadar etkili ayakkabılar olduğunu “erkek beyaz spor ayakkabı kombin” başlığı adı altında açıklamaya çalışacağım.

  • Burada bazılarınız neden beyaz spor ayakkabı diye soracak olursa şu şekilde açıklıyım ki beyaz spor ayakkabılar; en çok dikkat çeken, şık duran, şehir hayatına en çok uyum sağlayan, modern bir görünüm kazanmanızı sağlayacak olan ve aynı zamanda çok yönlü olan bir spor ayakkabıdır. 
  • Beyaz spor ayakkabıyı birçok kıyafet ile eşleştirebilirsiniz,  (takım elbise de dahil)  hiçbir şekilde sırıtmaz ve oldukça şık durur.

Bu yüzden de spor ayakkabı kombini oluştururken , beyaz spor ayakkabıyı tercih etmeniz ve beyaz spor ayakkabı ile kombin oluşturmanız daha etkili olacaktır. 

Peki beyaz spor ayakkabı kombin nasıl oluşturulur? Beyaz spor ayakkabı üzerine ne giyilir? Gelin bu soruların cevapları ile yazımıza başlayalım.

YAZI İÇERİĞİ

Beyaz Spor Ayakkabı Kombin Erkek 

#1. Beyaz Spor Ayakkabı – Chino Pantolon

beyaz-spor-ayakkabı-kombin

Beyaz spor ayakkabı ve chino pantolon birbiri ile etkili kombinler oluşturabileceğiniz iki temel parçadır. Burada birçoğunuz chino pantolonun ne olduğunu bilmeyebilir.

  • Kısaca bu pantolon türünü tanıtmam gerekirse chino pantolonlar, ince fitilli, nefes alabilen, esneklik sunan; dokuma kumaş kullanılarak hazırlanan pantolonlardır ve genel olaraktan diğer pantolonlara göre daha ince bir yapıya sahiplerdir ki bu özellikler de aslında bu pantolonu teknik açından diğer pantolonlardan ayıran en önemli özelliklerdendir. 

(Bkz: Chino pantolon nedir? Chino pantolon kombin)

(Bkz: Erkek pantolon modelleri

Beyaz spor ayakkabı ve chino pantolon kombinini yaz aylarında yapabilirsiniz. Çünkü chino pantolon, yapısı gereği yaz aylarında giyilmek için daha uygun bir pantolon türüdür. Bu iki parçanın üzerini de beyaz spor ayakkabınız ile uyumlu beyaz gömlek veya tişört tercih edebilirsiniz. Bu şekilde yaparaktan oldukça şık bir kombin oluşturabilirsiniz. 

#2. Beyaz Spor Ayakkabı – Jean Pantolon 

beyaz-spor-ayakkabı-kombin-erkek

Jean pantolonlar, bildiğimiz kot pantolonlardır. İngilizce de jean kelimesi, kot anlamına gelmektedir. Ancak bizim ülkemizde, jean pantolonlara jean denmekten ziyade kot denilmektedir. Bende burada “kot” diye bahsedeceğim. 

(Bkz: Jean pantolon modelleri)

Kot pantolon beyaz ayakkabı kombin nasıl yapılır? Sorusuna cevap vermeden önce ilk olarak şunu söylemek isterim ki kot pantolonda  beyaz spor ayakkabıda çok yönlü olan parçalardır ve ikisi de birbirine oldukça iyi bir şekilde uyum sağlar.

Bu iki parçanın çok yönlü olmasından ötürü, üst parça olarak üzerinize ne giyseniz olacaktır. Bu yüzden de spesifik olarak sizlere şu veya bu kıyafeti tercih edin demektense havanın, mevsimin, kendi isteğinizin durumuna göre kıyafet tercihi yapmanız sizin açınızdan daha uygun olacaktır. Nitekim dediğim gibi bu iki parçaya birçok üst kıyafet uyacaktır. 

#3. Beyaz Spor Ayakkabı – Takım Elbise

Spor ayakkabı takım elbise kombini olur mu? Demeyin! Elbette spor ayakkabı takım elbise kombini yapılabilir. Ancak burada şunu söylemem lazım ki takım elbise spor ayakkabı kombini çok resmi ortamlar için uygun değildir. Bu şekilde bir kombini arkadaşınızın, bir yakınınızın düğününe giderken veya gündelik olarak oluşturabilirsiniz. 

Ayrıca şunu da bilmekte fayda var ki takım elbise spor ayakkabı kombini oluştururken ayakkabı açısından en uygun renk beyazdır. Çünkü beyazın zıttı siyahı tercih etmeniz bir farklılık oluşturmayacaktır. Zaten takım elbiselerin altına siyah oxford gibi kundura tipi ayakkabılar tercih edilmektedir.

  • Aynı zamanda siyah spor ayakkabı ile insanların odak noktasını belirli bir alan üzerine de toplayamayacaksınız. Bu yüzden takım elbise spor ayakkabı kombininde beyaz spor ayakkabıyı tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki beyaz spor ayakkabı takım elbise kombini oluştururken, beyaz spor ayakkabınız olabildiğince düz taban olsun. Yüksek topuklardan uzak durun. 

(Bkz: Takım elbise spor ayakkabı kombini nasıl yapılır?

#4. Beyaz Spor Ayakkabı – Şort 

erkek-beyaz-ayakkabı-kombinleri

Erkek beyaz ayakkabı kombinleri hakkında öneri verdiğim makalemde sizlere son kombin önerim beyaz spor ayakkabı ve şorttur. Sizin de tahmin edebileceğiniz üzere bir yaz kıyafeti için en iyi seçimler arasında şort gelmektedir. Burada seçeceğiniz şortun altına beyaz spor ayakkabı giymeniz hem kombin açısından hem de yazı güneşinin o yakıcı sıcağını dışarı itmeniz açısından daha iyi olacaktır.

  • Aynı zamanda beyaz spor ayakkabınızın çok yönlülüğü sayesinde şort ve beyaz  spor ayakkabınızı birçok farklı renkteki kıyafetiniz ile eşleştirebilirsiniz. 
  • Tabii benim buradaki tavsiyem şort ve beyaz spor ayakkabınız üzerine açık renkte (sarı gibi) bir gömlek tercih etmeniz yönünde olacaktır. 

Beyaz Spor Ayakkabı Kombin Sık Sorulan Sorular

Beyaz Spor Ayakkabı Nerede Giyilir?

Beyaz spor ayakkabılar şehir hayatı için uygun ayakkabılardır. Bu ayakkabıyı dağ, orman gibi alanlarda kullanmanızı tavsiye etmem. Nitekim çok çabuk kirlenirler ve bu da hiç hoş gözükmemesine neden olur. 

  • Eğer doğada kullanmak için ayakkabı arıyorsanız sizlere outdoor ayakkabılarını öneririm. Çünkü bu ayakkabılar temel düzeyde bunun için tasarlanmışlardır.

(Bkz: Outdoor ayakkabı nedir?)

Beyaz Spor Ayakkabı Üzerine Ne Giyilir?

Beyaz spor ayakkabı çok yönlü bir ayakkabıdır. Bu ayakkabı ile yukarıda anlatmış olduğum üzere takım elbise kombini dahi oluşturabilirsiniz. Bu yüzden beyaz spor ayakkabı üzerine ne giyilir sorusuna karşılık vereceğim cevap birçok farklı kıyafetinizi giyebileceğiniz yönünde olacaktır. Ancak en etkili bir şekilde oluşturabileceğiniz kombinleri soracak olursanız, yukarıda anlattığım şekilde kombinler oluşturabilirsiniz. Nitekim en uygunu onlardır. 

Beyaz spor ayakkabı kombin nasıl yapılır? başlıklı makalemin sonuna geldik umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında sorabilirsiniz.

Erkek Beyaz Spor Ayakkabı Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın