Kahverengi Pantolon Kombinleri Erkek İçin!

Kahverengi pantolon kombinleri erkek giyim ve kombin oluşturma açısından, otoriter ve ciddi bir görünüm elde etmek için son derece önemli olan bir kombin türüdür. Nitekim hepinizin tahmin edeceği üzere koyu renkler daima kişiye daha fazla ciddiyet ve otoriterlik katar. Kahverengi de koyu bir renk olduğu için en temel düzeyde kişiye bu özellikleri verir. Tabii burada şunu belirtmekte fayda var ki kahverengi bu konularda bir siyah renk kadar olamaz. 

Ancak yine de siyah renge göre avantajları toplum tarafından daha az tercih ediliyor olmasıdır. Yani siyah gibi toplumda sık rastlanılan bir renk değildir. Bu da sizlere daha fazla marjinallik katar. Ayrıca kahverengi pantolon veya kahverengi üst giyim parçaları oldukça şık giyim parçalarıdır. 

Kahverengi pantolon kombinleri hakkında kısaca bu bilgileri verdikten sonra şimdi ise sizlere, erkek kahverengi pantolon kombinleri nelerdir? Kahverengi pantolon üstüne ne giyilir erkek? gibi soruların cevaplarını vermek istiyor ve kahverengi pantolon ile oluşturabileceğiniz kombinler hakkında sizlere tavsiyede bulunmak istiyorum. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Kahverengi Pantolon Kombinleri Erkek

#1. Kahverengi Pantolon / Siyah Yarım Fermuarlı Kazak / Beyaz Sneaker

kahverengi-pantolon-kombinleri-erkek

İşte karşınızda oldukça şık, kahverengi pantolon ile oluşturabileceğiniz bahar ve kışlık bir kombin modeli. Bu kombin modelinin şıklığının sebebi, giyim parçaları arasındaki kontrastın yukarıdan aşağıya doğru gittikçe artmasından kaynaklanmaktadır.

Öyle ki siyah ile kahverengi çok zıt renkler değildir; ama beyaz ayakkabı ile siyah kazak oldukça zıt renklerdir. İşte bu yukarıdan aşağıya doğru olan kontrastın artması, bu kombinin en önemli özelliği ve kombine şıklık katan kısmıdır. Özellikle bahar aylarından bu şekilde bir kombini tercih edebilirsiniz. 

Erkek Kahverengi Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2. Kahverengi Pantolon / Mavi Gömlek Kombini 

kahverengi-kombin-erkek

Kahverengi pantolon erkek kombin listemizde, sizlere tanıtmak istediğim bir diğer kombin modeli; kahverengi pantolon mavi gömlek kombin modelidir. Bu şekilde bir kombinin en temel özelliği casual, yani gündelik bir kombin olmasıdır. Sade pantolon ve gömlek ile oluşturduğunuz kombinlerde resmiyetten uzaktasınızdır, gündelik bir görünümünüz vardır. Ancak yine de kahverenginin verdiği bir ciddiyette vardır. 

Ayrıca bu şekilde bir kombin ile birlikte aksesuar açısından da oldukça avantajlı durumdasınızdır. Kombininize daha fazla aksesuar ekleyebilirsiniz. 

Eğer kahverengi pantolonunuz ile gündelik bir kombin oluşturmak istiyorsanız, az da olsa resmi bir görünümümüm olsun diyorsanız o zaman kahverengi pantolonunuz üzerine mavi, siyah, beyaz gibi sade renklerden bir gömlek tercih edebilirsiniz. 

(bkz: en iyi erkek aksesuarları nelerdir?

#3. Kahverengi Kumaş Pantolon / Gömlek / Blazer Ceket 

kahverengi-kumaş-pantolon-kombinleri-erkek
Kahverengi pantolon ceket kombin

Kahverengi pantolon kombini nasıl yapılır? sorusuna cevap verirken sizlere bir uyarıda bulunmak istiyorum. Şimdi sevgili dostlar, her pantolonun kumaşı farklıdır.

Mesela sizdeki kahverengi pantolonun kumaşı denim (kot), chino gibi kumaşlar olabilir. Bunlarla beraber sadece kumaş pantolonda olabilir. Bu kumaşların her biri ile oluşturulacak kombinler farklıdır. 

Örnek vermem gerekirse denim veya chino kumaşından üretilmiş olan bir kahverengi pantolon ile daha sportif kombinler oluşturulabilecek iken, sade kumaş kahverengi pantolon ile daha klasik, resmi kombinler oluşturulur. 

İşte bu doğrultuda sizde kumaş kahverengi pantolon var ise o zaman bu doğrultuda klasik kombinler oluşturmanız pantolonunuzla daha uyumlu olacaktır.

Peki klasik kombinler nasıl oluşturulur? diye soracak olursanız şu şekilde açıklıyım ki kahverengi pantolonunuz üzerine ilk olarak sade veya çizgili bir gömlek giymeniz gerekmektedir. Bununla beraber bu gömleğin üzerine blazer ceket giyebilirsiniz. Bu şekilde bir kombin oluşturarak; klasik, yarı resmi bir görünüm elde etmiş olursunuz. 

Görselimizdeki giyim tarzı klasik giyime çok güzel bir örnektir. 

Ayrıca (bkz: blazer ceket nedir?

Not: Bu şekilde bir kombine klasik ayakkabı modellerinden herhangi birini tercih ediniz. Sneaker olmaz. 

#4. Kahverengi Chino Pantolon / Siyah Kazak / Gri Hırka / Sneaker

koyu-kahverengi-pantolon-kombin-erlek
Kahverengi pantolon kombin

Kahverengi chino pantolon, sportif bir görünüm oluşturmak için tam uyumlu bir alt giyim parçasıdır. Bu giyim parçası ile kış aylarında kahverengi rengi ile uyumlu renkler olan siyah ve gri üst giyim parçalarını kullanarak oldukça şık bir kombin oluşturabilirsiniz. Tabii ayakkabı olarak sneaker, yani spor ayakkabı modellerinden bir tanesini tercih etmeniz bu kombini tamamen sportif hale getirir.  

(bkz: sneaker ayakkabı modelleri nelerdir?

#5. Kahverengi Pantolon / Beyaz Tişört Kombini

Koyu kahverengi pantolon kombin erkek

Kahverengi pantolon kombini listemizde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer kahverengi kombin modeli; yaz kombin modelidir. Yaz aylarında her ne kadar tamamen açık renkli kıyafetler önerilse de bazen koyu tonlar da tercih edilebilir. Bu yüzden arada kahverengi gibi koyu tonlar tercih edilebilir.  Ancak burada hem alt giyim hem de üst giyim parçasının ikisinin de koyu tonlarda olması yaz kombinleri için oldukça olumsuz olacaktır. 

İşte bu noktada eğer yaz ayında kahverengi pantolonunuzu kullanmak istiyorsanız ve buna bağlı olarak bir kombin oluşturmak istiyorsanız o zaman üst  giyim parçası olarak kesinlikle beyaz tişört kullanmanızı tavsiye ederim. Nitekim beyaz hem kahverengi ile çok iyi çalışır hem şıktır hem de yaz güneşini üzerinizden iter. 

Bu yüzden de yaz ayı için kahverengi pantolon beyaz tişört kombini oldukça etkili ve şık bir kombindir. 

 • Bu şekilde bir kombine ayakkabı olarak beyaz veya gri sneaker modellerinden birisini tercih edebilirsiniz. 

#6. Kahverengi Pantolon / Siyah Boğazlı Kazak / Gri Blazer Ceket 

Kahverengi pantolon kombinleri erkek listemizde sizlere son olarak tavsiyede bulunmak istediğim kombin modeli, gri blazer ceket ile oluşturulan klasik bir kombin modelidir. Eğer spor giyim veya gündelik giyim bana uygun değil ben klasik giyinmeyi severim diyorsanız o zaman bu kahverengi kombin modeli tam size göre.

Nitekim bu kombin modelinde kullandığınız üst giyim parçaları tamamen klasik giyim parçalarıdır ve aynı zamanda kıyafetlerin arasındaki kontrast oranı da çok yüksek değildir. Yani bu kombindeki kıyafetlerin hepsi ana temada koyu renklerden oluşur. Bu da kıyafetler arasındaki kontrastın az olduğu anlamına gelir. 

Bahar ve kış aylarında oluşturabileceğiniz bu kombine ayakkabı olarak klasik ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. 

(bkz: klasik ayakkabı modelleri nelerdir?

Kahverengi Pantolon Kombini / S.S.S 

Kahverengi İle Uyumlu Renkler Nelerdir? 

Kahverengi rengi, koyu bir renk olması sebebiyle birçok renkle uyum sağlayabilir. Başlıca uyum sağladığı renkler şu şekildedir;

 • Krem rengi 
 • Siyah 
 • Turkuaz
 • Haki yeşili
 • Beyaz
 • Camel renkler
 • Açık gri 

Kahverengi Pantolon Altına Ne Renk Ayakkabı Gider? 

Kahverengi pantolon altına kumaşına göre spor veya klasik ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Renk açısından ise; 

 • Kahverengi
 • Siyah
 • Beyaz

renginde olan ayakkabıları tercih edebilirsiniz. 

Kahverengi Pantolon Üzerine Ne Renk Gömlek Giyilir? 

Kahverengi pantolon üzerine kahverengi ile uyumlu olan tüm renkleri giyebilirsiniz. Yani kahverengi renk ile uyumlu tüm gömlek renklerini tercih edebilirsiniz. Tabii burada oluşturmak istediğiniz giyim tarzına göre, havanın durumuna göre bir gömlek rengi tercih etmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır. 

“Kahverengi pantolon kombinleri erkek için!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Kahverengi Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

Bir cevap yazın