Yeşil Pantolon Kombinleri Erkek İçin!

Yeşil pantolon, kumaş türüne bakılmaksızın toplum tarafından az tercih edilen, birçok kişinin gardırobunda bulunmayan bir parçadır. Çünkü birçok kişi için bu renk fazlasıyla dikkat çeken bir renktir ve kombinleme açısından oldukça zayıftır. Ancak bu doğru değildir. Nitekim yeşil pantolon ile oluşturabileceğiniz birçok farklı kombin vardır. 

Aynı zamanda dikkat çeken bir renk olması ise sizi bulunmuş olduğunuz ortamda 1-0 öne çıkartır ve insanların sizin bir stiliniz olduğuna dair bir fikir geliştirmesine sebep olur. 

İşte bu sebeplerden ötürü de gardırobunuzda bir tane yeşil pantolon bulundurmanızı tavsiye ederim.

Peki yeşil pantolon kombinleri erkek kategorisi için nelerdir? Yeşil pantolon üstüne ne giyilir? Yeşil pantolon erkek kombin nasıl yapılır? 

Bu makalemde bu ve benzeri soruların cevaplarını vereceğim. Bu makalemin sonunda yeşil pantolon kombinleri hakkında detaylı bilgi sahibi olmuş olacaksınız. 

YAZI İÇERİĞİ

Yeşil Pantolon Kombinleri Erkek 

Yeşil pantolon kombinleri nasıl  yapılır? sorusuna cevap vermeden önce ilk olarak yeşil pantolon üstüne hangi renk gider? sorusunun cevabını vermek istiyorum. Bu cevap ile birlikte kombin oluşturma fikirleriniz çok daha kolay oluşacaktır.

Yeşil pantolon üzerine hangi renk gider erkek? 

  • Siyah
  • Haki rengi
  • Sarı 
  • Kahverengi 
  • Beyaz
  • Mavi 

En temel düzeyde bu 6 renk yeşil pantolon ile uyumlu olan renk kombinleridir. Bu bilgiyi de verdikten sonra erkek yeşil pantolon nasıl kombinlenir? sorusunun cevabına geçebiliriz. 

#1. Yeşil Pantolon /  Siyah Polo Yaka Tişört / Beyaz Sneaker 

yeşil-pantolon-kombinleri-erkek

Yaz aylarında yeşil pantolonunuz ile oluşturabileceğiniz gündelik, en şık kombinlerden bir tanesi siyah polo yaka tişört ve beyaz sneaker ile oluşturabileceğiniz kombindir. 

Burada dikkat etmeniz temel nokta kontrastı bozmamak adına, yeşil pantolonunuzun koyu renkte olmasıdır. Hatta ayakkabı olarak beyaz yerine siyah renkte bir sneaker tercih ederekten daha şık bir kombin oluşturabilirsiniz.

  • Ayrıca bu şekilde bir kombin aksesuar kullanmanız açısından da oldukça elverişlidir.

(bkz: en iyi erkek aksesuarları nelerdir?

#2.  Yeşil Pantolon  / Kot Ceket / Beyaz Tişört / Beyaz Sneaker

yeşil-pantolon-erkek-kombin
Yeşil pantolon üzerine kombin

Özellikle bahar aylarında oluşturabileceğiniz bu kombin türü de  gündelik, casual bir kombin türüdür. Bu kombin türü sizi olduğunuzdan daha genç ve sportif gösterecektir. 

Bu şekilde bir kombin oluştururken çok fazla kontrast oluşturmamak adına yeşil pantolonunuzun açık renk olmasına dikkat edin. Eğer elinizdeki pantolon rengi koyu ise o zaman tişört olarak siyah tişörtü ve ayakkabı olarak da siyah spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. 

Ayrıca bu şekilde bir kombinde  tişörtünüzün yakası yuvarlak veya V yaka olsun. 

(Bkz: tişört yaka çeşitleri nelerdir?

#3. Yeşil Pantolon / Beyaz Tişört / Beyaz Spor Ayakkabı 

yeşil-pantolon-kombini-erkek

Yeşil pantolon kombini erkek kategorisinde sizlere tanıtmak istediğim bu kombin türü, ilk başta tanıtmış olduğum kombin modelinin tam zıttıdır ve yaz aylarına çok daha fazla uygundur. 

Eğer açık tonlarda yeşil pantolonunuz var ise ve gündelik, ferah ve şık bir kombin oluşturmak istiyorsanız beyaz tişört ve beyaz spor ayakkabıyı tercih edebilirsiniz. 

Not: Bu şekilde bir kombinde tişörtünüz polo yaka olursa daha etkili olacaktır. 

#4. Yeşil Pantolon / Gömlek / Siyah Blazer Ceket / Klasik Ayakkabı

Yeşil-pantolon-üzerine-kombin
Erkekler için yeşil pantolon kombinleri

Yeşil pantolonunuzla casual giyim tarzından ayrı olarak resmi bir kombin oluşturmak istiyorsanız o zaman sizlere bu şekilde bir kombin öneririm. Nitekim blazer ceket, hangi kombinde olursa olsun daima biraz daha fazla resmiyet katar.

Blazer ceketin katmış olduğu bu resmiyeti, klasik ayakkabılar ve sade bir gömlek ile destekleyerek yeşil pantolonunuzla resmi ve şık bir kombin oluşturmuş olursunuz.  

(Bkz: Blazer ceket nedir? blazer ceket kombinleri)

(Bkz: Erkek klasik ayakkabı modelleri nelerdir?)

#5. Yeşil Pantolon / Palto / Yelek / Sade Gömlek 

Erkekler-için-yeşil-pantolon-kombinleri

Yeşil pantolon kombinleri erkek” başlıklı makalemde sizlere tanıtmak istediğim yeşil pantolon ile oluşturabileceğiniz bir diğer kombin modeli de budur. 

Yeşil pantolonunuz ile kış aylarında, ofis ortamınız için aklınızda bir kombin oluşturma fikri yoksa o zaman sizlere kesinlikle bu kombin modelini öneririm. 

Bu şekilde bir kombin oluştururken üst giyim parçalarınızın koyu tonlarda olmasına dikkat edin. Pantolonunuzun altına ayakkabı olarak ise klasik ayakkabıları tercih edin ki resmiyetiniz azalmasın. 

#6. Yeşil Kargo Pantolon / Kazak / Kapşonlu Ceket 

Kişisel görüşümü belirtmem gerekirse yeşil renk, pantolon olarak en iyi kargo pantolonlara uyuyor. Burada bazılarını kargo pantolon nedir? diye sorabilir.

Kısaca bahsetmem gerekirse görselde görmüş olduğunuz üzere kargo pantolonlar, çok cepli pantolonlardır. Normal bir pantolonda ortalama 4 tane cep bulunurken kargo pantolonda 6 tane geniş cep bulunur.

Bu pantolon modeli genel olarak sizlere sportif bir görünüm sağlar.

Yeşil kargo pantolonunuzla kombin yaparken bu sportif görünümü bozmamak adına ayakkabı ve üst giyim kıyafetlerinizi de sportif olmasını tavsiye ederim ki kargo pantolona da en çok yakışır. (Görseldeki giyim tarzı, sportif giyime çok güzel bir örnektir.) 

#7. Yeşil Chino Pantolon / Mavi Basic Ceket / Mavi Tişört

Yeşil pantolon üstüne ne giyilir? Sorusuna cevap olarak oldukça klas ve gündelik olan bir diğer kombin çeşidimiz, basic ceket ve sade tişört ile oluşturulan kombin çeşidimizdir. 

Burada basic ceketin ve tişörtün renginin mavi olması yeşil ile oldukça uyumlu olacaktır. Ancak mavi rengi sevmeyenler aynı bu üst giyim kıyafetleri ile olacak şekilde siyah ve beyaz renkleri de tercih edebilirler. Ayakkabı olarak ise klasik ayakkabılar bu kombine şık bir şekilde uyacaktır. 

“Yeşil pantolon kombinleri erkek için!” başlıklı makalemizin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir.  Kafanıza takılan yerleri yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

En İyi Erkek Yeşil Pantolon Modelleri – İncelemek İçin Tıklayın!

“Yeşil Pantolon Kombinleri Erkek İçin!” üzerine 1 yorum.

  1. Geri bildirim: What To Wear With Green Pants? - 30 Men’s Green Pants Outfits

Bir cevap yazın