Erkek Beyaz Pantolon Kombinleri – En İyiler!

Erkek beyaz pantolon kombinleri, beyaz pantolonla oluşturulan kombinler erkekler açısından yaz ve bahar aylarının vazgeçilmez kombinleri arasındadır. Nitekim beyaz pantolonun şıklığı, işlevselliği ve çok yönlülüğü yaz aylarında birçok erkeğin beyaz pantolonu tercih etmesine ve bu doğrultuda beyaz pantolon ile kombin oluşturmasını sağlamaktadır.

Ee haliyle bu da oldukça sağlıklı bir karardır. Çünkü hepinizin bileceği üzere siyah güneşi çeker, beyaz ise iter. Aslında sadece bu sebepten ötürü bile yaz aylarında daha çok beyaz pantolonu tercih etmemiz gerekir. Aynı zamanda beyaz pantolon tıpkı siyah pantolon gibi çok yönlüdür. Yani birçok farklı renkteki ve kumaştaki üst giyim parçası ile uyumlu bir şekilde çalışır. Bu da beyaz pantolon tercih etmemiz için önemli olan bir diğer etkendir. Tabii şıklığından bahsetmiyorum zaten 🙂 

Tamam beyaz pantolonu bu kadar övdük ama bu pantolonun hiç mi olumsuz özelliği yok? Tabi ki de var. Bu olumsuz özellik ise tahmin edebileceğiniz üzere, beyaz pantolonun koyu renkli pantolonlara göre çok daha çabuk kirlenmesidir. Bu sebepten ötürü beyaz pantolonu taşra bölgelerde değil de şehir hayatında tercih etmek çok daha uygun olacaktır. 

Beyaz pantolon hakkında kısaca bu bilgileri verdikten sonra, beyaz pantolon kombinleri erkek için nasıl olmalıdır? Erkek beyaz pantolon altına ayakkabı modelleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını vererek, beyaz pantolon erkek kombin önerilerinde bulunalım. 

YAZI İÇERİĞİ

Erkek Beyaz Pantolon Kombinleri

#1. Beyaz Pantolon / Blazer Ceket Kombini 

erkek-beyaz-pantolon-kombinleri
Erkek beyaz pantolon üstüne ne giyilir?

Erkek beyaz pantolon kombinleri listemde sizlere ilk olarak öneride bulunmak istediğim kombin modeli blazer ceket ile oluşturulan beyaz pantolon kombinidir. 

Bu kombinin genel özelliklerinden bahsetmem gerekirse ilk olarak şunu söylemem gerekir ki beyaz pantolon blazer ceket kombini yarı resmi bir kombin modelidir. Aynı zamanda klasik giyime bir örnektir. Bu şekilde bir kombin ile ofis ortamındaki çalışma koşulunuzu etkili bir şekilde uyum sağlar ve iş görüşmelerine gidebilirsiniz. 

Ayrıca ciddi ve otoriter bir görünüm elde edersiniz. Nitekim blazer ceket sizlere ciddiyet katacak bir üst giyim parçasıdır.

(bkz: blazer ceket nedir?)

Beyaz pantolon blazer ceket kombinine ayakkabı olarak klasik ayakkabı veya snealer modellerini tercih edebilirsiniz. Tabii burada şunu belirtmekte fayda var; eğer ciddi bir görünüm elde etmek istiyorsanız o zaman klasik ayakkabı modellerini tercih ediniz. Ancak  daha sportif bir görünüm için sneaker modellerini tercih edebilirsiniz.

 • Tabii blazer ceket için gömlek tercih ederseniz o zaman kesinlikle ayakkabı olarak klasik ayakkabı modellerini tercih ediniz. Ancak blazer ceket içine tişört modellerinden herhangi birini tercih ederseniz o zaman sneaker, yani spor ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. 

#2. Beyaz Pantolon / Gömlek Kombini 

beyaz-pantolon-kombinleri-erkek
Beyaz pantolon kombinleri

Beyaz pantolonunuz ile yaz ayları için yukarıda bahsettiğim yarı resmi bir kombinden daha çok casual, yani gündelik bir kombin oluşturmak isterseniz o zaman sizlere tavsiyem beyaz pantolonun üzerine bir gömlek giymeniz yönünde olacaktır. Burada şu şekilde bir avantajınız var ki beyaz pantolon çok yönlü bir pantolon olduğu için birçok farklı renkteki gömlek modelini beyaz pantolonunuzun üzerine tercih edebilirsiniz. Burada ister koyu renkleri tercih edin isterseniz tam yaz ayına uygun açık renkleri tercih edin, fark etmez beyaz pantolon ile uyum sağlar.

Tabi beyaz pantolon üzerine beyaz gömlek giymenizi tavsiye etmem. Nitekim fazla dikkat çekici olur ki bu da iyi değildir. 

 Bu tarz bir kombine ayakkabı olarak klasik ayakkabıları tercih etmeniz daha uyumlu ve şık olacaktır. 

En İyi Erkek Beyaz Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. Erkek Beyaz Pantolon Tişört Kombini 

beyaz-pantolon-erkek-kombin
Beyaz pantolon kombinleri erkek yaz

Gelelim beyaz pantolon kombinleri erkek listemizde beyaz pantolon ile oluşturabileceğiniz free casual kombinlerine.

Şimdi sevgili dostlar yukarıda beyaz pantolon ile oluşturabileceğiniz iki kombin önerisinde tam casual bir giyim elde edememiştiniz. Tamam beyaz pantolon gömlek kombini yine biraz tamamen free casual gibi gözükse de aslında tam anlamıyla free casual değildi. Yine de bir resmiyeti vardı. 

Ancak beyaz pantolon tişört kombini tamamen free casualdır. Yani tamamen gündeliktir. İddiası yoktur ve sportiftir. 

(bkz: casual giyim nedir?

Eğer beyaz pantolonunuz ile daha rahat ve gündelik bir görünüm oluşturmak istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyem beyaz pantolonunuz üzerine tişört giymeniz yönünde olacaktır. Ayrıca bu şekilde bir kombine ister sneaker modellerinden isterseniz klasik ayakkabı modellerinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Yani ayakkabı giyim konusunda özgür olursunuz. 

#4. Erkek Beyaz Pantolon Kazak Kombini 

Kazaklar, işlevselliğinden ötürü özellikle kış ve bahar aylarının en gözde giyim parçaları arasındadır. Bahar aylarına geçmemiz ile birlikte her ne kadar hava serinlese de  uzun kollulardan vazgeçemeyiz. İşte bu noktada bahar ayları için beyaz pantolonunuza en uygun gidecek üst giyim parçalarından bir tanesi kazak olacaktır. Nitekim kazak sayesinde hem kendinizi soğuk havadan koruyabilecek hem de beyaz pantolonunuz ile şık bir görünüm elde etmiş olacaksınız. 

Bu yüzden özellikle ilk bahar aylarında beyaz pantolon kazak kombinlerini sizlere öneririm. 

Erkek beyaz pantolon nasıl kombinlenir? sorusunun cevabı üst giyim açısından kısaca bu şekildedir. Bunlarla beraber şunu eklemek isterim ki beyaz pantolonunuz üzerine ceket olarak; deri ceket, puffer ceket gibi casual ceket modellerini de tercih edebilirsiniz. Tabii bu tarz casual ceketleri kumaşı chino veya denim (kot) olan beyaz pantolonlarınız ile tercih etmeniz stil açısından çok daha uygun olacaktır. 

Beyaz Pantolon Ayakkabı Kombini Erkek 

beyaz-pantolon-ayakkabı-kombini-erkek

Beyaz pantolon üst giyim açısından çok yönlü olduğu gibi ayakkabı olarak da çok yönlü bir pantolondur. Nitekim beyaz pantolon altına, pantolonun kumaşına ve oluşturmak istediğiniz stile bağlı olarak, spor ayakkabı modellerini veya klasik ayakkabı modellerini tercih edebilirsiniz. 

Burada sizlere tavsiyem eğer business casual gibi yarı resmi bir giyim tarzı oluşturmak istiyorsanız o zaman, beyaz pantolonunuzun altına klasik ayakkabı modellerini tercih etmeniz yönünde olacak ve eğer daha gündelik, sportif bir kombin oluşturuyorsanız ise spor ayakkabı modellerini tercih etmeniz yönünde olacaktır.

(bkz: business casual giyim tarzı nedir?

Bunlarla beraber beyaz pantolonunuz, eğer kumaş pantolon ise o zaman kesinlikle klasik ayakkabıları tercih edin. Diğer denim, chino gibi kumaşların altına ister sneaker (spor ayakkabı) isterseniz klasik ayakkabıları giyebilirsiniz. Tercih oluşturmak istediğiniz stil doğrultusunda bu tercih size kalmıştır. 

Beyaz Pantolon Erkek Kombin / S.S.S 

Erkek beyaz pantolon altına hangi renk ayakkabı giyilir? 

Bir yukarıdaki alt başlıkta beyaz pantolon altına ayakkabı önerilerinde bulundum. Şimdi ise beyaz pantolon altına hangi renk ayakkabılar giyilebilir? sorusunun cevabını vermem gerekirse, madde şu şekilde açıklayayım;

 • Kahverengi
 • Siyah
 • Beyaz
 • Gri
 • Lacivert 

Bunlarla beraber sarı veya kırmızı renk ayakkabılarda giyilebilir; ama oldukça cırtlak kaçar. Bu yüzden tavsiye etmem. 

Beyaz pantolon hangi renklerle kombinlenmeli? 

Dostlar beyaz pantolon renk açısından birçok farklı renkle uyumlu bir şekilde çalışır. Ancak yine de belli başlı renkleri söylemem gerekirse; 

 • Siyah
 • Mavi
 • Haki yeşil
 • Gri 
 • Bordo 
 • Sarı
 • Açık mavi

gibi renklerdir.

Beyaz pantolon sadece bahar ve yaz aylarında mı giyilir? 

Tabi ki de hayır. Ancak kış aylarında yağmur, çamur derken beyaz pantolonunuz çok çabuk kirlenir. Bu yüzden de beyaz pantolonun kış ayları için giyilmesi pek uygun değildir. Tabi sokak ortamında pek fazla bulunmayacaksanız, daha çok kapalı ortamlarda bulunacaksanız o zaman beyaz pantolon kış ayları içinde tercih edilebilir. 

Beyaz Pantolon Üstüne Giyilir Erkek 

Beyaz pantolon üstüne; kazak, sweatshirt, gömlek, blazer ceket gibi birçok üst giyim parçası giyilebilir. Burada önemli olan oluşturulmak istenen stil doğrultusunda giyinilmesidir. 

“Erkek beyaz pantolon kombinleri – en iyiler!” başlıklı makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Erkek Beyaz Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın