Kot Pantolon Kombinleri Erkek! Kotun Üstüne Ne Giyilir Erkek?

Kot pantolonlar, bir diğer ismiyle “jeans” pantolonlar gündelik yaşantımızın vazgeçilmez alt giyim parçaları arasındadır.  Öyle ki hem işlevselliği hem çok yönlülüğü hem de şıklığı sayesinde hepimizin gardırobunda mutlaka bir tane jeans pantolon vardır ve insanların büyük bir çoğunluğu gün içerisinde kot pantolonları giymeyi tercih ederler.

  • Peki bu kadar sık tercih edilen, herkesin gardırobunda birden fazla bulunan kot pantolon kombinleri erkek için nasıl yapılır? Kotun üstüne ne giyilir erkek açısından?  

Bu makalemde bu ve daha fazla sorunun cevabını detaylı bir şekilde vereceğim. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Kot Pantolon Kombinleri Erkek

#1. Blazer Ceket Kot Pantolon Kombinleri Erkek 

kot-pantolon-kombinleri-erkek

Kot pantolon erkek kombinleri listemizde sizlere ilk olarak tanıtmak istediğim kot pantolon kombin modeli; kot pantolon blazer ceket kombin modelidir. İlk olarak bu kombin modelini seçmemin temel nedeni; blazer ceket ile kot pantolonun oldukça şık bir şekilde uyum sağlaması ve blazer ceketin sizlere az da olsa resmiyet katacak olmasıdır. 

Eğer kot pantolonunuz ile hayatınız içerisinde gündelik (casual) bir görünümden ziyade smart casual bir görünüm, yani az da olsa resmi bir görünüm istiyorsanız o zaman kot pantolon ile blazer ceket kombinini oluşturabilirsiniz. Bu şekilde bir kombine ayakkabı olarak ise klasik tarzda bir ayakkabı tercih edebilirsiniz. 

(Bkz: Klasik ayakkabı modelleri nedir?

Şunu unutmayın ki kot pantolon ile sizi en çok resmileştirecek olan üst giyim kıyafeti blazer cekettir. Diğer ceket türleri (puff ceket gibi) sizlere daha fazla gündelik görünüm katar. 

Not: Blazer ceketi renk olarak gri veya siyah tercih edebilirsiniz. Çünkü bu iki renk birçok renk ile uyum sağlar ve oldukça şık olan modellerdir. 

#2. Siyah Kot Pantolon Kombinleri 

erkek-kot-pantolon-kombinleri

Kot pantolon modellerinde genellikle insanlar mavi kot pantolon modelini tercih etmektedirler. Ancak mavi kot pantolon ne kadar şık olsa da gözden kaçan bir nokta var; o da kot pantolon kombinlerinde en çok yönlü olan kot pantolon modelinin siyah kot pantolonun olmasıdır. Nitekim siyah hem koyu renkler ile hem de açık renkler ile uyum sağlar ve çok yönlü, yani birçok kıyafet ile eşleştirilebilmesinin temel nedeni de budur. 

Eğer siyah bir kot pantolona sahipseniz ve “siyah kot pantolon üstüne ne giyilir erkek için?” diye soruyorsanız, sizlere vereceğim ilk cevap; açık renkli kıyafetler giymeniz yönünde olacaktır. Nitekim yüksek kontrast ile daha fazla dikkat çekme  olanağı yakalarsınız. Aynı zamanda sade koyunun tonlarından kaçmış olur, şık bir görünüm elde edersiniz.

Mesela siyah kot pantolon üzerine polo yaka sarı tişört oldukça şık gidecektir. 

Ancak açık tonlarda değil de koyu tonlarda tercih etmek isterseniz bunu da yapabilirsiniz. Çünkü siyah kot pantolon açık renkler ile uyum sağladığı gibi koyu renklerle de oldukça şık bir şekilde uyum sağlar. 

siyah-kot-pantolon-kombinleri

Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki kot pantolonlarla yarı resmi bir görünüm oluşturmak istiyorsanız en iyi kot pantolon modeli siyah kot pantolondur. Tabii burada siyah kot pantolonunuzun regular fit kesim olduğuna ve kot pantolon üstüne gri blazer ceket tercih ettiğinize dikkat edin. Aynı zamanda yarı resmi bir kombin için klasik ayakkabı modellerini tercih edin. 

Son olarak siyah kot pantolon üstüne ne renk giyilir? diye soracak olursanız şunu söyleyeyim ki siyah kotun üstüne; beyaz, sarı, siyah, gri, kahverengi, mavi ve turuncu renklerini giyebilirsiniz. 

Erkek Siyah Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Mavi Kot Pantolon Kombinleri Erkek

mavi-kot-pantolon-kombinleri
Mavi kot kombin erkek

Mavi kot pantolon en klasik kot pantolon modelidir ve insanların gardırobunda çoğunlukla mavi kot pantolon vardır. Bunu toplum tarafından tercih edilme sıklığına göre söylüyorum. Mavi kot pantolonun çok fazla tercih edilmesi de aslında ona biraz sıradanlık katmaktadır. Ancak yine de diğer kot pantolon modelleri gibi oldukça şıktır.

Mavi kot pantolon kombinin de sizlere tavsiyem; daha çok sportif ve gündelik kombinler oluşturmanız yönündedir. Bu, mavi kot pantolon üstüne siyah deri ceket giyimi, onun altına sweatshirt veya gömlek giyimi, ayakkabı olarak ise sneaker ayakkabı modellerinden bir tanesini tercih etmeniz şeklinde olabilir. Yaz aylarında ise gündüzleri açık renk tişört, akşamları ise koyu renk tişörtleri tercih edebilirsiniz. 

  • Açık mavi kot pantolon üstüne ne giyilir erkek? 

Açık mavi kot pantolon üzerine, kapalı mavi kot pantolondaki giydiğiniz tüm üst giyim kıyafetlerini ve bu doğrultuda tercih ettiğiniz renkleri giyebilirsiniz. Peki nedir bu renkler diye soracak olursanız; (Koyu mavi ve açık mavi kot ikilisi için geçerli renkler)

  • Sarı
  • Yeşil
  • Siyah
  • Beyaz
  • Bordo
  • Kahverengi

renklerini tercih edebilirsiniz. 

Erkek Mavi Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Buz Mavisi Kot Pantolon Kombin 

buz-mavisi-kotun-üstüne-ne-giyilir-erkek
Buz mavisi pantolon üstüne ne giyilir erkek?

Kişisel görüşümü belirtmem gerekirse buz mavisi kot pantolon benim en çok sevdiğim kot pantolon modelidir. Nedeni tam olarak bilememekle beraber galiba renk tonu diğer kot modellerinden daha fazla beni etkilemektedir 🙂

Neyse bu pantolonun kombinlenmesine gelecek olursak ilk olarak şunu söyleyeyim ki buz mavisi kot pantolon açık tonlardaki kıyafetler ile daha fazla uyum sağlar. Özellikle ayakkabı açısından bu kesinlikle böyledir. Hadi yine üst giyim olarak buz mavisi kot pantolon ile koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Ancak ayakkabı olarak kesinlikle açık renk ayakkabıları tercih etmenizi öneririm. 

Bununla beraber; buz mavisi kotun üstüne ne giyilir erkek açısından? diye soracak olursanız şu şekilde cevaplayayım ki buz mavisi kotun üstüne birçok farklı kıyafeti giyebilirsiniz.

Ancak benim önerim açık tonlarda gömlek giymeniz yönünde olacaktır. Özellikle beyaz olursa daha güzel olur; ama tabi ki de buz mavisi kotun üstüne; siyah, bordo, kahverengi, mavi, gri renklerindeki koyu üst giyim parçalarını da tercih edebilirsiniz. 

Buz Mavisi Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Gri Kot Pantolon Kombinleri 

gri-kot-pantolon-üstüne-ne-giyilir-erkek
Gri kot pantolon üstüne ne giyilir erkek?

Erkek jean kombinleri listemde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer jean (kot) pantolon kombini gri kot pantolon kombinidir. 

Gri kot pantolonlar her ne kadar çok fazla tercih edilmese de oldukça şık ve estetik bir kot pantolon modelidir. Özellikle business casual tarzda sizlere birçok farklı kombin oluşturma seçeneği sunar. Tabii bununla beraber gündelik kombin için de oldukça etkilidir. 

Gri kot pantolon ile business casual bir görünüm oluşturmak için gri kot pantolon üzerine siyah gömlek ve siyah blazer ceket tercih edebilirsiniz. Ayakkabı olarak ise kahverengi bir klasik ayakkabı tercih edebilirsiniz. 

Eğer gri kot pantolon ile günlük bir kombin oluşturmak istiyorsanız o zaman, üst giyim olarak seçeneğiniz oldukça fazladır. Tişört, gömlek, sweatshirt veya kazak dilediğinizi giyebilirsiniz. Renk olarak ise gri üzerine; bordo, siyah, beyaz, kahverengi, camel renklerini tercih edebilirsiniz. Tabii gündelik bir kombin oluşturmak istediğiniz için ayakkabı olarak sneaker, yani spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. 

(Bkz: sneaker ayakkabı modelleri nelerdir?

Gri Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#6. Skinny Kot Pantolon Kombin

skinny-jean

Skinny kot pantolonlar, kot pantolon ailesinin en dar kesim kot pantolon modelidir. Bu pantolonlarda belden paçaya doğru inildikçe kot pantolon daha da daralmaktadır. 

Bu kot modelinin sizlere yarı resmiyet kazandırması ile kombinlenmesi oldukça zordur. Nitekim bu kotun özelliği sizleri daha sportif gösterecek olmasıdır. Bu yüzden skinny kot pantolon ile kombin oluştururken gündelik, daha casual ve basic kıyafetler tercih etmeniz, ayakkabı olarak ise bot veya sneaker ayakkabı modellerinden birini tercih etmeniz kombin oluşturma açısından sizlere daha fazla şıklık sağlayacaktır. 

Skinny Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#7. Düz Kesim Kot Pantolon 

Düz kesim kot pantolon modeli, skinny kesim kot pantolon modeli aksine belden paçaya kadar aynı genişlikte inmektedir. Yani pantolonun adından da anlayacağınız üzere düz bir kesimi vardır. 

Düz kesim kot pantolonlar daha resmidir ve kot ile yarı resmi kombin oluşturma açısından en etkili kot pantolon modelinden bir tanesidir. Nitekim paçasının orta genişlikte olması sebebiyle klasik ayakkabılar ile daha etkili uyum sağlar. Bu yüzden kot pantolon ile yarı resmi kombin oluşturma işleminde düz kesim kot pantolonları tercih etmeye özen gösterin. Spor veya gündelik kombinler için skinny ve slim kot pantolonları tercih edebilirsiniz. 

Bununla beraber şunu da belirteyim ki düz kesim kot pantolonlar skinny pantolon modellerine göre çok daha rahattır. 

Kot pantolon kombinleri erkek için nasıl yapılır? Kot pantolon üstüne ne giyilir erkek açısından? Erkek kot pantolon nasıl kombinlenir?” sorularına cevap verdiğim makalenin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Erkek Kot Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

Bir cevap yazın