Tişört Kombinleri Erkek Yaz Giyim İçin En İyisi!

Tişörtler daima “Bugün ne giymeliyim?” sorusunun en kolay çözümünü bizlere sunarlar. Nitekim iyi oturan bir tişört her durum için çok ideal ve çok yönlü bir giyim parçasıdır. Ayrıca zahmetsizdir. Çok kısa bir süre içerisinde oldukça şık kombinler oluşturmamıza olanak sağlar. Bu sebeplerden ötürü de aslında gardırobumuzda bir değil, birden fazla tişört bulundurmamız gerekir ki zaten birçoğumuzun birden fazla tişörtü vardır diye düşünüyorum.

Bizdeki asıl sıkıntı tişört yokluğu değil de mevcut tişörtle nasıl kombinler yapılabileceğidir. Birçok erkek aslında elindeki mevcut tişörtlerle çok fazla çeşitte kombin oluşturabileceğinin farkında değil. Sadece tişörtün altına bir kot pantolon giyip kombinini tamamlamakta. Tamam bu da bir kombindir, ancak tişörtle çok daha fazla kombin oluşturulabilir. 

İşte bu makalemde tişörtler ile daha fazla kombin oluşturabilmeniz adına “tişört kombinleri erkek için nasıl yapılır?” Erkek tişört kombinleri nelerdir?” sorularının cevaplarını vereceğim. Umarım daha fazla kombin oluşturabilmeniz adına bu makalem sizlere ilham olur. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Tişört Kombinleri Erkek 

#1. Blazer Ceket Tişört Kombinleri 

tişört-kombinleri-erkek

Erkek tişört kombinleri listemizde sizlere ilk olarak tanıtmak istediğim tişört kombin modeli; blazer ceket ile oluşturulan kombin modelidir. Birçok erkek tişörtü sade giyerek, asıl şıklığı ve ciddiyeti kaçırmaktadır. Tişörtün üzerine giyilen blazer ceket sizlere daha fazla şıklık ve ciddiyet katacaktır. Aynı zamanda daha fazla resmiyette katacaktır. Bu yüzden de tişört blazer ceket kombini yapmanız sizlere oldukça fayda sağlayacaktır.

Bu kombin modeli bahar aylarında ve yaz aylarının akşamında kullanılabilir. Tabii burada blazer ceketinizin kumaşının kadife olmasına dikkat edin. Bunlarla beraber; blazer ceket içine polo yaka, şal yaka tişörtler giyilmez! Ve aynı zamanda çok fazla desenli tişörtlerde giyilmez. Tişörtünüzün sade renk olması ve yuvarlak yaka veya V yaka olması neticesinde maximum şıklığı yakalarsınız.

Bu şekilde bir kombinde ciddiyeti artırmak için klasik ayakkabı modellerini veya daha sportif olmak için snekaer modelini tercih edebilirsiniz.

#2. Gömlek İçine Tişört Kombinleri Erkek 

erkek-tişört-kombinleri

Bu tişört kombinini gördükten sonra, artık sade bir şekilde tişört giymeyi bırakabilirsiniz; çünkü bu kombin sade bir tişört kombinine oranla gerçekten daha fazla şık ve sportif. Ancak olumsuz yanı, Akdeniz gibi nem oranının yüksek olduğu bölgelerde yaz aylarında gömleğin resmen üzerinize yapışmasıdır. Bu yüzden bu kombin ilk bahar ve yaz aylarının akşamları için çok daha uygundur. 

Erkek gömlek tişört kombin içerisinde gömleğin içerisine giyeceğiniz tişörtün sade renk olmasına, hatta özellikle beyaz olmasına dikkat edin. Bununla beraber, gömleğin yuvarlak yaka veya veya V olmasına da özen gösterin. Bunlar gömlek ve tişört kombininde sizleri daha şık gösterecektir.

Burada bazılarınız diyebilir; peki tişörtün üzerine nasıl gömlek giyelim? Bu soruya karşılık vereceğim cevap; tabi ki de görselde görmüş olduğunuz gibi ekose gömlekler olacaktır. Yani yatay ve dikey çizgili gömlekler. Bu gömlekler, tişört gömlek kombininde en iyi verimi almanızı sağlar. Tabii diğer gömlek modellerini de giyebilirsiniz. 

Ayrıca bu şekilde bir kombini; şort, kapri, kargo pantolon gibi alt giyim parçaları ile tamamlayabilirsiniz. Ayakkabı olarak ise tabiki de sneaker modelleri bu kombine daha fazla uyacaktır. 

gömlek-üzerine-tişört-kombinleri-erkek

#3. Oversize Tişört Kombin Erkek 

oversize-tişört-kombin-erkek

Son dönemlerin oldukça popüler tişörtlerinden bir tanesi “oversize” tişörtlerdir. Bu tişörtlerin en temel özelliği, geniş kesim olmasıdır. (Oversize kesim nedir? nasıl olur? sorusunun detaylı cevabı hakkında şuradaki makalemi okuyabilirsiniz) 

Oversize tişörtler sizi olduğunuzdan daha hacimli gösterir. Aynı zamanda, yaz ayları için daha rahat etmenizi sağlar; çünkü adı üzerinde geniş kesim bir tişörttür. Bir dar kesim tişörte göre daha rahat olursunuz. 

Bunlarla beraber bu tişörtün kombin oluşturma aşamasına gelecek olursak öncelikle şunu söylemeliyim ki bu tişört ile birlikte chino, kumaş, kadife gibi kumaştan yapılmış pantolonlar giyilmez. Hatta denim, yani kot pantolon bile giyilir ama çok elverişli olmaz. Bu tişört altına giyilebilecek en iyi pantolon jogger pantolondur. (bkz:jogger pantolon nedir?)  Jogger pantolon olmaz ise dar paça denim pantolon giyebilirsiniz. Geniş paçadan uzak  durun! 

  • Ayakkabı olarak ise düz konversleri giyebileceğiniz gibi diğer sneaker modellerini de giyebilirsiniz. 

En İyi Oversize Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Polo Yaka Tişört Kombinleri Erkek 

polo-yaka-tişört-kombinleri-erkek

Kişisel görüşümü belirtmem gerekirse polo yaka tişörtler benim en çok sevdiğim tişört kategorisi içerisinde ilk sırada yer almaktadır. Nitekim bu tişört modeli, diğer tişört modellerine göre kişiye biraz daha fazla olgunluk, ciddiyet ve resmiyet katmaktadır. Bununla beraber chino pantolon ve klasik ayakkabı giyme imkanını bizlere sunmaktadır. 

Eğer polo yaka tişörtler yarı resmi bir kombin oluşturmak istiyorsanız tişört altına; chino pantolon, kadife pantolon veya kumaş pantolon giyebilirsiniz. Tabii ayakkabı olarak da klasik ayakkabıları giymelisiniz. Ancak daha sportif bir görünüm için tabi ki de tişört altına kot pantolon ve sneaker (spor) ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

Ayrıca polo yaka tişörtler ile şort, kapri kombinide oluşturabilirsiniz. Hiçbir şekilde sırıtmaz. 

En İyi Polo Yaka Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Beyaz Tişört Kombinleri Erkek 

beyaz-tişört-kombinleri-erkek

Beyaz tişört, tişört kombinleri arasında kombin oluşturma açısından belki de sizlere en fazla çeşitliliği sunacak olan bir tişört modelidir. Nitekim beyaz tişört çok yönlü bir tişört modelidir; birçok farklı renkteki ve kumaştaki kıyafet ile oldukça şık bir şekilde uyum sağlayabilir. Aynı zamanda yaz ayı için oldukça işlevseldir; çünkü güneş ışınlarını üzerinizden iter. 

Peki beyaz tişört erkek kombin oluşturmak için önerin nelerdir? diye bana soracak olursanız, şu şekilde açıklayayım ki;  beyaz tişörtü sade bir şekilde giyecekseniz beyaz tişört ile casual bir görünüm oluşturmaya çalışın. Bunun içinde beyaz tişört alına; kot, kargo, şort veya kapri giyin. Ayakkabı olarak da sneaker ayakkabı modellerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz.

Ancak beyaz tişört ile oluşturabileceğiniz en iyi kombin tabi ki de “beyaz tişört üstüne gömlek kombinleri”dir. Nitekim bu kombin modelinde, pantolon olarak chino, kadife gibi kumaşlardan yapılmış pantolonları da tercih edebilirsiniz ve aynı zamanda daha şık bir görünüm elde edersiniz. (sade tişört ile oluşturduğunuz kombinlerde daha basit bir görününüm olur) Bu yüzden de beyaz tişört üzerine, gömlek giymenizi tavsiye ederim. 

beyaz-tişört-erkek-kombin

En İyi Erkek Beyaz Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#6. Sarı Tişört Kombin 

sarı-tişört-kombin

Sarı tişört, kim giyerse giysin onu açacak olan bir tişört modelidir. Aynı zamanda kişiye şıklık ve biraz da marjinallik katar; çünkü çoğu kişi renkli tişört giymez. Çoğu kişinin tişörteki renk tercihi siyahtır. Bu yüzden sarı tişört giymeniz sizlere biraz daha marjinallik katar. 

Sarı tişört ile kombin oluştururken ilk olarak şunu belirteyim ki; tercih edeceğiniz sarı tişört polo yaka olsun. Bununla beraber sarı tişörte uyum sağlayacak en iyi pantolon türü; siyah veya mavi kot pantolondur. Ayakkabı olarak ise bu şekilde bir kombine beyaz sneaker (spor) ayakkabı modellerinden bir tanesini tercih edebilirsiniz. 

En İyi Erkek Sarı Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#7. Çizgili Tişört Kombin 

çizgili-tişört-kombin

 

Çizgili tişörtler yaka ve kumaş modeline göre oldukça şık olsalar da giyilmesine dikkat edilmezse, kişiyi oldukça kötü gösterirler. Nitekim yatay çizgili bir tişört modeli, kısa boylu bir kişiyi daha fazla kısa gösterir. Aynı zamanda kilolu bir kişiyi de daha kilolu gösterir. Bu yüzden kısa boylu ve kilolu bir kişinin yatay çizgili tişört tercih etmemesi gerekir. 

Bununla  beraber yatay çizgiler, uzun erkeklerin boyunu dengelemeye yardımcı olur. Bu şeritlerin yan yana optikleri onu doldurmaya yardımcı olacağından, uzun ve zayıfsa bu gerçekten kişiye yarar sağlar. 

Çizgili tişörtler hakkında kısaca bu bilgileri verdikten sonra, çizgili tişörtlerin altına giyebileceğiniz pantolonlardan bahsetmem gerekirse burada şu cevabı verebilirim ki, çizgili tişörtün altına birçok farklı pantolonu giyebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken temel faktör çizgili tişörtünüzün pantolonunuz ile uyumlu olmasıdır; ama burada dile getireyim ki koyu renkli bir pantolon açık renkli veya koyu renkli çizgili tişörtleriniz ile oldukça şık bir şekilde uyum sağlar. 

En İyi Çizgili Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#8. Siyah Tişört Kombin

siyah-tişört-kombinleri

Tişört kombinlerinde gelelim siyah tişörte 🙂 Dostlar öncelikle şunu söyleyeyim ki siyah tişört her ne kadar klasik, sıradan bir tişört olsa da herkesin gardırobunda bir tane bulunması gerekir; çünkü hem şıktır, hem de çok yönlüdür. Birçok kıyafet ile kombinlenebilir. Ayrıca kişiye biraz daha fazla ciddiyet (tabi siyah tişört kombinine göre) katar.  

Bugün dolabınızda bir tane siyah tişört varsa ve ne ile kombinleyebilirim? diye soruyorsanız size vereceğim cevap şu olur ki; ister denim, kargo, chino, kadife, pantolonunuzla kombinleyin isterseniz tişört üzerine blazer ceket, gömlek giyin fark etmez. Siyah tişört birçok farklı kıyafet ile kombinlenebilir. Tabi burada şuna dikkat edin; 

  • Polo yaka siyah tişört ile chino pantolonunuzu eşleştirmeniz sizleri daha fazla resmi yapar. Ayrıca bu şekilde bir kombine ayakkabı olarak klasik ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 
  • Yuvarlak yaka siyah tişörtünüz sizleri daha fazla sportif göstereceği için şort, kapri ile eşleştirin. (Ayakkabı sneaker olmalı)
  • V yaka siyah tişörtünüzü ise denim, kargo pantolon ile eşleştirebilirsiniz. (Ayakkabı sneaker olmalı) 

Siyah tişört erkek kombin de sizlere son olarak söylemek istediğim eğer kilonuz fazla ise ve siyah tişört giymek istiyorsanız o zaman oversize kesim siyah tişört modellerine bakabilirsiniz. Oversize kesim, geniş kesim olduğu için hem kilonuzu örtecek hem de rahat bir şekilde kombin oluşturmanızı sağlayacaktır. 

En İyi Siyah Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

siyah-tişört-erkek-kombin

Erkek Tişört Kombinleri / Extralar 

Yeşil tişört kombinleri erkek

yeşil-tişört-kombin

Gri tişört kombinleri erkek

basic-tişört-kombinleri
Basic tişört kombinleri

“Tişört Kombinleri Erkek Yaz Giyim İçin En İyisi!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Erkek Tişört Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Bir cevap yazın