Regular fit Nedir? Regular Fit Ne Demek? Erkek Giyim Tavsiyesi

İyi giyinmek, şık kombinler oluşturmak sadece şık ve etkili kıyafetler giymek, hangi renk kombinasyonlarının birbiri ile daha iyi çalışacağını bilmek demek değildir. İyi giyinmenin en temel kuralı, vücudunuza uygun doğru kesim kıyafetleri bulmak ve bu doğrultuda kombinler oluşturmaktır. 

İşte bu doğrultuda, bu makalemde sizlere toplum tarafından kıyafet seçiminde çok sık tercih edilen, oldukça rahat bir kıyafet kesim modelinden bahsedeceğim. Bu kesim modeline regular fit denmektedir.

Peki regular fit ne demek? Regular fit nedir?  Daha geniş bir tabir ile regular kalıp ne demek? 

YAZI İÇERİĞİ

Regular Fit Ne Demek? Regular Fit Nedir?

Dostlar regular fit, en kısa açıklaması ile bir kıyafet kesim modelidir. Bu kıyafet kesim modeli birçok farklı türdeki kıyafet için uygulanmaktadır. Mesela gömleklerin, pantolonların, tişörtlerin hepsinin regular fit modelleri, daha doğrusu kalıpları vardır. 

Bu kalıp modeli tam anlamıyla neyi ifade etmektedir? diye soracak olursanız şu şekilde açıklayayım ki regular fit kalıp modeli; standart, düz kesim kıyafetleri ifade etmektedir.  

Örnek olarak bir regular fit pantolonun özelliğini ele alacak olursak, bu pantolon bel kısmından paça kısmına kadar düz bir şekilde kesilmiş demektir. Aynı şekilde üst giyim kıyafetlerinde de aynı durum geçerlidir. Kısaca regular fit denilince düz, standart kesim kıyafetler grubu aklınıza gelsin.

regular-fit-nedir
Regular fit nedir – Düz Kesim Pantolona Örnek 

Regular fit  kalıbın kişiye sağlayacağı iki önemli fayda vardır. Bunlar rahatlık ve esnekliktir. Regular fit kesim modeline sahip kıyafetler ne çok geniştir ne de çok dardır. Tam anlamıyla ortadadır. 

Aslında bu iki sebepten ötürü yaz aylarında, özellikle nem oranı yüksek olan bölgelerde yaşıyorsanız regular fit kalıba sahip kıyafetleri giymeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır. Nitekim bu sayede hem şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız hem de kıyafetleriniz daha fazla nefes alabileceği için daha az terleyecek ve daha çok rahat edeceksiniz. 

Bunlarla beraber şunu da belirtmekte fayda var ki kıyafetlerde tek kesim modeli elbette regular fit değildir. Bununla birlikte toplum içerisinde çok sık kullanılan  bir diğer kesim modeli “slim fit”tir.

Peki bu iki kesim modeli arasındaki farklar nelerdir? (Bu sorunun cevabı ile regular fit kesim modelini daha iyi anlamış olacaksınız) 

Regular Fit Slim Fit Farkı 

regular-fit-ne-demek
Regular fit pantolon – Slim fit pantolon

Bu iki model arasındaki farkın ne olduğunu anlayabilmek için ilk olarak, bu kavramların tanımlarını yapalım. Regular fitin ne olduğundan zaten yukarıda bahsetmiştik.

Kısaca slim fit kalıbın ne olduğundan bahsetmemiz gerekirse slim fit kalıp veya bir başka değişle kesim, skinny kesim kadar dar olmayan ancak yine de dar olan, regular fit kadar genişlik sunmayan kıyafetleri tanımlamak için kullanılan bir tabir ve kalıp modelidir.

Konuyu daha iyi anlamak için şu şekilde düşünün; skinny fit kıyafetler en dar kesime sahip kıyafetlerdir. Slim fit kıyafetler ise skinny kesim kadar dar olmayan ancak yine de dar olan kıyafetlerdir. Regular fit kesime sahip kıyafetler ise düz bir kesime sahiptir ki bu da bu kıyafetlerin daha geniş ve doğal olarak daha rahat olmalarına sebep olmaktadır. En bol kesime sahip kıyafetlere ise relaxed fit  veya  oversize denmektedir. 

Bu bilgiler doğrultusunda regular fit ve slim fit farkı konusunda sizlere şunu diyebilirim ki slim fit kıyafetler dar kesim kıyafetleridir. Regular fit kıyafetler ise dar kesim olmayan, düz kesim olan kıyafetlerdir. Aralarındaki farkı daha iyi anlamanız yukarıda paylaşmış olduğum görseli tekrardan inceleyebilirsiniz.

En İyi Regular Fit Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

Regular Fit / S.S.S 

Dar Kalıp Ne Demek?

Dar kalıp, genel anlam itibariyle yukarıdan aşağıya doğru daralan kıyafetleri tanımlamak için kullanılan bir tabirdir. Kıyafetlerde 2 tür dar kalıp vardır. Bunlar skinny ve slim fit olarak adlandırılır. 

Regular Fıt Kıyafetler Ne Zaman Giyinmeli?

Regular fit kıyafetleri yılın her mevsiminde giyebilirsiniz. Bu kesim modeli için şu mevsimde giyilir diye bir durum yoktur. Ancak regalur fit kıyafetler  dar kesim olmadığı için ve daha fazla genişlik sunduğu için yaz aylarında giyilmesi sizlere çok daha fazla rahatlık sunacaktır. 

Regular Fit Pantolon Ne Demek? 

Regular fit pantolon bel kısmı normal kesim olan kalçayı çok sarmayan, bel kısmından paçaya doğru düz bir kesime sahip olan pantolonları ifade etmek için kullanılan bir tabirdir. 

Regular Fit Gömlek Ne Demek? 

Aynı pantolonlarda olduğu gibi regulur fit gömlekler düz kesime sahip olan, daralmayan gömleklerdir. Eğer dar giyimi sevmiyor ve rahat giyimi seviyorsanız o zaman sizlere mutlaka bu gömlek modelini öneririm. 

“Regular fit nedir? Erkek giyim tavsiyesi” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

Bir cevap yazın