En İyi Erkek Giyim Markaları – Liste Halinde !

İyi bir marka genellikle kalitenin, sağlamlığın, şıklığın birer göstergesidir. Bu yüzden de aslında hayatımızın her alanında alışveriş yapacağımız zaman  markalara dikkat etmek bizim için oldukça önem teşkil etmektedir.  Nitekim alışverişlerimizde iyi bir marka tercih edip, aldığımız ürünlerin daha kaliteli ve bu ürünler giyime ait ürünler ise daha şık olmasını da elde edebiliriz. 

Bu doğrultuda  Türkiye’nin “Erkek Giyim Rehberi” sitesi olarak, sizlere en iyi erkek giyim markaları nelerdir? En kaliteli erkek giyim markaları nelerdir? gibi soruların cevaplarını elimden geldiğince vermeye çalışacağım.  Bu makalenin sonunda en iyi erkek giyim markaları listesi hakkında detaylı bir bilgiye sahip olmuş olacaksınız. O zaman lafı daha fazla uzatmadan yazımıza başlayalım. 

YAZI İÇERİĞİ

En İyi Erkek Giyim Markaları 

#1. MAVİ

Mavi, muhtemelen hepinizin bildiği yerli bir markadır. Yerli olması nedeniyle de Türkiye’nin en iyi erkek giyim markaları listesine girmektedir. 1991 yılında İstanbul’da kurulan bu markanın en önemli özelliği sportif, casual giyim alanlarında çok şık ve dayanıklı kıyafetler üretmesidir. Nitekim Mavi markasının ürünlerinin inceleyecek olursak eğer, genellikle jean yani kot pantolon, kot ceket, kot şort gibi ürünler olduğunu görürüz. Ayrıca ürünlerinin renk skalası ve kesim modelleri de oldukça geniştir. Öyle ki Mavi marka bir erkek kot pantolonu siyah, mavi, beyaz, gri ve daha birçok farklı renkte bulabileceğiniz gibi kesim olarak da regular, skinny gibi kesimlerde de bulabilirsiniz. 

(Bkz: Kot pantolon kesimleri nelerdir?

Bunlarla beraber unutmamak gerekir ki Mavi markasının ürünleri sadece kot pantolon değildir. Daha birçok “gömlek, tişört, ceket” gibi casual ürün skalaları vardır. 

Bu doğrultuda hem kalite arayıp hem de spor, casual bir giyim oluşturmak istiyorsanız o zaman sizlere ilk tavsiyem MAVİ marka ürünleri tercih etmeniz yönünde olacaktır.

En İyi  MAVİ Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#2. The North Face 

Sevgili dostlar eğer outdoor giyim ürünlerine ait bir kaliteli, tanınmış, ürünleri sağlam olan bir marka arıyorsanız o zaman sizlere tavsiyem kesinlikle The North Face markasını tercih etmeniz yönünde olacaktır. Nitekim bu marka bu alanda gerçekten zirveye ulaşmış durumdadır. Öyle ki Dünya’nın en yüksek dağı olan Everest dağına çıkarken insanlar bu markaya ait ceket gibi ürünleri kullanmaktadır. Bunun sebebi ise bu markaya ait ürünlerin sert hava koşullarına karşı dayanıklı kalabilmesinden kaynaklanmaktadır. 

en-iyi-erkek-giyim-markaları

İşte bu yüzden outdoor giyim tarzını seviyorsanız ve outdoor ürünler almak istiyorsanız o zaman sizlere tavsiyem The North Face markasına ait ürünleri almanız yönünde olacaktır. 

Ayrıca (bkz: Outdoor giyim nedir?

En İyi The North Face Marka Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#3. U.S. Polo Assn.

Erkek giyiminde en iyi markalar listesi oluştururken Polo markayı eklemezsem kesinlikle olmazdı. Nitekim Polo hem yıllardan beri tanınmışlığı, şıklığı olan ve kendine özgü bir stili olan bir markadır. Öyle ki mesela Polo’nun kendine özgü, “Polo yaka” isimli bir gömlek modeli vardır ve yarı resmi kombinlerde bu gömlek modeli olmazsa olmazlardandır. Bununla beraber Polo markasının kendine özgü tişört modeli de vardır ve bu tişört modeli de tam olarak yaz aylarında yarı resmi kombinler oluştururken kullanılmak üzere tasarlanmıştır. 

Ayrıca şunu da belirtmek gerekir ki Polo marka birçok ortamda sırıtmayacak bir markadır. Eğer yarı resmi kombinler oluşturmayı seviyorsanız o zaman sizlere kesinlikle Polo marka ürünleri tavsiye etmekteyim. 

En İyi Polo Marka Ürünler – İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Tommy Hilfiger 

Kuruluşu 1985 yılına dayanan Tommy Hilfiger markası, en iyi erkek kıyafet markaları listemizde yer alan bir diğer popüler markadır. Bu markaya ait ürünler daha fazla  free casual, yani gündelik giyim tarzına çok daha fazla uygun ürünlerdir. Moda dünyasına uyum sağlayan kombinler oluşturmak istiyorsanız Tommy Hilfiger markasına ait ürünleri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda şunu da belirtmek gerekir ki bu markanın kendisine ait birçok aksesuarı da bulunmaktadır. Eğer aksesuarına kadar aynı markayı giyinmeyi sevenlerdenseniz o zaman Tommy Hilfiger markasını tercih ederek sizin bu ihtiyacınızı da karşılayabilirsiniz. 

En İyi Tommy Hilfeger Marka Ürünler – İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Giorgio Armani 

Erkek giyim markaları içerisinde şuana kadar bahsettiğim markaların hiçbirisi Giorgio Armani markası kadar üst segment bir marka değildi. Nitekim orta gelire sahip herkes yukarıda saymış olduğum markaların ürünlerinden faydalanabilirdi. Ancak Giorgio Armani markasının ürünlerinden faydalanmak için yüksek gelirlere sahip olmak gerekmektedir. Haa tabi burada şu da var bu markanın illaki uygun bütçeye göre ürünleri var; ama genel olarak bu markanın ürünlerine sahip olmak için yüksek gelirlere sahip olmak gerekmektedir. Bu yüzden de bu marka için “zenginlerin giyim markaları erkek için” diyebiliriz.

Bunlarla beraber bu markaya ait şunu da belirtmekte fayda var ki  Giorgio Armani markasının ürünleri daha çok yarı resmi ve resmi giyim tarzına uygundur. Bu yüzden de eğer casual giyim ürünlerini arıyorsanız diğer erkek giyim markalarına ait ürünlere bakmanız sizin açınızdan çok daha uygun olacaktır. 

Armani markasının ürünleri genel olarak kot ceket, pantolon, smokin ve takım elbisedir. 

 

#6. Ramsey 

Evet gelelim en iyi erkek takım elbise markalarına. Şuana kadar genel olarak casual markalar üzerine konuştuk, şimdi resmi giyimlerde tercih edebileceğiniz markalardan bahsedelim.  Aslında resmi giyimlerde,  takım elbise olarak tercih edebileceğiniz birçok marka bulunmaktadır. Ancak bunların birçoğu benim kendi görüşüme markasına göre gereksiz yere pahalıdır ve abartılmaktadır. Bu yüzden de sizlere hem marka olarak oldukça iyi olan ve hem de popüler olan Ramsey markasını önermekteyim. 

Bu marka yukarıda bahsettiğim gibi takım elbise grubuna giren bir markadır. Bu yüzden casual ürünler arıyorsanız bu markayı sizlere önermemekteyim. 

En İyi Ramsey Marka Ürünler – İncelemek İçin Tıklayın!

#7. Gucci 

erkek-giyim-markaları-listesi

Gucci İtalyan ve Fransız sahipli dev bir moda markasıdır. Zaten bu markayı birçoğunuzun bildiğini düşünüyorum. Nitekim bu markanın çakma ürünleri her semtin pazarında bulunmaktadır. Gucci markası gerek aksesuar konusunda gerek ayakkabı üretimi konusunda gerek kadın erkek giyimi üremi konusunda birçok farklı alanda üretimi bulunmaktadır ve bu markanın bütün dev markalar gibi kendine özgü bir stili vardır. Genellikle sweatsihrt ve tişörtlerinde Gucci markasının amblemi bariz bir şekilde belli olmaktadır. Aynı zamanda bu tip ürünlerinde sade renk olmaktan ziyade karmaşık renklere sahip olmaktadır. 

Bunlarla beraber şunu da belirtmek gerekir ki Gucci markası deri ceket, tişört, ayakkabı, parka, kaban ve daha birçok alanda erkek giyim için üretim yapmaktadır. Yani Gucci markasına ait çeşit çeşit erkek giyim modelleri bulabilirsiniz. Markanın ürünleri daha çok yarı resmi ve free casual giyime daha uygundur. 

En İyi Gucci Marka Erkek Giyim Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#8. Kemal Tanca

erkek-giyim-markası

Erkek giyiminde ceket ve klasik ayakkabı konusunda en iyi marka hangisidir? bir soru sorulsa ilk cevabım arasında mutlaka kemal tanca markası olur. Nitekim gerek ürünlerinin yapılmış olduğu malzeme, gerek tasarımlar, kemal tanca markasını klasik ayakkabı ve ceket konusunda diğer markalardan 1-0 öne çıkarmaktadır. Ayrıca Kemal tanca markası, yabancı ve yerli markaların birçoğundan daha popüler ve kendine özgü stili olan bir markadır. Bu da aslında Kemal Tanca markasını tercih etmek için bir başka sebeptir. 

En İyi Kemal Tanca Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

#9. GANT 

erkekler-icim-giyim-markaları

Bir ürüne baktığınızda kalitenin ben burdayım demesini istiyorsanız o zaman GANT markasının ürünlerinin mutlaka incelemenizi öneririm. Nitekim ürünler dışarıdan bakıldığı anda kalitesini göstermektedir. Ayrıca GANT markasının kuruluşu 1949 yılına dayanmaktadır. Bu da bu markanın üretim konusunda oldukça tecrübeli olduğunu göstermektedir. 

Bunlarla beraber GANT markası düğmeli yakalı gömlekleri kitle piyasasına sunan marka olarak da bilinmektedir. 

Bu markanın olumsuz özelliği ise ürünlerinin üzerinde genelde “GANT” markasının yazılı olmasıdır. Tabi bu marka yazısı free casual ürünlerinde vardır. Gömlek gibi yarı resmi ürünlerinde sadece markanın amblemi vardır. 

 

10) Lacoste 

en-iyi-erkek-giyim-marıkası-hangisi

Erkekler için en iyi giyim markaları listesinin sonuna listesinin sonuna belki de en popüler marka olan Lacoste markasını koymak istedim. Nitekim bu marka ürün skalası yönünden birçok markaya çok daha fazla öndedir ve aynı zamanda ürünleri gerçekten kaliteli kombin oluşturmaya müsaittir. Lacoste ürünleri ile sportif ve yarı resmi birçok farklı kombinler oluşturabilirsiniz. 

Tek renk polarları ve polo yakaları hem şık ve hem rahattır. Özellikle tişört konusunda Lacoste markasının birçok markaya göre çok daha fazla şık ve kaliteli tişörtleri vardır.

En İyi Erkek Lacoste Marka Ürünleri – İncelemek İçin Tıklayın!

En iyi erkek giyim markaları nelerdir? En iyi erkek giyim markası hangisi? sorularını cevapladığım makalemin sonuna geldik. Umarım sizlere yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan kısımları yorum kısmında belirtebilirsiniz. 

Bir cevap yazın