Bot Kombinleri Erkek İçin Nasıl Yapılır? En İyiler!

Botlar; kış aylarının vazgeçilmez giyim, stil, kombin parçalarından bir tanesidir. Öyle ki gerek işlevselliği bakımından (bizi soğuktan koruması, daha dayanıklı olması gibi) gerek birçok kıyafet ile sorunsuz, gayet şık bir şekilde kombinlenebilmesi açısından bot ayakkabıları gardırobumuzdan genellikle eksik etmeyiz. Ancak her ne kadar bot ayakkabıları gardırobumuzdan eksik etmesek de botlar ile nasıl kombin oluşturulur? sorusunun cevabını bilememekteyiz. Bunun sebepleri arasında kaynak eksikliği, bot türlerinin zaman ilerledikçe çoğalması ve insanların buna adapte olamaması gibi etkenleri sıralayabiliriz. 

İşte bu makalemde bu eksikliği kapatmak ve farklı bot türlerine göre kombinler oluşturabilmeniz adına bot kombinleri erkek için nasıl yapılır? erkek bot kombinleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını detaylı bir şekilde vereceğim. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Bot Kombinleri Erkek 

#1. Chelsea Bot Kombin Erkek 

bot-kombinleri-erkek

Dostlar chelsea botları birçoğunuz duymuş veya görmüş olabilirsiniz. Oldukça şık ve resmi bir bot modelidir.  Bu bot modelini diğer bot modellerinden, türlerinden ayıran önemli bir özelliği var o da; takım elbiseler ile en iyi uyum sağlayan bot türü olmasıdır. Bu yüzden de aslında chelsea bot kombininde ilk olarak sizlere önerim; takım elbise chelsea bot kombini yapmanız olacaktır.  Tabii burada resmi bir görünüm oluşturmak isterseniz bu şekilde bir kombin oluşturun. 

Öyle ki chelsea botunuzu chino pantolonunuzun altına giyerek, yarı resmi bir görünüm oluşturabileceğiniz gibi, denim pantolonunuzun altına giyerek de gündelik (casual) bir görünümde oluşturabilirsiniz. Bu tamamen size kalmıştır. 

Kısaca söylemek istediğim chelsea botlarınızı; chino, denim, kumaş gibi pantolonlarınızın altına rahat bir şekilde giyebilir ve kombinleyebilirsiniz. Ancak unutmayın ki chelsea bot gündelik bir bot modelinden ziyade resmi bir bot modelidir. Bu yüzden yarı resmi veya resmi kombinler oluştururken kullanmanız sizin için daha uygun olacaktır. 

En İyi Chelsea Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

erkek-bot-kombinleri

Ayrıca chelsea bot hakkında daha fazla bilgi almak için şuradaki makalemi okuyabilirsiniz, chelsea bot nedir?  sorusunun cevabını detaylı bir şekilde verdim. 

#2. Outdoor Bot Kombin 

outdoor-bot-kombin

Outdoor botlar genellikle doğa sporlarında kullanılmak için tasarlanmış sportif botlardır. Bu botlar dayanıklılık yönünden oldukça iyidir ve sportiftir. Ancak resmiyetten uzaktır. Bu yüzden de chino, keten, kumaş gibi pantolonlar ile kombinlenemez.

  • Outdoor botlar; denim pantolon, kargo pantolon, jogger pantolon ve outdoor alt giyimler ile kombinlenir. Ayrıca şortlar ile birlikte de kombinlenebilir. 
  • Outdoor bota üst giyim olarak; pufer ceketler, tişörtler, sweatshirtler, yağmurluklar gibi üst giyim parçalarını ekleyebilirsiniz. Yani kombinleyebilirsiniz. 

Outdoor bot hakkında son olarak söylemek istediğim bu bot modeli şehir hayatında kullanılabilir; ama tasarlanış amacı, doğa sporlarında kullanılmaktır. Bu yüzden aradığınız bot tipi doğa içinse o zaman kesinlikle outdoor botu tercih etmelisiniz. 

En İyi Outdoor Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Chukka Bot Kombin 

bot-pantolon-kombinleri-erkek

Gündelik ve yarı resmi kombinler için en şık bot modellerinden bir tanesi de chukka botlardır. Chukka botun en temel özelliği; bilek boyuna kadar olmasıdır. Bu yüzden de aslında işlevsellik yönünden çok iyi değildir. Ancak tam bir şehir hayatı botudur ve bahar aylarında giyimi daha uygundur. 

Bu bot modeli ile kombinlebilecek pantolonlar; denim pantolon (yani kot) chino pantolon (özellikle tavsiye edilir) ve yerine göre kumaş, keten pantolonlardır. Genel hatları itibari chukka bot yarı resmi kombinler için daha uygundur. Bu yüzden de chino pantolonla kombinlemeniz daha etkin olacaktır. 

Chukka bot ile yarı resmi kombin oluşturmayı tercih ederseniz; üst giyim olarak gömlek ve blazer ceketi de tercih ederek yarı resmi kombininizi tamamlayabilirsiniz. Bununla beraber gündelik giyim tarzını tercih ederseniz, tişört veya kazakları tercih edebilirsiniz. 

En İyi Chukka Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Postal Bot Kombin (Asker Botu)

uzun-bot-kombinleri-erkek

Asker botları; her türlü hava koşullarında ayağınızı koruyacak, işlevselliği yüksek ve bunlarla beraber rahat, ağır bir bot modelidir. Bu bot modelinin kombinlenmesi açısından ilk olarak şunu söylemeliyim ki; asker botları gündelik kombinler oluşturmanız açısından uygundur. Yani asker botları ile resmi kombinler oluşturulmaz. Aynı zamanda sokak stili oluşturmak için birebir bir bot modelidir.

Asker botlarınız ile kombinleyebileceğiniz en iyi pantolonlar dar paça pantolonlar olacaktır.  Eğer dar paça pantolon giymeyi seviyorsanız ve dar paça pantolonunuz ile bir bot kombini oluşturmayı, o zaman asker botlarını tercih etmelisiniz. Bununla beraber pantolonun kumaşının denim olmasına dikkat edin. Asker botlarına üst giyim olarak ise en uygun gidecek kıyafetler; deri ceketler, pufer ceketler ve sweatshirtler olacaktır. 

En İyi Postal Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. İş Botları Kombin 

erkek-bot-nasıl-kombinlenir

Bot kombinleri erkek listemizde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer kombin modeli iş botları ile oluşturulan kombin modelidir.

İş botları erkek modasının bir parçası haline geldi ve genellikle kot pantolonlarla gündelik kıyafetlerde giyiliyor. Timberland, Thorogood gibi markalar tarafından yapılan iş botları sağlamlık ve işlevsellik yönünden oldukça iyidirler. Ancak kombin oluşturma çeşitliliği bakımından bu kadar iyi değildirler. Nitekim bu botlar ile sadece gündelik kombinler oluşturulabilir. 

  • İş botları ile pantolon olarak kot pantolon, kargo pantolon tercih edebilir, ceket olarak puffer ceketi tercih edebilir ve iç üst giyim olarak sweatshirt veya kazakları tercih edebilirsiniz. 

En İyi İş Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#6. Kahverengi Bot Kombinleri Erkek 

kahverengi-bot-kombinleri-erkek
Kahverengi botla kombin

Kahverengi botlar inanılmaz derecede çok yönlüdür ve her türlü kıyafet ve stille eşleştirilebilir. Kahverengi botlar ile botunuzun türüne bağlı olarak; resmi, yarı resmi ve gündelik kombinler oluşturabilirsiniz. Resmi kombin oluşturmak için kahverengi botunuzun chelsea bot olmasına dikkat edin. Yarı resmi kombinler de kahverengi botunuzun; chukka, chelsea bot modeli olmasına dikkat edin. Gündelik olarak ise kahverengi botunuz her türlü bot modeli olabilir, bu fark etmez. 

Kombin oluşturma açısından şunu da belirteyim ki kahverengi botun; en iyi çalıştığı renk siyahtır. Bu yüzden kahverengi bot ile pantolon kombini oluştururken, pantolonunuzun siyah olması daha şık gözükmenize neden olacaktır. 

#7. Siyah Bot Kombinleri Erkek

 Erkekler, istedikleri görünümü oluşturmak için siyah botları gündelik, business casual, smart casual, resmi olmak üzere şekillendirebilirler. Nitekim siyah botlar tıpkı kahverengi botlar gibi çok yönlüdür. Tabii burada siyah botunuz ile bu tarz kombinler oluştururken kahverengi botlarda olduğu gibi botunuzun modeline dikkat etmeniz gerekir. Yani atıyorum resmi kombinler için chelsea siyah botu seçmeniz gibi. 

  • Siyah botlar ile sade bir sokak görünümü elde etmek istiyorsanız siyah botun üstüne; siyah kot veya jogger pantolon, onların üzerine tişört ve deri ceket giyebilirsiniz. 
  • Yarı resmi kombinler için siyah botunuzun modeli chukka veya chelsea olsun, pantolonunuz chino veya keten pantolon olsunn. Üst giyim olarak gömlek ve blazer ceket kombini yapabilirsiniz 
  • Siyah botlar ile resmi bir görünüm içinse tabi ki de siyah bir takım elbise giyebilirsiniz. 

Bunlarla beraber şunu da söyleyeyim ki siyah botlarınızın üzerine; gri, kahverengi, haki, yeşil renkteki pantolonlarınızı giyebilirsiniz. Bu renkler siyah ile oldukça iyi çalışan renklerdir. 

En İyi Siyah Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Erkek Bot Kombinleri / Extralar 

deri-ceket-bot
Deri ceket bot kombinleri erkek
Erkek bot pantolon kombinleri
chelsea-bot-nasıl-giyilir
Chelsea kahverengi bot erkek kombin
Uzun bot kombinleri erkek

Bot Kombinleri / S.S.S 

Bot Seçimi Nasıl Olmalı Erkek? 

Bu tamamen sizin tercihinize ve zevkinize kalmış bir şeydir. Ancak şunu söyleyebilirim ki botlar ile resmi bir görünüm elde etmek istiyorsanız; o zaman chelsea bot, yarı resmi bir görünüm elde etmek istiyorsanız; o zaman chukka veya yine chelsea bot, gündelik bir görünüm elde etmek istiyorsanız o zaman outdoor, asker botu gibi istediğiniz bot modelini tercih edebilirsiniz. 

Bol Pantolon Altına Nasıl Bot Giyilir? 

Bol pantolonun, paçaları da geniş olacağı için bu paçalar bot ayakkabının tamamını içine alacaktır ve bot bir ayakkabı gibi gözükecektir. Bu yüzden de bol paça pantolon altına chelsea ve chukka botları tercih edebilirsiniz. Çünkü bu botların bilek kısmı gözükmeden de giyilebilir ve oldukça şık gözükür. Ancak asker botu, işçi botu gibi botlar bol paça pantolon altına giyilmez ve giyilirse estetik olmayan bir görünüm oluşur. 

En İyi Bot Markaları Nelerdir? 

Günümüzde binlerce marka bot üretimi yapmaktadır. Bunlardan hangilerinin sizin için daha iyi olacağı ise oldukça muammadır. Yani bilinmezdir. İşte bu bu bilinmemezliği kapatmak adına şuradaki makalemde en iyi bot markaları nelerdir? sorusunun cevabını detaylı bir şekilde verdim. 

“Bot kombinleri erkekler için nasıl yapılır? En iyiler!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

En İyi Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

Bir cevap yazın