Jogger Pantolon Nedir? Nasıl Kombinlenir?

Son beş – altı yıldır bir mağarada yaşamıyorsanız, protein almak için böcek yemiyor ve çamurlu bir derede yıkanmıyorsanız, bildiğiniz şekliyle erkek giyiminin oldukça temel düzeyde bir dönüşüm geçirdiğini hiç şüphesiz ki fark etmişsinizdir. Bu dönüşüm kimi yönleriyle oldukça saçma ve absürt iken, kimi yönleriyle de oldukça rahat ve estetiktir. 

Dönüşümün saçma kısımları bileceğiniz üzere dev markaların saçma sapan erkek giyim trendleri oluşturması ve piyasaya bu doğrultuda ürünler sunmasıdır. Dönüşümün rahat ve estetik kısmı ise spor giyim ürünlerinin çoğalmasıdır. Bu ürünlerden bir tanesi de jogging, bir diğer ismiyle jogger pantolonlardır. 

Peki son dönemlerin rahat ve şık alt giyimlerinden bir tanesi olan jogger pantolon nedir? jogger pantolon ne demek? Jogger pantolon kombinleri nelerdir? 

Bu makalemde bu ve daha fazla sorunun cevabını vereceğim. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Jogger Pantolon Nedir? 

jogger-pantolon-nedir
Jogger nedir?

Jogger pantolonlar görselde görmüş olmuş olduğunuz üzere en temel düzeyde eşofman görünümlü pantolonlardır ve bu pantolon türü zaten sıklıkla eşofman altları ile karıştırılmaktadır. Ancak aralarında önemli bir fark vardır, o da şu ki jogger pantolonlar bacaklarınızın daha kolay nefes almasını sağlamak için ince, hafif bir malzemeden yapılır. Ancak eşofman altları daha kalın ve daha sıcak tutacak şekilde tasarlanmıştır. 

Aynı zamanda jogger pantolonlar eşofman altlarına göre daha geniş bir renk yelpazesine sahiplerdir. Bu da aralarındaki farklardan bir tanesidir. 

Ayrıca şunu da belirtmekte fayda var ki Jogger / Jogging pantolonların kesim biçimi hep aynıdır. Aşağı doğru ve aynı zamanda geniş olarak dikilen jogger pantolonların bu kesim şekli, pantolonun düzgün olaraktan bedene oturmasını sağlamaktadır. Bunlarla beraber jogger pantolonların, ayak bilek kısmında ve bel kısmında geniş ve yumuşak lastikler de vardır.

Jogger pantolon nedir? sorusunun cevabı kısaca bu şekildedir. Bu bilgileri verdikten sonra şimdi ise sizlere jogger pantolon ile oluşturabileceğiniz jogger pantolon kombinleri hakkında bilgi vermek istiyorum. 

Jogger Pantolon Kombinleri Erkek 

#1. Jogger Pantolon / Tişört 

jogger-kombin-erkek
Jogger kombin erkek

Jogger pantolonlar rahat giyinmek için üretilmiş pantolonlardır. Bu pantolonların bu amacını bozmamak üzere kombinleyebileceğiniz en iyi ve en rahat üst giyim parçalarından bir tanesi tabi ki de tişörtlerdir. Bu tarz bir kombinde tişörtünüzün ve jogger pantolonunuzun ayak bileklerinin tam oturduğundan emin olun. 

Aynı zamanda bu tarz bir kombine ayakkabı olarak da sneaker modellerinden bir tanesini tercih edin. Bu görünümünüzü tamamen sportif hale getirecektir.

#2. Jogger / Sweatshirt 

jogger-pantolon-erkek-kombin

Jogger pantolon sweatshirt kombininin, jogger pantolon tişört kombininden hiçbir farkı yoktur. Nitekim ikisi de ana temada sportif bir görünümü sizlere sunar. Ancak tabi ki bildiğiniz üzere sweatshirtler yaz aylarında giyilecek üst giyim parçaları değildir. Bu yüzden sweatshirt ve jogging pantolon kombinini sonbahar veya ilkbahar aylarında oluşturabilirsiniz. 

#3. Jogger / Kot Ceket 

jogger-pantolon-üstüne-ne-giyilir
Jogger pantolon nedir?

Bir kot ceket, jogger pantolon kombini yapanlara eşlik edecek harika bir dış giyim seçeneğidir. Gündelik ama şık parça, kıyafetinizi tamamlayabilir ve havalı bir hafta sonu görünümü oluşturur. Bu tarz bir kombini kış aylarında oluşturmanız pek mümkün değildir; çünkü kot ceketler işlevsellik yönünden çok iyi ceketler değildir. Bu yüzden bu tarz bir kombin için en uygun zaman dilimi bahar  ayları olacaktır. 

 #4. Jogger / Blazer Ceket 

jogger-pantolon-nedir-nasıl-giyilir

Jogger pantolon üstüne ne giyilir? Sorusunun bir diğer cevabı da blazer ceketlerdir. Burada bazılarınız diyebilir ki “jogger ile blazer ceket eşleşir mi hiç?” Onlara karşı şunu diyebilirim ki Jogger’lar şaşırtıcı derecede çok yönlü giyim parçalarıdır ve bu yüzden blazer ceket ile bile eşleştirilebilir. Kısmen cilalanmış, kısmen gevşemiş, benzersiz kombinasyon çarpıcı bir görünüm oluşturur. Görünümün işe yaraması için renk yelpazenizi koyu veya nötr tutun ve daha az yapılandırılmış bir blazer seçin.

#5. Jogger Pantolon / Gömlek 

Gömlek ve Jogger pantolon kombini smart casual giyim tarzınız için ideal bir alternatif olabilir. Bu şekilde bir kombin ile birlikte yarı resmi bir görünüm elde ederken aynı zamanda sportif bir görünümde yakalamış olursunuz. 

#6. Jogger / Bombacı Ceket 

Bomber bir diğer ismiyle bombacı ceketler, sokakların en hakim ve en popüler ceket modellerinden bir tanesidir. Aynı zamanda jogger pantolonlarınız ile kombinlemek için ideal bir ceket türüdür. Bu ceketin kısaltılmış uzunluğu sadece şık pantolonunuzu göstermenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda rahat, atletik havasıyla da stillerini tamamlar.

  • Ayrıca bomber ceket hakkında daha fazla bilgi almak için şuradaki makalemi okuyabilirsiniz. 

Jogger Pantolon / S.S.S 

Jogger eşofman ne demek? 

Jogger eşofmanlar jogger pantolonlara benzeyen eşofman türleridir ki burada zaten her iki alt giyimde birbirine benzemektedir. Ancak aralarında önemli bir fark vardır o da şu ki;  jogger pantolonlar bacaklarınızın daha kolay nefes almasını sağlamak için ince, hafif bir malzemeden yapılır. Ancak jogger eşofman veya eşofman altları daha kalın ve daha sıcak tutacak şekilde tasarlanmışlardır.

 Jogger pantolon kumaşı nedir? 

Jogger pantolonların belirli bir kumaş türü yoktur. Denim kumaşından yapılmış bir jogger pantolon olabileceği gibi, diğer kumaş türlerinden yapılmış jogger pantolon türleri de olabilir. Bu yüzden net bir kumaş türü söylemek olanaksızdır. Ancak yukarıda belirttiğim üzere jogger pantolonlar daha çok hafif malzemelerden yapılmaktadır. 

Jogger pantolon nedir? Nasıl kombinlenir?” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

En İyi Erkek Jogger Pantolon Modelleri / İncelemek İçin Tıklayın!

Bir cevap yazın