En İyi Bot Markaları Nelerdir? Top 8!

Kış aylarının vazgeçilmez ayakkabı türü tabi ki de botlardır. Nitekim botlar, hem çok yönlülüğü bakımından, hem işlevselliği bakımından hem de estetik açısından kış aylarında birçok ihtiyacımızı karşılayabilmektedir. Öyle ki botlar sayesinde hem birçok kıyafetimizi kombinleyebilir hem ayağımızı soğuktan koruyabilir hem de şık bir görünüm elde edebiliriz.

İşte bu sebeplerden ötürü de botlar, kış ayları için vazgeçemediğimiz, oldukça önemli olan bir ayakkabı türüdür. 

Peki bizler için bu kadar önemli olan botlar hakkında bilgimiz ne kadar? En iyi bot markaları nelerdir? En iyi bot markası hangisi? En iyi erkek bot markaları nelerdir? 

İşte erkek bot tavsiye hakkında bilgi vereceğim bu makalemde tüm bu soruların cevaplarını vereceğim. 

Bu makalemin sonunda en iyi bot markaları hakkında bilgi sahibi olacaksınız. O zaman yazıyı daha fazla uzatmadan makaleye geçelim. 

Ayrıca (bkz: erkek bot modelleri ve isimleri nelerdir?

YAZI İÇERİĞİ

En İyi Bot Markaları 

#1. Timberland 

en-iyi-bot-markaları

Timberland, kendine özgü bir tasarımı olan oldukça kaliteli bir markadır. Bir dizi renkle üretilen bu bot modelinin en belirgin tasarımı; yüksek taban, sert sırt ve yumuşak üst kısımdır ki aslında bu özellikler Timberland markasını kendisi yapan özelliklerdir. 

Timberland markasının botları zamanında hiphop giyim parçasının temel unsurları olmuştur. Ancak zaman içerisinde bu bot tamamen çok yönlü hale gelmiş ve birçok stili uymaya başlamıştır. 

Timberland markasına dair sizlere özetle şunu diyeyim ki oldukça şık ve kaliteli botlar üreten bir markadır. (Tabii tek ürettikleri bot değildir, orası ayrı) Bu markaya ait bir bot alıp da 12 yıl giyenleri dahi duydum. Sağlamlık açısından bu kadar sağlam bir markadır. Tabi ki de doğal olarak, fiyatı da biraz pahalıdır. Ancak “fiyatı önemli değil sağlam olsun kaliteli olsun” diyenler için bu markayı kesinlikle önerebilirim. 

Erkek Timberlend Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2. Caterpillar (CAT) 

en-iyi-bot-markaları-nelerdir

Caterpillar, bir diğer ismiyle cat markasına ait botları birçoğunuz duymuştur. Çünkü bu markaya ait botlar, bir ara gerçekten Türkiye pazarında oldukça ses getirmişti. Herkesin dilinde “Cat botlar çok iyiymiş” cümlesi dolanıyordu ve bu yüzden talep çok fazlaydı. 

Bu markaya botlar sağlam mıdır? Elbette sağlamdır ve bu markaya ait botlar tam bir fiyat performans ürünüdür. 

Erkekt Cat Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Harley – Davidson 

en-iyi-erkek-kışlık-bot

En iyi bot markaları listemizde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer bot markası, Harley Davidson bot markasıdır. Bu bot markası Amerikan menşeili bir bot markasıdır ve Türkiye’de oldukça popüler bir markadır. 

Bu markaya ait botlar biraz daha uzundur ve daha fazla kundura tipi bir görünüme sahiptir. Pantolonlarınızla en iyi kombin oluşturabileceğiniz botlar arasındadır. Ancak olumsuz yönü ise fazla ağır olmasıdır. Kullanıcıları tarafından en çok şikayet edilen yönü budur; ama yine de daha olgun bir görünüm elde etmek istiyorsanız sizlere bu markaya ait bot modellerini kesinlikle öneririm. Çünkü görünüm açısından diğer markalara göre daha oturaklıdır.

Erkek Harley Davidson Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!  

#4. Lumberjack 

erkek-bot-tavsiye

İtalyan markası olan Lumberjack, 2012 yılında Flo’nun sahibi zylan grup tarafından satın alınmıştır ve bu botların üretimi Türkiye’de yapılmaktadır. 

Lumberjack markasına ait botlar tasarım açısından diğer bot markalarına fark atabilecek durumdadır. Daha estetiktir. Bu markaya ait botların en belirgin özelliği budur.

Erkek Lumber Jack Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Columbia

en-iyi-bot-markası-hangisi

Columbia markası, bot olarak genellikle outdoor botlar üretir. Peki outdoor bot ne demektir? Dostlar outdoor botlar, Trekking , Dağcılık gibi zorlu şartlarda kullanılan botlardır.

Mesela doğa yürüyüşlerinde genellikle outdoor botlar tercih edilir. Çünkü bu bot modeli bunun için tasarlanmıştır. Bu botlarda estetikten ziyade işlevsellik daha ön plandadır. 

Eğer doğa yürüyüşlerini, dağcılık sporlarını seviyorum diyorsanız sizlere tavsiyem outdoor tarzı bir bot almanız yönünde olacaktır. Marka olarak ise bot üretiminde bu alana yoğunlaşmış Columbia markasını öneririm.

Erkek Columbia Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#6. YDS

en-iyi-botlar

En iyi bot markaları listemize Türk firması olan YDS’yi eklemezsek olmazdı. Nitekim YDS Avrupa’nın en büyük bot üreticisi markalarından bir tanesidir. Birçok ülkeye ihracat yapmaktadır.

Dostlar YDS markası, birçok farklı alanda üretim yapmaktadır. Tabii bu alanlardan bir tanesi de bot üretimidir. Genellikle outdoor ve askeri bot tarzında botlar üretmektedirler. Eğer sağlam, dayanıklı askeri bot almak istiyorum diyorsanız sizlere kesinlikle Türk firması olan YDS markasından almanızı öneririm. 

 

#7. Salomon 

En iyi marka botlar listemizde olan bir diğer markamız “salomon”dur.  Salomon markası spor ürünleri üreten bir markadır ve bot türü olarak outdoor bot üretmektedir. 

Bir outdoor ayakkabıda olması gereken üç özellik bulunur. Bunlar;

  • Hafiflik
  • Ergonomi
  • Sağlamlık

olarak sıralanır. Salomon markası bu üç faktörü daima göz önünde bulundurarak üretim yapar ki bu da kendilerini bu alanda en iyilerden birisi yapmaktadır. 

Salomon marka adına şunu söyleyebilirim ki bu marka adına birçok yorum okudum; ancak hiçbirinde bu markanın botlarını kötüleyen bir yorum görmedim. Herkes tarafından beğenilen bv sağlamlılığı ile öne çıkan bir marka. 

 

#8. Greyder 

Greyder, aynı YDS gibi yerli bir markadır. Üretim yeri Çorum olan Greyder marka botların, görünümü oldukça şıktır ve işlevsellik yönünden ise oldukça sağlamdır.

Greyder’in botlarını kullanan insanların en büyük şikayeti, ayakkabının vurmasıdır. Son derece sağlam ve görünüm açısından şık olan Greyder marka botlar, piyasada satışa sunulan birçok bot markasından çok daha kaliteli ve popüler bir markadır. 

Erkek Greyder Bot Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

En İyi Erkek Bot Markaları / Sık Sorulanlar 

En İyi Erkek Kışlık Bot Hangisi?  

Yukarıda saymış olduğum tüm markalar, en iyi erkek kışlık bot kategorisine girebilecek markalardır. Tabii kişisel bir görüş belirtmem gerekirse Timberland diyebilirim. 

En İyi Outdoor Bot Markaları Nelerdir? 

Outdoor botlar yukarıda açıkladığım üzere, Trekking , Dağcılık gibi zorlu şartlarda kullanılan botlardır.  Bu tarz bir bot almak isterseniz ve hangi marka almalıyım diye sorarsanız; 

  • YDS
  • Saloman
  • Columbia 

Markalarını sizlere önerebilirim. 

En iyi erkek bot markaları nelerdir? başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Kafanıza takılan soruları yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

 

 

 

Bir cevap yazın