Lacivert Gömlek Kombin Erkek İçin!

Lacivert gömlek kombin erkek için en şık ve en ciddiyet sağlayan (klasik giyim olarak) kombinlerden bir tanesidir. Öyle ki lacivert ana temada koyu olan bir renktir ve koyu renkler, doğal olarak kişiye ciddiyet sağlar. Bununla beraber lacivertin renk olarak anlamı, yansıttığı özellikler; adalet ve tarafsızlıkla birlikte bağlılık, bilgelik ve adaleti yansıtır. Belki de bu yüzden siyasiler zaman zaman halk önüne çıkacakları zaman bu rengi tercih etmektedir. 

Bizim açımızdan her ne olursa olsun, şu bir gerçek ki lacivert gömlek gerçekten şık ve çekici bir gömlektir. Bu yüzden de gardırobumuzda bir tane bulunması gerekir. 

(bkz: her erkeğin gardırobunda bulunması gereken kıyafetler

Peki bu kadar şık ve etkili olan bir gömleğin kombini nasıl yapılır? Yani lacivert gömlek kombinleri erkek için nasıl olmalıdır? Lacivert gömlek altına ne renk pantolon giyilir? 

Bu ve daha fazla sorunun cevabını makalemde cevapladım. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza geçelim. 

YAZI İÇERİĞİ

Lacivert Gömlek Kombin Erkek 

#1. Lacivert Gömlek Beyaz Pantolon Kombin

lacivert-gömlek-kombin-erkek
Erkek lacivert gömlek kombinleri

Dostlar lacivert gömlek ile beraber eğer klasik bir kombinden ziyade daha çok business casual bir kombin oluşturmak istiyorsanız, o zaman lacivert gömleğin altına  beyaz pantolon giymenizi öneririm. Nitekim beyaz pantolon tamamen gündelik bir pantolon değildir. Yarı resmi ortamlar için oldukça uygundur. 

Aynı zamanda beyaz pantolon, lacivert renk ile de oldukça şık ve uyumlu çalışır. Bu da beyaz pantolonu tercih etmek için geçerli sebeplerden bir diğeridir. Ayrıca bu iki kombin yaz ayları ve bahar ayları için uygundur. Bu yüzden beyaz pantolonun keten kumaşından olması sizlere daha çok rahatlık ve ferahlık sağlar. 

Bu şekilde bir kombine ayakkabı olarak, klasik ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

(bkz: klasik ayakkabı modelleri nelerdir?

#2. Lacivert Gömlek Gri Pantolon Kombini 

erkek-lacivert-gömlek-kombinleri

Gri pantolon, son dönemlerin çok fazla tercih edilen bir pantolon türüdür. Şüphesiz ki bu tercihin sebeplerinden bir tanesi, gri rengin birçok farklı renkle oldukça şık bir şekilde kombine edilebilmesidir. Öyle ki gri, hem açık renkler ile hem de koyu renkler ile kombine edilebilir. Bu renklerden bir tanesi de laciverttir. 

Lacivert gömlek gri pantolon kombini ile aynı beyaz pantolon kombininde olduğu gibi, business casual bir giyim kombini oluşturabilirsiniz. Yani oluşturacağınız kombin ile yarı resmi bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu şekilde bir kombin ne gündeliktir ne de tamamen resmidir. Yarı resmi bir kombindir. 

Eğer lacivert gömleğiniz ile beyaz kadar açık bir rengi kombinlemek istemiyor ve daha koyu bir renk arıyorsanız o zaman gri pantolonu deneyebilirsiniz. Görselde görmüş olduğunuz gibi ayakkabı olarak da klasik ayakkabı tercih edebilirsiniz. 

En İyi Lacivert Gömlek Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Lacivert Gömlek Kot Pantolon Kombin 

lacivert-erkek-gömlek-kombinleri
Lacivert gömlek erkek kombin

Lacivert gömlek ile yukarıdaki iki kombin önerimiz business casual giyim tarzına yönelikti. Şimdi gelelim lacivert gömlek ile oluşturabileceğiniz free casual kombinlerine. Fress casual demek; gündelik, istediğiniz şekilde kombin oluşturmak demektir. 

Lacivert gömleğiniz ile oluşturabileceğiniz en şık gündelik kombin tabi ki de kot pantolon ile oluşturabileceğiniz kombindir. Nitekim kot pantolon sizin de bildiğiniz üzere gündelik giyim kombinlerinde en çok kullanılan bir parçadır. Bunun sebebi ise çok yönlü olmasıdır. Yani her kıyafet ile kombinlenebilir.

Lacivert gömlek kot pantolon kombini ile sportif bir görünüm yakalayabilirsiniz. Bu şekilde bir kombin oluştururken dikkat etmeniz gereken temel nokta; gömleğinizi kot pantolonunuzun içine katmamanız olacaktır. Nitekim resmi veya yarı resmi bir kombin oluşturmuyoruz gündelik bir kombin oluşturuyoruz. 

Lacivert gömlek kot pantolon kombinine ayakkabı olarak sneaker modellerini tercih edebilirsiniz. 

#4. Lacivert Gömlek Siyah Pantolon Kombini 

lacivert-gömlekle-ne-giyilir

Lacivert gömlekle ne giyilir? ne kombinlenir? sorusunun bir diğer cevabı da siyah pantolondur. Şimdi öncelikle şunu söylemek gerekir ki lacivert gömlekle eşleştireceğiniz siyah pantolon, kumaş pantolon ise o zaman diğer pantolon türlerine oranla lacivert gömleğiniz ile çok daha fazla resmi kombinler oluşturabilirsiniz. Çünkü siyah kumaş pantolon sizlere doğrudan bir resmiyet katar. 

Sizlerde bu resmiyeti, lacivert gömleğinize kravat bağlayaraktan ve gömleğin üzerine de bir tane blazer ceket giyerekten tamamlayabilirsiniz. Nitekim bu kombindeki ana unsur kombinlere daima resmiyet katan siyah  kumaş pantolondur. (Siyah kumaş olduğu sürece birçok kombininizi resmi bir bir kombin haline getirebilirsiniz.)

Haa eğer siyah pantolonunuzun kumaşı denim veya chino ise siyah pantolonunuz ve lacivert gömleğiniz ile günlük kombinlerde oluşturabilirsiniz.

#5. Lacivert Gömlek Kahverengi Pantolon Kombini 

erkek-lacivert-gömlek-nasıl-kombinlenir
Lacivert erkek gömlek kombinleri

Lacivert gömlek kombinleri erkek listemizde sizlere son olarak tavsiye etmek istediğim kombin türü, lacivert gömlek ve kahverengi pantolon kombinidir. Bu kombin listemizdeki ilk iki sıradaki kombinler gibi business casual giyim kategorisine giren kombin türlerindendir. Yani yarı resmi kombin grubuna giren bir kombin türüdür. Ofis ortamında bu şekilde bir kombini tercih edebilirsiniz. 

Eğer lacivert gömleğinizi açık olan beyaz pantolon ile eşleştirmek istemez ve aynı zamanda çok koyu ve resmi olan siyah pantolon ile eşleştirmek istemezseniz o zaman farklı bir alternatif olarak lacivert gömleğinizin altına kahverengi pantolonu tercih edebilirsiniz. Nitekim lacivert gömlek ve kahverengi pantolon kombinide oldukça şık ve etkili bir kombindir. 

 “Lacivert gömlek kombin erkek için!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Lacivert Gömlek Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

Bir cevap yazın