Kahverengi Ayakkabı Kombinleri Erkek Klasik Giyimde En İyisi!

Kahverengi tıpkı siyah gibi evrensel bir renktir. Kombin oluşturmada siyah kadar bizlere çeşitlilik sağlar. Tabii ancak burada şunu belirtmem gerekir ki kahverengi ayakkabılar genellikle bot veya klasik ayakkabı şeklinde üretilirler. Bunun nedenini tam olarak bilememekle birlikte insanlar genellikle (özellikle erkekler)  spor ayakkabılarını siyah veya beyaz renkte tercih ediyorlar. Bu yüzden de galiba kahverengi ayakkabılar genellikle klasik tarzda üretiliyor ki bana göre de kahverenginin en çok uyduğu ayakkabı tipi klasik ayakkabılardır. 

Neyse konumuz bu değil, konumuz; kahverengi ayakkabı kombinleri. Bu yazımda sizlere kahverengi ayakkabı kombinleri erkek için nasıl kombinlenmelidir? Kahverengi ayakkabı üstüne ne giyilir erkek? gibi soruların cevaplarını vereceğim.

Her yazımda olduğu gibi kahverengi ayakkabı kombini yazımda da sizlere  stil ve tarz katma açısından bir takım önerilerde bulunacağım. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Kahverengi Ayakkabı Kombinleri Erkek 

#1. Kahverengi Ayakkabı (Klasik) / Siyah Takım Elbise / Resmi 

kahverengi-ayakkabı-kombinleri-erkek

Yukarıda ne demiştik; kahverengi ayakkabılar genellikle klasik ayakkabı modeli şeklinde üretilirler ve kahverengi klasik ayakkabı modeli ile kombinleyebileceğiniz en şık ve en resmi kombinlerden bir tanesi siyah takım elbise kahverengi ayakkabı kombinidir. Bu şekilde bir kombinde kontrast azdır. Yani giyim parçaları arasındaki renk geçişi azdır. Aynı zamanda ciddi ve resmi bir görünümünüz vardır ki bunun sebebi de klasik kahverengi ayakkabınız üzerine siyah takım elbise giymiş olmanızdan kaynaklanır. 

Standart bir görünüm olsa da oldukça şık ve etkili olan bu kombin türü ile birlikte birçok resmi ortama katılabilirsiniz.

#2. Kahverengi Ayakkabı (Bot) / Siyah Kot Pantolon / Gündelik (Casual)

kahverengi-ayakkabı-kombini-erkek

Yıl boyunca en çok sevdiğimiz kombinlerden bir tanesi; siyah kot pantolon ve kahverengi ayakkabı kombini olmaktadır. Tabii bu kombindeki ayakkabı modelinden kastımız botlardır. Ayakkabı üretimi yapan birçok marka, botları genellikle kahverengi olacak şekilde üretmektedir. Nasıl ki spor ayakkabılarda en çok giden renk siyah ve beyaz olmakta, botlarda da kahverengi olmaktadır. 

Siyah kot pantolonunuz altına giyebileceğiniz en şık kahverengi bot modelleri

  • Chelsea bot
  • Chukka bot
  • Yürüyüş botu

olacaktır. Bu şekilde bir kombine üst giyim parçası olarak ise birçok farklı renkteki ve kumaştaki kıyafeti giyebilirsiniz. Nitekim, kahverengi botunuz ve siyah kot pantolonunuzun ortak özelliği çok yönlü olmasıdır. Bu da farklı kumaştaki ve renkteki kıyafet ile kombinlenebileceği anlamına gelir. 

Not: Bu şekilde bir kombinde siyah kot pantolon yerine, mavi kot pantolon da tercih edebilirsiniz. Siyah kadar uyumlu olmasa da kahverengi bot ile mavi kot pantolon kombinlenebilir. 

#3. Kahverengi Ayakkabı / Chino Pantolon / Yarı Resmi 

erkek-kahverengi-ayakkabı-kombin

Erkek kahverengi ayakkabı kombin listemizde sizlere tanıtmak istediğim bir diğer kombin modeli; siyah chino pantolon ve kahverengi klasik ayakkabı kombin modelidir. 

Dostlar bu şekilde bir kombine chino pantolonun getirdiği bir resmiyet vardır; ama chino pantolonun bir takım ceketi olmadığı için üzerine bir blazer ceket giyilir ve blazer ceket içine giyilen bir gömlek ile birlikte de görsel de görmüş olduğunuz üzere yarı resmi bir görünüm elde edilmiş olunur.

Burada eğer chino pantolonun kendine özgü bir takım ceketi olsaydı o zaman yarı resmi değil de resmi bir görünüm oluşurdu. Ancak bu şekilde, yani chino pantolon üzerine blazer ceket ile birlikte yarı resmi bir görünüm oluşmaktadır. 

Eğer kahverengi ayakkabınız ile birlikte yarı resmi, business casual tarzı bir giyim oluşturmak istiyorsanız o zaman kahverengi klasik ayakkabınız üzerine siyah bir chino pantolon giyin (haki renkte olabilir) ve onun üzerine de gömlek (gömlek koyu renklerde olabilir) ve gömleğin üzerine de gri bir blazer ceket tercih edin. Bu şekilde oldukça şık ve yarı resmi bir kombin oluşturmuş olursunuz. 

Ayrıca (bkz: blazer ceket nedir?

Kahverengi Ayakkabı Kombini Erkek / Extralar 

Kahverengi-ayakkabı-kombinleri-erkek-için
Kahverengi ayakkabı kombinleri
Kahverengi ayakkabı erkek kombin

Kahverin Ayakkabı Kombin / S.S.S 

Kahverengi Ayakkabı Ne Renk Pantolonla Giyilir? 

Kahverengi ayakkabı ile; siyah, haki, mavi, krem, beyaz, camel renkleri gibi renklere sahip olan pantolonların hepsini kombinleyebilirsiniz. Tabii burada kombin oluştururken hangi renk pantolon tercih edeceğinizi, mevsime göre gireceğiniz ortama göre tercih etmeniz çok daha iyi olacaktır. Mesela yaz ve bahar aylarında kahverengi ayakkabınız ile daha açık kıyafetlerinizi kombinleyebilirsiniz. Kış aylarında ise daha kıyafetlere yönelebilirsiniz.

 Kahverengi Ayakkabı İle Siyah Pantolon Giyilir mi?

Bu soru oldukça garip olan sorulardan bir tanesi; çünkü dostlar kahverengi ayakkabı ile siyah pantolon her türlü kombinlenebilir. Hatta kahverengi ayakkabı ile belki de birbirini en çok tamamlayan kıyafet siyah pantolondur. Bu yüzden siyah pantolonla kahverengi ayakkabı kombinlenir mi? diye sorulması oldukça garibe gidiyor. Yine de tekrar belirtmem gerekirse kahverengi ayakkabı ile siyah pantolonunuzu oldukça şık bir şekilde kombinleyebilirsiniz.

Kahverengi Ayakkabı Kombinleri Erkek Giyimde En İyisi” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Kahverengi Ayakkabı Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın