Her Erkeğin Bakım Setinde Olması Gereken Erkek Bakım Ürünleri!

Bakım denilince aklımıza genellikle doğal bir şekilde kadınlar gelir. İşte kadın bakım ürünleri, makyajlar, boyalar vs vs. Genellikle bakım kelimesi ile erkekler bir arada bağdaştırılmazlar. Ancak burada şunu bilmek gerekir ki kadınlar kadar ihtiyacımız olmasa da hem estetik açısından hem daha sağlıklı olmak açısından hem de kendimize karşı saygımızın artması bakımından biz erkeklerinde   bir takım temel bakım ürünlerine ihtiyacımız vardır.

  • Burada dikkat etmenizi istediğim kilit noktalar; bakım ve kendimize olan saygının paralel bir şekilde ilerlemesidir.

Öyle ki toplum içerisinde bazen fark ediyorum kişinin tırnakları simsiyah olmuş, saçlar yağlı, sakallar karışmış vs. Sizce bu şekilde toplum içerisinde gezen bir insanın kendisine karşı bir saygı var mıdır? Kendisine değer veriyor mudur? Tabi ki de hayır. Çünkü kendisine değer verse ve kendisine saygısı olsa ilk başta dış görünümünü düzeltir. (Not: Emekçi olup da iş çıkışı görüntüsü kötü bir şekilde gezenlere hiçbir sözüm yoktur)

Bu yüzden estetik açısından, sağlık açısından geçtim ancak kendinizi seven ve kendinize saygı duyan bir insan olduğunuzu ilk başta kendinize kanıtlamak için mutlaka ama mutlaka bakımınıza dikkat etmeniz gerekir.

Bu bilgileri verdikten sonra erkeklerin kullanması gereken erkek bakım ürünleri nelerdir? Her erkeğin sahip olması gereken erkek bakım ürünleri nelerdir? Sorularının cevaplarını verelim. Nitekim biz her ne kadar erkek giyim üzerine kurulmuş olan bir site olsak da erkek bakım sitesi üzerine de kurulmuş bir siteyiz 🙂

YAZI İÇERİĞİ

Her Erkeğin Sahip Olması Gereken Erkek Bakım Ürünleri Nelerdir? 

#1. Duş Jeli 

erkek-bakım-ürünleri

Toplum içerisindeki birçok erkekte fark ettiğim temel sorunlardan bir tanesi banyoya girdiklerinde haftada 1 kez dahi olsa keselenmemeleridir. Bu cilt sağlığınız açısından iyi olmadığı gibi belirli bir süreden sonra bu davranışı sürdürürseniz, sizin kötü bir şekilde kokmanıza bile sebep olabilir.  İşte eğer bu başınıza bir kere gelirse, karşınızdaki insan veya insan grupları açısında bittiğiniz an olur. (Parfüm bu kokuyu bastıramaz, daha da kötü kokmanıza neden olur

  • Bu yüzden banyoya girdiğinizde keselenmeseniz dahi mutlaka ama mutlaka bir duş jeli kullanmanız gerekmektedir. 

Peki duş jeli ne işe yarar? 

Duş jeli en temel düzeyde vücudu kir gibi maddelerden arındırır ve deri üzerindeki kapalı gözeneklerin açılmasına yardımcı olur. Güzel kokmanızı sağlar, kesenlenmeye göre çok daha pratiktir ve aynı zamanda psikolojik olaraktan rahatlamanızı sağlar. 

Bu sebeplerden ötürü de kesinlikle bakım setiniz arasında bir tane “duş keli” bulundurmanız gerekmektedir. 

Erkek Duş Jeli – Ürünü İncelemek için Tıklayın!

#2. Manikür Seti 

erkek-bakım-ürünleri-nelerdir

Erkeklerin kullanması gereken bakım ürünleri arasında belki de en önemli olan ürün; manikür setidir. Nitekim bu set ile beraber, ayaktaki tırnak bakımınızdan tutun, elmacık kemiğinizde çıkan kıllara kadar birçok bölgenizi temizleyebilir ve bakım yapabilirsiniz. Bu set içerisindeki malzemeler, bunları yapabilmeniz için size olanak sağlar. 

  • Aynı zamanda bu set içerisindeki malzemeleri oldukça uzun bir süre kullanabilirsiniz. 

Bu sebeplerden ötürü kesinlikle bir tane erkek manikür setine sahip olmanızı tavsiye ederim. Eğer set halinde böyle bir ürün almak istemezseniz  o zaman kesinlikle tekli şekilde cımbız, tırnak makası ve bir tane ince uçlu makas almanızı tavsiye ederim.  Çünkü bunlar bakımınız için olmazsa olmazlardır. 

 

#3. Elektrikli Diş Fırçası 

erkek-kisisel-bakim-ürünleri-nelerdir

Diş fırçalamanın bakım ve sağlık açısından önemli bir unsur olduğunu inkar edecek hiç bir kimse yoktur. Herkes diş fırçalamanın güzel bir görünüm ve diş sağlığı bakımından önemli olduğunu bilir. Ancak yine de genellikle kimse dişlerini fırçalamaz veya fırçalasa dahi bunu düzenli bir şekilde yapmaz. Peki neden? Çünkü en temel düzeyde diş fırçalamak kişi için yorucu ve sıkıcı bir eylemdir de o yüzden. 

İşte bu noktada elektrikli diş fırçası, normal bir diş fırçasına göre daha fazla önem kazanmaktadır. Çünkü elektrikli diş fırçası sayesinde diş fırçalamanın yoruculuğu ve sıkıcılığından kurtulabilirsiniz.  Neticesinde ise diş fırçalama alışkanlığı kazanabilirsiniz. Bu da hem diş sağlınız açısından olsun hem de güzel bir görünüm açısından olsun size daha fazla katkı sağlayacaktır. 

  • Bu yüzden sizlere kişisel bakım ürünleriniz arasına elektrikli diş fırçasını katmanızı kesinlikle tavsiye ederim. 

Erkek Elektrikli Diş Fırçası – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#4. Tıraş Makinesi (Sakal Düzeltici)

Eğer her gün jilet tıraşı olan bir insan değilseniz ve yaşamınız gereği istediğiniz şekilde sakal uzatıp bırakabiliyorsanız, o zaman kesinlikle bir tane tıraş makinesine ihtiyacınız var. Çünkü sakal uzatımında belirli bir aşamadan sonra sakallar gerçekten karmaşık bir görünüme girmektir. Bu da dışarıdan bakılınca insanların gözünden “bakımsız” bir insan imajı oluşturmaktadır ve işin açığı birçok erkekte hoş gözükmemektedir. 

Bunlarla beraber eğer kirli sakal modelini seven biriyseniz ve sakalınızı sürekli olaraktan kirli sakal kıvamında tutmak istiyorsanız o zaman mutlaka bir sakal düzelticesine ihtiyacınız vardır. 

Burada şunu da belirtmem gerekir ki sakal düzeltim işlerini berberinize de yaptırabilirsiniz. Ancak bu sürekli olaraktan cebinizden para çıkması anlamına gelir ki buna gerek yok. Bir tane tıraş makinesi almanız sizin sakal düzeltme ihtiyacınızı giderecektir. 

Erkek Traş Makinesi – Ürünü İncelemek İçin Tıklayın!

#5. Sakal Yağı

En iyi erkek bakım ürünleri listemizde bir diğer önemli olan erkek bakım ürünü de sakal yağıdır. Sakal yağlarının da öncelikli faydası cildi nemlendirmektir. Ayrıca sakalı yumuşatıp yatıştıran sakal yağı, bu şekilde sizi bakımsız görüntüden ve kabarmış uzun sakallardan da kurtarıyor.

  • Eğer sakal uzatmayı seviyor ve sakallarınızı tıraş makinesi ile düzeltmek istemiyorsanız o zaman sakallarınızın hem daha güzel görünümü için hem de sakallarınızı temizlemek için sizlere tavsiyem; sakal bakım yağı kullanmanızdır. 

Ayrıca (Bkz: Yüz şekline göre sakal modelleri)

Erkek Sakal Yağı – Ürünü incelemek İçin Tıklayın!

#6. Saç Kurutma Makinesi

Hayatınız boyunca hiç saç kurutma makinesi kullanmadıysanız, demek ki bu zamanınıza kadar kendinize hiçbir zaman saç stili oluşturmaya çalışmamışsınız demektir. Çünkü saç kurutma makinelerinin temel fonksiyonlarından bir tanesi biz erkekler için saça şekil vermektir. 

Saçlar üzerinde kendimize ait bir stil oluşturmanın da önemi çok fazladır. Çünkü yüz şeklimize göre tercih edeceğimiz saç modelleri bizi olduğumuzdan daha hoş, daha çekici gösterebilme potansiyeline sahiptir. Bu yüzden de aslında hem soğuk havalarda saçlarımız ıslak bir şekilde kendimizi sokağa atmamak için hem de kendimize uygun saç stillerini keşfetmeye çalışmak için bir tane saç kurutma makinemizin olması gerekmektedir. 

Erkek Saç Kurutma Makinesi – Ürünü İncelemek için Tıklayın!

#7. Parfüm

Parfümlerin günlük hayatımız üzerinde büyük etkileri vardır. Nitekim parfüm kullanaraktan ilk olarak karşımızdaki insana bakımlı bir insan olduğumuz mesajını veririz. Bununla beraber olarak da çekicilik seviyemiz artar. Diğer insanların bize karşı olan güven seviyeleri artar. Hatta ve hatta karşı cinsle olan ilişkilerimizde parfüm kullanmamızın sayesinde 1-0 önde başlarız. 

Bu yüzden de erkek bakım ürünleriniz arasında bir tane de olsa parfümünüzün olması gerekir. 

  • Eğer bir erkek parfümü almak istiyor ve nasıl bir erkek parfümü alacağınız konusunda kararsız kalıyorsanız o zaman sizlere “En iyi erkek parfümleri nelerdir?” isimli makalemi okumanızı tavsiye ederim. 
  • Bu makaleyi okumanız neticesinde alacağınız parfüm konusunda daha etkili kararlar verebilirsiniz.

#8. Yüz Bakım Ürünleri

Bir erkek için erkek yüz bakım ürünleri almak biraz absürt kaçabilir. Biraz kadın işi olarak görebilir; ancak bunları düşünmeden önce ilk olaraktan gelin erkek cilt tipinin özelliklerini tanıyalım ve erkek yüz bakım ürünlerini ihtiyacımız olup olmadığına karar verelim.

Erkeklerin cildi, kadınlarınkine oranla yüzde 25 daha kalın bir yapıya sahiptir. Androjen hormonuna bağlı olarak gelişen bu fark, cildindeki yağ üretiminin kadınlara göre daha fazla olmasını sağlamaktadır. Bundan dolayı cildin, kuruma tehlikesi ile daha az karşılaşıyor.  Ancak bu özellikler, cilt bakımına daha az ihtiyacın olduğunu göstermediği gibi daha özel bir cilt bakımını gerekli kılıyor.

Ciltte üretilen fazla yağ, akne ve siyah nokta gibi sorunları beraberinde getiriyor. Cildin daha kalın bir yapıya sahip olması ise kuruduğunda nem kazanmasını zorlaştırıyor. Aynı sebeple yüzdeki kırışıklıklar da daha derin beliriyor. İşin içine sakalların da girince, kıl dönmesi ve tahriş sorunları da eksik kalmıyor.

Bu bilgiler doğrultusunda sizce bir erkek yüz bakım ürünleri kullanmalı ve yüz bakımı yapmalı mı? Hem estetik açısından hem de sağlık açısından tabi ki de yüz bakımı yapmalı ve yüz bakım ürünleri kullanmalıdır. Peki yüz bakımı nasıl yapılır? Şuradaki makalede erkekler için yüz bakımı nasıl yapılacağı detaylı bir şekilde anlatılmıştır. İncelemenizi tavsiye ederim.

Erkek yüz bakım ürünlerini incelemek için de buraya tıklayabilirsiniz.

Her erkeğin sahip olması gereken erkek bakım ürünleri nelerdir? Sorusunun cevabı kısaca bu şekildedir. Umarım sizlere yararı dokunmuştur. Diğer makalelerde görüşmek üzere…

Bir cevap yazın