Kısa Boylu Erkekler Nasıl Giyinmeli? Etkin Öneriler!

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli? sorusuna cevap vermeden önce ilk olarak bu yazıyı okuyan sana bir sorum olacak? 

  • Neden kısa boylu erkek nasıl giyinmeli? diye bir araştırma içerisine girdin? 

Bu soruya vereceğin cevap “daha güzel bir görünüm elde etmek için” ise yazıyı okumaya devam et. Ancak bu soruya vereceğin cevap “boyumun kısalığını saklamak için” ise burada bir duralım. 

İlk olarak şunu bilmeni istiyorum ki boyumuzun uzunluğu veya kısalığı bizim elimizde olmayan, genetiğimize bağlı bir şeydir ve genetik olarak senin boyun kısa olabilir. Bu tamamen normal.

Ancak biliyorum ki bu şuan da senin için normal olmayabilir ve tamamen bunu kafaya takmış olabilirsin ki bir zamanlar ben de takmıştım. 

Aslında boyum kısa sayılmazdı, 1.75 boyundaydım; ancak nedense hep kendimi kısa boylu olarak görüyor ve boyumun 1.85 küsürlerde olmasını istiyordum. Bu yüzden de kendimi hep kısa görüyordum. Gün içerisinde kafama en çok takılan soru “acaba şu adamdan daha mı uzun gözüküyorum? len yoksa bu adam kadar kısa mı gözüküyorum?” gibi şeylerdi. Tamamen bu konuda obsesif olmuştum.

Ancak şunu söyleyebilirim ki belirli bir zamanda sonra, bazı şeyleri yaşayıp, gördükten sonra boy olayını zerre kadar umursamamaya başladım ve burada sana şunu söyliyim belirli bir zamandan sonra sende zerre kadar umursamayacaksın.

Bunun sadece geçici bir takıntı olduğunun farkına var ve her zaman kendini olduğun gibi kabul et. Şunu unutma ki kendini kabul etmek, özgüveninin temel yapı taşıdır. 

Burada temelde zihin yapın şu şekilde olmalı; “ben kendimi her şeyimle kabul ediyorum; ama biraz daha uzun gözüksem daha güzel olabilir.” Bu tarz bir zihin yapısındaysan hiç problem yok. Bu tarz bir zihin yapısı kendini kabul ettiğinin ve kendine değer verdiğinin bir göstergesidir ki bu varsa zaten gerisi gelecektir 🙂

Kısaca bu tavsiyeleri verdikten sonra “kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli?” sorusunun cevabına geçebiliriz. 

YAZI İÇERİĞİ

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli?

#1. Yüksek Topuk Ayakkabılar Giyin 

kısa-boylu-erkekler-nasıl-giyinmeli
Kısa erkekler nasıl giyinmeli? Yüksek topuk

Kısa boyluysanız en temel düzeyde yüksek topuklu ayakkabılar giymeniz öneririm. Bunun nedenleri arasında ilk olarak sizin de tahmin edebileceğiniz üzere yüksek topuk ayakkabılar daha uzun gözükmenizi sağlar. Aynı zamanda yüksek topuk ayakkabılar gün içerisinde ayağınızın daha fazla konfor içerisinde olmasına sebep olur. 

Özellikle çakılın, taşın, toprağın fazla olduğu bir bölgede giymek için ayakkabı alıyorsanız mutlaka yüksek topuk bir ayakkabı alın. Bu ayağınızın daha fazla rahat etmesine sebep olacaktır. 

  •  Yüksek topuk ayakkabı alırken, topuk kısmının uzunluğunun 2 cm’yi geçmesine izin vermeyin. Çünkü diğer türlü ayağınızdaki ayakkabı çok absürt duruyor ve doğallığınızı bozuyor. Bu yüzden alacağınız ayakkabının topuk kısmı 2 cm veya daha aşağısında olsun.

(Bkz: Erkek ayakkabı türleri ve isimleri

Ayakkabıya giyimine  dair dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli nokta, düşük bilekli ayakkabılar tercih etmenizdir. Çünkü bot gibi yüksek bilekli ayakkabılar, bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterir. Bu da sizin daha kısa gözükmenize neden olur. 

#2. Düşük Kontraslı Kıyafet Kombini Yapın 

düşük-kontraslı-kıyafetler-giyin

Öncelikli olarak şunu söylemek istiyorum ki hayatınız içerisinde beğendiğiniz renkleri ve renk kombinasyonlarını giymelisiniz, bu yüzden bu tavsiyeme çok fazla kulak asmayın.

Ancak şunun bilincinde olun ki çerçevenize biraz görsel yükseklik katmanın kesin bir yolu, düşük kontrastlı kıyafetler giymektir.

Örneğin açık renkli bir gömlek giyiyorsanız, daha açık renkli pantolonlar tercih edin veya daha koyu renkler giyiyorsanız, tüm kıyafetiniz boyunca koyu renkler giyin. Yani giydiğiniz kıyafetlerin renkleri arasındaki zıtlık oldukça düşük olsun. Zaten, düşük kontrast’da bu demektir. 

#3. Hacimli Dış Giyimden Kaçının

kısa-erkekler-nasıl-giyinmeli

Kısa erkekler nasıl giyinmeli? başlıklı makalemizde sizlere vereceğim bir diğer önemli tavsiye, hacimli kıyafetlerden kaçınmanız yönünde olacaktır. Çünkü hacimli, kabarık, büyük beden bir dış giyim, kısa bir adamı gölgede bırakma eğilimindedir. Bu da onu olduğundan daha kısa ve daha tıknaz görünmesine neden olacaktır.

Bu yüzden kıyafet kombini yaparken özellikle ince kıyafetleri tercih edin. Bununla beraber, üst giyim olarak giyeceğiniz ceketlerin kemer bölgesinde hizalanmasına ve oradan aşağı geçmemesine özen gösterin. 

#4. Dikey Çizgili Kıyafetler Tercih Edin

Gövdeyi ‘düzleştiren’ veya genişleten yatay şeritlerin aksine, dikey olarak uzanan desenler sizi olduğunuzdan daha uzun gösterir; çünkü göz, belden omuz çizgisine kadar çizgileri takip etmek ister. Bu da sizin dışarıdan daha uzun gözükmenize neden olur. 

Gardırobunuzdaki kıyafetlerinizin genellikle dikey çizgili olması daha uzun gözükmeniz açınızdan daha faydalı olacaktır. Bu yüzden tişört, pantolon veya takım elbise fark etmez; dikey çizgili kıyafetlere yatırım yapın. Yatay çizgili kıyafetlerden uzak durun. 

#5. Yüksek Bel Pantolon ve Gömlek Kombini Yapın

kısa-boylu-erkek-kombini

Kısa boylu birine yakışacak belki de en iyi giyim stili yüksek bel bir pantolon ile gömlek kombinidir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta, gömleğinizi pantolonunuzun içine atmanızdır. 

Böyle bir kombin sayesinde vücudunuzu iki parçaya bölersiniz ve yüksek bel pantolon sayesinde bacaklarınız daha uzun gözükür. Tabii bunlara ek olarak, yüksek tabanlı bir de derbi veya oxford  ayakkabı tercih yaparsanız, gerçekten etkili ve sizi uzun gösterecek bir görünüm elde edersiniz. 

  • Bu şekilde bir kombin içerisinde unutmamanız gereken son nokta ise pantolonunuzun veya gömleğinizin dar kesim olmasıdır. 

 #6. Katmanlama Yaparak Dikey Desen Oluşturun 

Yukarıda belirtmiş olduğum üzere dikey desenler, çizgiler vücudunuzu uzun göstermek için iyi bir yöntemdir. Ancak  dikey çizgili bir kıyafeti kış aylarında yalın olarak giyemeceğiniz için bunu kış aylarında nasıl yapmanız gerektiğini de öğrenmeniz gerekir. 

Bunu kış aylarında yapmak için açık renkli bir gömlek üzerine daha koyu bir ceket giyin, daha açık renkli olan parça daha belirgin bir dikey çizgi oluşturacaktır. Bu, üst bedeninizi görsel olarak genişletmenize yardımcı olacaktır.

Bir yeleğin üzerine bir ceket daha giyerek bir kat daha ekleyin, bu gömleğin üzerini kaplayacak.

Üstteki iki parça uygun şekilde giyilirse, ceket ve gömlek dar V’yi yeleğe göre şekillendirecek ve dikey bir çizgi kontrastı ekleyecektir. Bu da uzun gözükmenize neden olacak.

  • Merkezin her iki yanında iki çizgi oluşturmaya yardımcı olacağından, bu örnekte baskılı bir gömlek de deneyebilirsiniz.

Başarmaya çalıştığınız şey dikey bir çizginin oluşturulmasıdır. Nitekim biliyorsunuz ki dikey desenler vücudu uzun göstermenin iyi bir yoludur. 

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli? Sorusuna karşı vereceğim cevaplar ana temada bu şekildedir. Şimdi bu konu hakkında sık sorulan soruların cevaplarını inceleyelim. 

Kısa Boylu Erkek Nasıl Giyinmeli? Sık Sorulanlar 

 Kısa Boylu Erkekler Nasıl Pantolon Giymeli? 

Kısa boylu erkekler daha uzun gözükmek için kısa ve dar paça pantolonları tercih etmeliler. Bu onların daha uzun gözükmesine sebep olacaktır. 

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Gömlek Giymeli? 

Kısa boylu erkekler dikey çizgili gömlek giymelidir. Bu onların daha uzun gözükmesine neden olacaktır. 

Daha Uzun Gözükmek İçin Saç Stili Nasıl Olmalı?

Saç stilinizi, uzun gözükmekten ziyade yüz şeklinize göre belirlemeniz sizin açınızdan daha faydalı olacaktır. Ancak illa derseniz ki ben daha uzun gözükmek istiyorum? bu yüzden hangi saç stilini yapmalıyım? diye, sizlere vereceğim cevap; mahowk saç modeli olacaktır. 

Ayrıca (bkz: yüz şekline göre saç modelleri

Kısa boylu erkekler nasıl giyinmeli? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında sorabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın